Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Telefonla Ara

Su Deposu Temizliği

0212 709 03 53

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

Su-deposu temizliği ile depoların içerisinde bulunan zararlı mikroorganizmaların ortamdan yok edilmesini sağlıyoruz. Zararlı mikroorganizmalar, suyu kirleterek insan sağlığı tehdit edebilir. Su deposu ihtiyacı bulunan her alanda tercih edebileceğiniz firmamız, beklentilerinizi tam olarak karşılayacak sonuçları ile yanınızdadır. Su depolarında, insan sağlığına herhangi bir zararı olmayan yasal çözeltileri ile gerçekleştirmiş olduğunuz hizmetler sayesinde mikroorganizmaların tekrardan oluşumunu engelleyen koruyucu önlemler alıyoruz. Su depolarının fonksiyonel bir şekilde kullanılmasına olanak sağlan su deposu temizliği hizmetlerimiz sayesinde aynı zamanda su depolarındaki kaçakların da önlenmesine yardımcı oluyoruz. 

Otel Su Deposu Dezenfektesi
Su Deposu Temizliğinde Çizgi Ötesi Hizmet

Depo içerisinde bulunan çamur benzeri kalıntıların temizlenmesi ile başlayan işlemlerimizde depo içerisini doğru bir şekilde aydınlatarak her bir detayını titizlik ile gerçekleşmesini sağlıyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz işlemleri sonrasında sudaki klor seviyesini ölçerek misal sağlığına uygunluğunuz teyit ediyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ilaçlarımız ile gerçekleştirmiş olduğumuz temizlik işlemlerinde güvenilir ve kaliteli hizmet almanın ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. Taahhüt ettiğimiz gün ve saat içerisinde su deposunun bulunduğu alana gelerek temizlik işlemleri gerçekleştiren uzmanlarımız, bu sayede sizin herhangi bir efor sarf etmenizi de engeller. Siz, işinize odaklanırken uzmanlarımız, temizlik işlemlerini bitirerek deponun yeniden kullanılabilir hale gelmesine yardımcı olur. İçme suyu, meyve sebze yıkama veya temizlik gibi farklı amaçlar için tercih edebileceğiniz su deposu temizlik hizmetleri, doğru sonuçlara ulaşabileceğiniz ayrıcalıklı hizmetlerle sizleri bekliyor.

Su deposu temizliği sağlık ve hijyen için en önemli unsurdur. Sağlıklı su deposu için alınması gereken önlemler; İstanbul ve çevre illerde şehir şebeke (İSKİ) hattından gelen suyun alt yapının sürekli arıza ve tadilatlardan dolayı su deposuna gelen suyun korunması çok zordur.
 
Su deposunun temizlik ve dezenfekte yapılmadan 6 aydan fazla kullanılması sağlık açısından uygun değildir. Sağlık bakanlığının yayınladığı genelgede su depolarının temizliği önemlidir.   6 ayda bir periyodik bakımla birlikte temizlik işleminin yapılması yasal zorunluluktur.
 
Su depolarındaki bakteri oluşumu
Su deposu çeşitleri ( beton, fayans, pvc mebran, fiber, saç, paslanmaz, vb. )
Analiz ve kontrol
İş takibi ve denetim


WhatsApp Hizli Basvuru


Su Deposu Temizliği Hizmeti

Su deposu temizliği suyu kullanan canlıların genel sağlığı için oldukça önemlidir. Su depolarının ve su sebillerinin güvenli bir şekilde kullanılması için su deposu temizliği ayrı bir öneme sahiptir. Su depoları otellerde, konutlarda, yazlıklarda veya su tesisatı bulunmayan diğer alanlarda kullanılabilir. Kamuya açık alanlar, alışveriş merkezleri, camiler ve diğer pek çok yapıda kendisine yer bulan su depoları, hem insanların hem de diğer canlıların sağlığını tehdit edebilecek boyuta gelebilir. Su deposunun belirli periyotlarda temizlenmesi gereklidir. Bu temizlik gerçekleşmediğinde deponun içindeki su çürümeye başlar ve suyun içerisindeki molekül ayrışır. Bu da su yüzeyinde bir kir tabakası oluşmasına, yosunların meydana gelmesine ve suyun asıl amacından sapıp temizleyen değil, kirleten bir oluşum olmasının sebep olur. Su depoları her ne kadar kapalı ortamlar olsa da zaman ve içerisine haşereler ve diğer mikroorganizmalar girebilir. Su içerisinde boğulan haşereler suyun içinde kalarak suyun kirlenmesine ve suyu içenin zehirlenmesine sebep olabilir.
 
