Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SU DEPOSU İZOLASYONU İSTAŞ

0212 709 03 53

Su deposu izolasyonu İstaş birbirinden farklı seçeneklere sahiptir. Bu ürünler, izolasyon yapılacak alanda kullanılan ham madde ile uyumlu olmalıdır. Su deposu izolasyon çeşitlerini seçerken bir çok faktöre dikkat edilmesi gereklidir. Bu faktörler su deposunun yapısal güçlendirme faaliyetlerinden su deposu alımlarındaki kurulumdan önceki yapının durumuna kadar çok geniş bir yelpazede ele alınır. Depoda bulunan suyu daha sağlıklı şartlar altında saklanması amacıyla tercih edilen izolasyon hizmetleri, aynı zamanda yalıtım malzemelerinin eskimesi durumunda da tercih edilir. Sizin de su deponuzda korozyon varsa veya su deposunda paslanmalar meydana gelmişse su deposu izolasyon hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

SAĞLIK BAKANLIĞI SU DEPOSU TEMİZLİK TALİMATI VE YÖNETMELİĞİ      

Su Deposu İzolasyonu Denince İstaş

Küçük büyük demeden tüm su deposu sızıntılarının doğru bir şekilde izole edilmesi gereklidir. Bunun bilincinde olan İstaş, su depolarının en doğru şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlar. Deponun durumuna göre müdahalede bulunan alanında uzman ekip, bu sayede kılcal damar büyüklüğündki sızıntıların bile önüne geçer. Duruma göre birden çok kat yalıtım malzemesi uygulanabilir. Her kat yalıtımdan sonra deponun kurması beklenir. İzolasyon işlemleri tamamlandıktan sonra şamandıra gibi aksamlar kontrol edilir ve sanitasyon uygulamaları sayesinde yapılan yalıtım işlemlerinin sağlamlığı test edilir. Yapılan kontrollerde izolasyon hizmetlerinin yetkinliği test edilir, testten geçen depolar sahibine teslim edilir. Size de sağlıklı su muhafaza ünitelerinin keyfini çıkarmak kalır.
İzolasyon su depolarınız da uzun süreli kullanımla alakalı veya su kaçaklarından dolayı oluşan sorunu giderme işlemidir. Bu sorunlar ortaya çıktıktan sonra depoların yıpranması, depolarda mikrop ve bakterilerin oluşmasına yol açabilir. Bunlarda sağlık açısından bir tehdit oluşturabilir ve ciddi sağlık sorunlarını devamın da getirilebilir. Depolarınızda böyle sorunlar oluştuktan sonra depoyu kullanıma kapatıp başka bir depo yaptırmak yerine deponuzu iyileştirmek maliyet açısından size daha uygun gelecektir. 

Su Deposu PVC Membran İzolasyonu

Su deponuzun türü ve markası ne olursa olsun, mutlaka su deposu izolasyonunu yaptırmanız gerekmektedir. Bunu yaptırmanız size ileride temizlik ve su deposu bakımını yaptırmanız da kolaylık sağlayacaktır. Su deposu izolasyonu yaptırdıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise uygulamanın 5 ile 6 gün süre zarfında kuruması gerekmektedir. 

PVC MEMBRAN uygulamasında ise 5 ile 7 saat arasında beklemek yeterli olacaktır. Su deponuz her ne olursa olsun, depo kapağının en azından bir insan girebileceği büyüklükte olması büyük yarar sağlayacak ve işlemi daha hızlı yapmanızı sağlayacaktır. İzolasyonda yapılan işlemler içme suyunda kullanılan ve uygunluk belgelerine sahiptir.PVC Membran UygulamasıDepolarda ki işlem depo tipine göre (sac, fayans, metal, beton vb.) değişir. Su deposu izolasyonu işleminde kullanılacak olan malzemeler içme ve kullanım suyuna uygun, kullanılabilir belgelerine firmamız sahiptir. Bu tür belgelere sahip olmadan kullanılan malzemeler sağlık açısından önemlidir. Bu tarz malzemeler kullanıldığında bazı hastalıklara yol açabilir. Bu yüzden kullanılan malzemeler kullanılan malzemelerde solvent kesinlikle içermemelidir. İşlem bittikten sonra belirlenen süre içerisinde depoya tekrardan su depolanmamalıdır. Bekleme 

WhatsApp Hizli Basvuru

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 376298
REFERANSLARIMIZ