Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SU DEPOSU TEMİZLİK

0212 709 03 53

Su deposu temizlik işlemleri, TSE ve ISO belgelerine sahip firmalarca yapılmalıdır. Sertifikaları ile sizi güvenli temizlik hizmetleri ile buluşturan markamız, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen yetki ruhsatı ile temizlik işlemlerinde kalitenin ve güvenin adresi olmuştur. Edindiğimiz hijyenik donanım sayesinde su depolarının çok daha sağlıklı kalmasına yardımcı oluyoruz. Konaklama birimleri, yurtlar, oteller ve çok daha fazla alanda tercih edebileceğiniz su deposu temizlik hizmetlerimiz sayesinde en doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlıyoruz. Hatasız ve hızlı bir şekilde çalışan personellerimiz, biyolojik ve kimyasal laboratuvar testlerinden başarıyla geçen sağlıklı su depolarının inşa edilmesini sağlar. Klor etkisini yitiren su, depolarda çürüme, paslanma, kötü koku oluşumu gibi etkenlere sebebiyet verir. Firmamızdan alacağınız su deposu temizlik hizmetleri ile tüm bu problemlerden kurtulursunuz. 

Su deposu temizlik

Su Deposu Temizlik Hizmetlerinde Güven

Su deposu temizliği önceliğiniz uzun ömür ve güvense bizi tercih edebilirsiniz. Her ölçekten deponun temizliğini hızlı ve profesyonel bir şekilde gerçekleştiren uzmanlarımız, tüm işlemleri titizlikle tamamlar. Bu işlemler sırasında zamanınızdan da çalmazlar. Siz sadece firma yetkililerimiz ile iletişime geçerek randevu oluşturursunuz. Randevu gününde temizlik yapılacak alana gelen uzmanlarımız, yanlarında ihtiyaç duyulan ekipmanları da getirir. Siz kendi işiniz ile ilgilenirken uzmanlarımız temizlik işlemlerini tamamlar. Temizlik işleminden sonra doldurulan sudan numune alınarak suyun değerleri ölçülür. Bu sayede siz de gönül rahatlığı ile deponuzdaki suyu kullanabilirsiniz.  
İstaş firmamızın ilk amacı su deposu kullanıcılarına yılda bir kez su depolarının temizlenmesinin gerekliliğini anlatabilmektir. Temizlenmeyen depo hijyenden uzak, bulanık ve kokulu bir su sağlamaktadır. Temiz ve sağlıklı bir şekilde abonelerin hizmetine sunulan içme suyu, su deposu bulunduran bina ve iş yerlerinin gerekli depo bakımı ve dezenfeksiyonunu yapmaması sebebiyle fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik olarak kirlenmektedir. Bu durum ise birçok salgın hastalığa sebebiyet vermektedir. Su Deposu Dezenfektesi ve Su Deposu İzolasyonu da çok önemlidir.Su deposu temizliği yapılırken aynı zamanda birçok duruma dikkat edilmelidir; 

• Su deponuzun yüzeyleri, içindeki suyun özelliklerini bozmayacak nitelikte olmalı veya bu nitelikte bir yalıtım malzemesi ile kapatılmalıdır. 
• Deponun içinde eğer farklı amaçlarla geçen boru bağlantıları var ise bu bağlantılar da sızıntı olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır.
• Depoya ait kapağın kapalı ve kilitli olmasına dikkat edilmeli.
• Böcek, kedi, fare ve kuşların su deposuna girmelerine karşı önlem alınmalı.

Su deposu; bir evin, depo tarafından su aktarılan mekanların tamamının esaslı olarak sağlığını tehdit edebilecek kadar bakteri ve hastalık oluşumuna elverişli bir aracı olarak nitelendirilebilir. Hem içme suyu olarak kullanım, hem de gündelik ihtiyaçların karşılanması şeklinde olabilecek kullanım fark etmeksizin hastalıkların ve bakterilerin kolayca insan bedenine yerleşebilmesine sebep olur. Aynı zaman da su depolarının içerisinden üç gün ve üzeri kadar bekleyen sular da bakteri oluşumu adına çok daha elverişli bir ortam yaratılmış olur. Türkiye de kullanılmakta olan su depolarına bakıldığında aslında esaslı kriterlerin çoğunun göz ardı edildiği ve insan sağlığını tehdit etmekte olan tüm faktörlerin uygulama ve temizlik safhalarında yer aldığı görülmektedir.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 842403
REFERANSLARIMIZ