Sağlıklı Bir Yaşam İçin Temizlik Şart
Su deposu içinde toksik kimyasal madde bulunmayan bir su içmek, meyvelerinizi hastalık yapan mini canlılardan uzak tutmak, gıda güvencesinin sağlanabildiği hijyenik bir ortamda işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için su deposu temizliği oldukça önemlidir. Profesyonel olarak 22 yıldır su deposu temizlik hizmeti veren İsttaş, büyük küçük demeden her ölçekteki su deposunun hem temizlenmesini hem de dezenfekte edilmesini sağlıyor. Alanında uzman kadrosuyla hizmet veren firmamız İstanbul'un her neresinde olursanız olun tecrübesini ve kalitesini yanınıza kadar getiriyor. Sertifikalı ve su deposu temizliği konusunda eğitimli olan personelleri sayesinde işlemlerin kusursuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan İsttaş, bu sayede içtiğiniz veya kullandığınız suyun sizin için sorun olmaktan çıkmasını sağlıyor. Su deposunun dezenfekte edilmesi için yapılması gerekenlerse çok basit. Tek yapmanız gereken bizimle (0-212) 709 0353 no.lu telefonumuzdan iletişime geçerek temizlik uzmanlarımızın desteğini almak olacak. Basınçlı makineler ile su deposunun eksiksiz bir şekilde temizlenmesini sağlayan ekiplerimiz, suyun içerisinde kullanılabilen özel kimyasal maddeler ile suyun ideal pH değerine sahip olmasını sağlıyor. Yıllardır kullandığınız su depolarınızı ilk günkü kalitesine getirmek için siz de İsttaşı tercih edebilirsiniz. Kullanılmaz durumda bulunan ve pas nedeniyle insan sağlığını tehdit eden su depolarını, su deposu temizlik işlemleri ile bertaraf edebilirsiniz.
 
Daha Sağlıklı ve Uzun Ömürlü Su Depoları İçin Su Deposu Temizliği
Sunduğumuz temizlik ve dezenfeksiyon hizmetleri sayesinde su deponuzu daha sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz. Her ölçekten su deposunun temizlik ve dezenfeksiyon hizmetlerini üstlenen firmamız, depoların tabanında oluşan bakteri ve yosunların tamamıyla arındırılmasını sağlıyor. Temizlik işleminden sonra depoya doldurulan suyu hijyen seviyesini ölçen özel ekipmanları sayesinde kaliteyi yaşamın her alanında hissetmenize olanak sağlayan firmamız, insan sağlığını koruyan en önemli materyali sizler için sunuyor. Suyun belirli periyotlarda temizlenmemesi durumunda sadece mikroorganizma bakımından zararlar meydana gelmez, aynı zamanda suda önemli derecede bir koku oluşumu meydana gelir. Renk değişimi, hastalanma, dökülme, çamurlaşma, biyolojik kirlilikler, kimyasal ve fiziksel kirlilikler ile birleştiğinde ortaya insan sağlığını tehdit eden önemli sonuçlar çıkar. Sağlıklı koşullar içerisinde su depolamak, bu suyu kullanmak için mutlaka belirli periyotlarda su deposu temizlik hizmetlerimizden faydalanmalısınız. Deponuzda muhafaza ettiğiniz suyu düzenli olarak kullanarak suyun devir daim yapmasını sağlayabilirsiniz. Su deponuzun içini uygun bir malzeme ile kaplatarak alanda bakteri oluşumunu minimuma indirgeyebilirsiniz. Bu nedenle su deposu seçiminde kaliteli malzemelerden üretilen ürünleri tercih etmelisiniz.

