Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SU DEPOSU İZOLASYONU NEDEN YAPILMALIDIR

0212 709 03 53

SU DEPOSU İZOLASYONU NEDEN YAPILMALIDIR? Su deposu izolasyonu neden yapılmalıdır sorusunun birçok cevabı vardır. Öncelikli olarak su deposu izolasyonun insan sağlığının korunması amacıyla yapılması gereklidir. Depoların doğru bir şekilde temizliğin yapılmaması, salgın hastalıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Sarılık, tifüs, dizanteri, kolera ve aklınıza gelebilecek birçok salgın hastalığın oluşmasına davetiye çıkaran kirli sular, sadece insanların değil, aynı zamanda evcil hayvanların zarar görmesine sebep olabilir. İnsan sağlığını tehdit eden kirletilmiş sular, hem sağlığınızdan olmanıza sebep olur hem de zaman ayırmanıza ve tedavi için masraf yapmanıza sebebiyet verir. Bunun yanı sıra özellikle işletmelerin zamanında izolasyon yaptırmaması ve dezenfeksiyon işlemlerinden kaçınması, yönetmeliğe bağlı olarak belirli yaptırımlara tabidir. 

SU DEPOSU İZOLASYONU NEDEN YAPILMALIDIR?Su Deposu İzolasyonunu Tercih Etmek için Sebep Çok

Mevcuttaki su kaçaklarının ortadan kaldırılması için tercih edebileceğiniz su deposu izolasyon hizmetlerimiz, su depolarında herhangi bir problem bulunmasa dahi tercih edilebilir. Olası problemlerin tamamı ile ortadan kaldırılması amacıyla tercih edebileceğiniz su deposu izolasyon hizmetlerimiz, aynı zamanda depolarda bulunan kötü kokuların da ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Küf, bakteri ve mantar oluşumunu engelleyen izolasyon hizmetlerimiz, tüm su deposu çeşitleri için geçerlidir. Beton, plastik, paslanmaz, galvaniz, fayans, saç gibi aklınıza gelebilecek tüm su depolarında tercih edebileceğiniz izolasyon hizmetlerimizden memnun kalacaksınız. Su deposu yalıtım hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.
Su Deposu İzolasyonu su depolarının genel sağlığı için çok önemlidir. Su depolarının genel sağlığı, suyu tüketenler için ise sağlık = izolasyon ve dezenfekte anlamına gelmektedir. Su deposu izolasyonu hizmetini İSTTAŞ firması kurumsal çerçevede profesyonel olarak sunmakta ve müşteri memnuniyetine yüksek önem vermektedir.

SU DEPOSU İZOLASYONU NEDEN YAPILMALIDIR

Su depoları birçok yapıda tercih edilen bir sistemdir. Su depolarının da yalıtım olmazsa olmazlardandır. Çeşitli mikro organizmayı zamanla içinde barındırmaya başlayan su depoları aynı zamanda yapının içinde olduğu durumlarda örneğin beton vb. depolar yapımıza zarar verirler. Saç, modüller vb. diğer depolarda da eğer yalıtım yapılmazsa zamanla paslanır ve çürümeye başlar. Madde olarak sayacak olursak;

• Sağlıklı ve dezenfekte bir su kullanımı için

• Yapımıza zarar vermemesi için

• Yeni bir depo maliyetine girmemek için 

• Zamanla oluşan mantarlama vb. unsurları yok etmek için

• Küf, pas vb. kokuları yok etmek için

• Olası ve var olan su kaçaklarını gidermek için

WhatsApp Hizli Basvuru

Bu saymış olduğumuz sebeplerden dolayı su deposu izolasyonu şarttır. İzolasyon işleminin yapılma metotları ve yöntemleri vardır. Çeşitli su depoları olduğu gibi çeşitli izolasyon uygulamaları vardır.

Su Deposu Çeşitleri

• Saç su deposu 

• Fayans su deposu

• Galvaniz su deposu

• Paslanmaz su deposu

• Plastik su deposu

• Beton su deposu

Çeşitlerini göstermiş olduğumuz su depolarını izolasyon yapmak için seçeceğimiz malzemenin içme suyu kullanımına uygun olması gerekir. Malzeme seçiminde bu özellik dikkat edilmez ise bu malzemelerden depomuz da sakladığımız suya geçecek kimyasallar iç organlarda ve cildimizde ciddi sağlık problemlerin ve zehirlenmelere neden olabilir. Bu nedenle su deposu izolasyonu yapılırken kullanılan malzemeler uygun olmalıdır. Malzemeler kesinlikle solvent içermemelidir. Her malzemenin uygulamasından sonra depoya su depolamak için bekleme süresi vardır.

Depomuzda oluşan su kaçakları uzmanlarıyla tespit edilip, işlemden önce giderilmelidir. İzolasyon yapımına başlamadan önce, depo türüne uygun tamir harcı ile çatlak, delik vb. unsurlar giderilmelidir. Bu uygulama yapılmazsa ve bu tarz unsurlar varsa, yapılan işlemden verim alınmaz.

Depo İzolasyon Çeşitleri 

• Çimento esaslı yalıtım malzemeleri

• Poliüretan kaplama

• Epoksi kaplama

• PVC membran


WhatsApp Hizli Basvuru

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 731713
REFERANSLARIMIZ