 
Su deposu temizliği


Su deposunun içinde bulunan su tesisatı, kalorifer ve kanalizasyon gibi boru bağlantılarında herhangi bir sızıntı olup olmadığını mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Siz her ne kadar periyodik olarak su deposu temizliği yaptırırsanız da eğer su deposunun içinde bulunan boru bağlantılarında bir kaçak varsa suyunuz çok hızlı bir şekilde kirlenecektir. Bu nedenle sağlıklı koşullarda su depolamak isteyenlerin söz konusu önerilere uyması gereklidir. Deponuzdan belirli periyotlarda numune alıp suyun analizini yaptırabilirsiniz. Bu sayede içiniz rahat bir şekilde suyunuzu kullanabilirsiniz.
 
Su Depolarının Temizlenme Aşamaları
Su deposu dezenfeksiyon ve temizlik işlemlerinde belirli aşamaları gerçekleştiririz. Öncelikle firmamızdan aldığınız randevu günü gelmeden sizden depoda bulunan suyu kullanmanızı isteriz. Depo dibinde kalan bir miktar suyu da özel araçlar yardımıyla boşaltırız. Alana geldiğimizde depo dibinde biriken çökelti, yosun ve çamur gibi istenmeyen birikintilerinin kimyasallar yardımıyla depo tabanında yapışmasından kurtulması sağlanır. Ortamın aydınlatılması ve havalandırılması ile iş sağlığına ve iş güvenliğine verdiğimiz önemi bir kez daha ortaya koyarız. Çalışma emniyetini sağladıktan sonra alanında uzman personellerimiz çizme, eldiven, maske ve tulum gibi hijyen gerektiren iş kıyafetlerini giyerek depoya iniş gerçekleştirirler. Depoya giriş için paslanmaz merdiven kullanılır. Depoda bulunan çamur, çakıl ve kum gibi maddelerin temizlenmesinden sonra deponun içi basınçlı su kompresörü vasıtasıyla temizlenir. Temizlik işleminin ardından gözle görülmeyen zararlı mikroorganizmaların yok edilmesi için sıra dezenfeksiyon işlemine geçilir. Dezenfeksiyon maddesi insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan özel maddelerdir. Bu sayede dezenfeksiyon işlemi sonrasında deponun yeniden su ile doldurulması sağlanır. İşlem sonrasında tarafınıza yapılan işlemlerle ilgili bilgilendirici bir form veririz. Bu sayede siz de su deposu temizliği işlemleri için ihtiyacınız olan materyallere hızlı bir şekilde ulaşma fırsatı elde edersiniz.

Suyu Çok Daha Verimli Kullanın
Suyun çok daha verimli kullanılabilmesi için ihtiyacınız olan temizliği sizler için sunan İsttaş, kaliteli bir yaşam sürmeniz için gereksinim duyduğunuz donatıları tek merkezden yerine getirmenize yardımcı oluyor. Yaşamı kolaylaştıran ve daha nitelikli hale getiren çözümleri ile yanınızda olan firmamız, her ölçekten su deposunun temizlenmesinde ve dezenfekte edilmesinde görev alıyor. İster bir otel, isterseniz de müstakil bir konut için hizmetlerimizden faydalanmayı seçin; herkes için uygun çözümlerin sunulduğu firmamızda beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak temizlik sonuçlarına ulaşacaksınız. Bu sayede siz de içiniz rahat bir şekilde deponuzdaki suyu istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam için ihtiyacınız olan su deposunun temizliğini sizler için sunan firmamıza İzzetpaşa Mahallesi, Yeni Yol Cd. No:3, 34387 Nurol Tower kat 2 ofis 1 Şişli / İSTANBUL adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İstediğiniz her ölçekten deponun temizliği için, aynı zamanda info@isttas.com.tr adresinden taleplerinizi gönderebilirsiniz. Sunduğumuz temizlik ve dezenfeksiyon hizmetleri konusunda aklınıza takılan herhangi bir soruda müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 
Su deposu temizliği


Temizlik Uzmanları İş Başında
Sizin için işimizin başındayız. Alanında uzman temizlik personellerimiz ile su depolarının dezenfekte edilmesinde ve temizlenmesinde en doğru sonuçları almanızı sağlıyoruz. Sektördeki bilgi birikimimizi ve tecrübemizi daima daha iyisini sunmak için kullanıyoruz. Siz de bu ayrıcalıklarımızdan faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaşam standardını arttıran, hastalanma riskinizi azaltan ve ortam sağlığının genel olarak iyileştirilmesini sağlayan su deposu dezenfektesi ve temizleme işlemleri sayesinde beklentilerinizi tam olarak karşılayabilir ve temizlik işlemlerinden etkili sonuçlar alabilirsiniz. Su depolarının temizlenmesinde doğru markalar ile çalışarak siz de işlemler için ayırdığınız bütçenin karşılığını doğru bir şekilde alabilirsiniz. Bunun için İsttaş gibi sektörün öncü firmalarına güvenebilirsiniz.
 
Su Deposu Temizliği Nedir
Dezenfeksiyon, hastalık yapan ya da besinlere ve diğer maddelere zarar vererek bozulmalarına neden olan mikroorganizmaların kimyasal ve fiziksel yöntemler kullanılarak yok edilmesidir.
 
Su Deposu Dezenfektesi
Günlük hayatımızda kullanmakta olduğunuz su depolarının hiç içini merak ettiniz mi? İstaş olarak yaptığımız çalışmalarda binalardaki hastane ve okullarda vb. gibi birçok kurum ve kuruluşlarda depo içerisinde, çamur, pas, çöp, böcek, hayvan ölüsü vb. gibi akla gelmeyecek bir pisliklerle karşılaştık. İhmal ettiğiniz su deposu aslında hayatımız hep içerisinde.

 » Yemek yaparken
 »  Bulaşık yıkarken
 » Duş alırken
 » Dişlerinizi fırçalarken
 » Kullanmak zorunda kalıyorsunuz.. bunun için İstaş kalitesi ile depoların temizlik dezenfekte işlemini siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.
 
Su Deposu Temizlik ve Dezenfekte Uygulaması
Öncelikle depo içersindeki mevcut suyu tüketmenizi istiyoruz. depo içersinde tüketemediğiniz kalan suyu ekiplerimiz dalgıç pompaları ile tahliye edecektir. Tahliye işlemi bittikten sonra ekiplerimiz depo içersinde güvenli iş kıyafetleri ve hijyen elbiseleri ile depo içersine girecektir. Öncelikle depo içerisinin fiziksel temizliğini yani (kir, pas, tortu vb.) gibi pislikleri depo içersinden tahliye edecektir. 170 bar basınçlı kompresör ile depo yüzeyi tamamen temizlenecektir. Temizleme işlemi bittikten sonra depo yüzeyini ‘sodyum hipoklorit (NaCIO)’ ile tüm yüzeyin dezenfektesi yapılır ve tekrar 170 bar basınçlı kompresör ile defalarca durulanır. Durulama işlemi bittikten sonra deponuzu temiz ve sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Ekibimiz depo içersindeki kusurları ve depo için yapılması gereken bir işlem varsa onları size dezenfekte bilgi formunun açıklama bölümünde size gerekli bilgileri yazılı olarak aktaracaktır.

 
Su deposu temizliği

Su Deposu Dezenfekte & Temizliği Sağlık İçin Gerekli Mi?
İstaş tarafından yapılan araştırmalarda temizlenmeyen su depoları insan sağlığına tehdit oluşturabilecek birçok mikrop ve mikroorganizmaları bünyesinde barındırır. Uluslar arası Dünya sağlık örgütleri yapmış oldukları araştırmalarda gösteriliyor ki sağlıksız ortamda su ile temas halinde, ölüm riski altıncı sıradadır.


Su Deposu Dezenfektesi & Temizliği Sizce Neden Önemli Olmasın?

Yaşamımızın her alanında hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan su, evimizdeki musluklardan aktığı sürece hangi şartlarda ve nitelikte depolandığı ve korunduğunu önemsememiz gerekir.   Temizlenmeyen su depolarında insan hayatına son verecek olan bazı mikroplar örn. Tipo, kolera, hepatit vb. bunun gibi sayamadığımız birçok bakteri türünü barınma olanağı sağlar.   Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu tür mikroorganizmalar sadece şebeke suyunu içerek değil ayrı zamanda duş alırken, ellerimizi yıkarken, dişlerimizi fırçalarken de kullanıyoruz.   Bu yüzdende ben musluk suyu içmiyorum gibi düşünceler bu durumu değiştirmez.

WhatsApp Hizli Basvuru
   

Su Deposu Temizliyorum Diyenlere Dikkat Edin!
 » Müşterilerimiz tarafından yapılan şikâyetlerde ehliyetsiz kişi, kurum ve kuruluşlar uygun fiyata ben temizlerim diyen kişilere lütfen itibar kesinlikle etmeyiniz.
 » Eğer su deposu temizliği yapan kişi ve kişilerin sağlık sorunları, bulaşıcı hastalığı var mı? Veya uygunsuz ekipmanlar ile iş güvenliği uzmanı olmadan yapılan çalışmalarda hayati önem arz eder.
 » Örnek vermemiz gerekirse apartman görevlisi tarafından yapılan su deposu temizliği sırasında kullanılan yanlış kimyasaldan dolayı feci bir ölümle sonuçlanmıştır.
 »  Kullandığı ürün ise çamaşır suyu ve deterjan vb. ürünlerdir.
 »  Su depolarında genelde oksijen oranı çok düşüktür ve hava sülkülasyonu olmaz.
 »  Bu nedenle kaşınılmaz son ölüm ile sonuçlanır.


»
» NOT
; Biz Belediye'den geliyoruz  diyenlere inanmayınız. Çünkü Resmi kuruluşlar bu tür hizmetler yapmamaktadırlar.


Su Deposu Temizliği Hakkında Önemli Bir Bilgi:
 »
Su deposu temizlik ve dezenfektesini yaptırmak zorunlu mu?
Cevap:     Su deposu temizlik ve dezenfektesi ilgili bakanlığın 2007/67 genelgesinde belirttiği gibi her kurum ve kuruluşun belirli aralıklarla yaptırması gerekli ve zorunlu bir hizmettir.

 
Su deposu temizliği


2007/67 Genelge içeriği (alıntı):
1. Bina ve konutlarda kullanılan su depolarından temizliği yapılmamış olanlar hemen, daha sonra da belirli periyotlarla (kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde 6 ayda bir) temizlenmeli ve bakımları yapılarak dezenfeksiyonu sağlanmalıdır.
2. Kesinti olmadığı zamanlarda da suyun depodan kullanımı sağlanmalıdır.
3. Mahalle aralarında kuyu, tanker, bidon v.b kaynaklardan içme suyu temin edilmemelidir.

Artık yapılan denetimlerle de su deposu temizliği önemini gün geçtikçe göstermektedir.
Unutmamalıyız ki su deposu temizlik ve dezenfektesi, kanuni zorunluluk veya denetlemede sorun yaşamamak için değil, sağlığımız için yaptırmamız gereken zorunlu bir hizmettir.

Hangi aralıklarla su depoları temizlenmeli?

İlgili genelgelerde de açıkça belirtildiği gibi uzun süreli su kesintilerinde 3 ayda bir, kesinti olmadığı dönemlerde her 6 ayda bir su depoları temizlenip dezenfekte edilmelidir.

Su deposu temizliği ve dezenfektesi nasıl yapılır?

1. Su deposu temizliği hizmetine başlamadan önce gerekli güvenlik tedbirleri alınmalı, kullanılacak ekipman ayarlanıp depo içerisi aydınlatılır.
2. Dezenfekte ekibi gelmeden önce hizmet alan tarafından hidrofor seviyesine kadar su tüketilir. Kalan az su pompalar yoluyla deponun giderinden dışarıya tahliye edilir.
3. Yüksek basınçlı kompresörlerle deponun duvarları ve zemini tazyikli su ile yıkanır ve kuruyan, yapışan kirlerin çözülmesi sağlanır.
4. Dipte biriken tortu, balçık ve çamur pompalar yardımıyla dışarıya tahliye edilir.
5. Depo içerisi ilaçlama ve dezenfekte işlemine tabi tutulup tekrar tüm depo yıkanır ve durulanır. Dipte biriken su aynı anda dalgıç pompalar ile depo dışarısına tahliye edilir.
6. Deponun hidrofor, pompa, kapak ve aksamları kontrol edilip ilgili yöneticiye çalışabilirliği konusunda bilgi verilir.
7. Temizlenmiş depoya su alınır ve kullanıcıya kontrol ettirilip teslim edilir.
Su deposu temizliği şartnamesi (YÖNETMELİK):
1. Su kesintisi olmadığı dönemlerde depo yılda 2 kez temizlenecektir.
2. Verilecek hizmet içeriğindeki işler; her türlü malzeme, taşımalar, işçilik, nakliye ve hamaliye, genel giderler dahil, KDV hariç olarak verilen fiyat teklifinde fiyata dahildir.
3. Hizmet veren firma; çalışma ve iş güvenliği kanunlarının gerektirdiği her tedbiri almak ve ilgili mevzuat hükümlerine uymakla yükümlüdür.
4. Hizmet veren firma gerekli tüm resmi belgelerini ibraz etmekle zorunludur.
5. Hizmet verirken su deposu içerisinde kullanılacak tüm ürünler içme ve kullanma su depolarına uygun ve belgeli olmalıdır.
6. Su depoları içerisinde çalışan yüklenici firma personelleri sigortalı olmalı, periyodik olarak sağlık kontrollerinden geçmelidir. İSG kanunlarına uygun sağlık raporları bulunmalıdır.
7. Yüklenici firmanın faaliyet belgesi olmalı ve faaliyet belgesinde verdiği hizmetlerin dökümleri bulunmalıdır.
8. Vergi yükümlülüğü bulunmalıdır.

 

WhatsApp Hizli Basvuru

İstanbul'un Temiz Su İçin Güvenilir Adresi: İSTTAŞ Su Deposu Temizliğiİstanbul 'da yaşayanlar için su deposu temizliği artık daha kolay ve güvenilir! İSTTAŞ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi 'nin güvencesiyle verdiği hizmete benzer bir hizmeti ücretli olarak vermektedir ve su depolarınızı hijyenik ve sağlıklı bir şekilde temizliyor. Siz de sağlıklı bir yaşam için güvenilir bir hizmet arıyorsanız, İSTTAŞ'a başvurun.Kaliteli Hizmet: İSTTAŞ İstanbul Su Deposu Temizliği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Deposu Temizliği için özel şirket olarak isttaş firması tercih edebilrisiniz.İstanbul'da su deposu temizliği ihtiyacınızı karşılamak için İSTTAŞ'ı tercih edin. Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, uzman ekibimizle su depolarınızı titizlikle temizliyoruz. İstanbul'un her noktasına hızlı ve etkili bir şekilde hizmet sunuyoruz. Sağlığınız bizim önceliğimizdir.İSTTAŞ: İstanbul'un Tercihi Su Deposu Temizliği Firması ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Deposu Temizliği hizmetinin benzerini özel şirketten güvenle alabilirsiniz.İSTTAŞ, İstanbul'da uzun yıllardır su deposu temizliği alanında hizmet vermektedir. Büyükşehir Belediyesi'nin güvencesiyle, müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı amaçlıyoruz. İstanbul'un her ilçesinde sağlıklı bir yaşam için su deposu temizliği ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.İSTTAŞ İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Deposu Temizliği: Sağlığınız İçinİstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, İSTTAŞ su deposu temizliği hizmetiyle sağlıklı bir yaşamı destekliyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, su depolarınızı hijyenik bir şekilde temizliyoruz. İstanbul'un güvenilir ve kaliteli su deposu temizliği firması olarak, sağlığınızı önemsiyoruz. İSTTAŞ: İstanbul'un Su Deposu Temizliği Uzmanı. İSTTAŞ, İstanbul'un su deposu temizliği alanında uzmanlaşmış bir firmasıdır. Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, deneyimli ekibimizle su depolarınızı en hijyenik şekilde temizliyoruz. Siz de sağlıklı bir yaşam için İSTTAŞ'ı tercih edin ve su depolarınızı güvenle temizletin. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Deposu Temizliği arayşınıza özel şirketten kurumsal çözümler.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 365936
REFERANSLARIMIZ