Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SU DEPOSU İZOLASYON HİZMETİ

0212 709 03 53

Su deposu izolasyonu, evlerimizin zorunlu tamamlayıcılarından olan su depoları için geliştirilen ve uygulanan bir yalıtım yöntemidir. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan su kesintileri ve yaz mevsiminde görülen kuraklık sebebiyle çoğumuzun evlerinde ve genellikle çatılara yerleştirilmiş olarak su depoları bulunur. Bir nevi cankurtaran olan su depoları, isteğe ve ihtiyaca göre farklı büyüklüklerdendir. Ancak en küçük su deposunun ile 1 ton civarında suyu tuttuğu düşünülürse, bu ağırlığa ve sürekli kesilip gelen su basıncına maruz kalan su depolarında sorun çıkması ve su sızıntısı görülmesi normaldir. 


Seramik kaplamanın altındaki betona geçen su sızıntıları betonun ve içerisindeki demir donatının çürümesine neden olarak betonarme yapının ömrünü kısalttığı gibi su israfına neden olmakta veya deponun üst tabliyesinden içerisine giren zararlı sızıntılar depomuzdaki temiz suyu kirletebilmekte, zararlı bakteriler depomuzda çoğalarak sağlığımızı tehlikeye atmaktadır. Betonarme depolarda izolasyon yapılırken sadece iç yüzeyi seramik ile kaplamak yetersiz ve sağlıksız yalıtım sağlamakla beraber betonun dış yüzeyi dışarıdan gelen tehlikelere açık olmasına neden olmaktadır. Topraktaki akıntı ve sızma sularına maruz kalan beton ve içerisinde demir donatı çürüyerek ömrü kısalmakta büyük oranda su kayıplarına neden olmaktadır. 


Su depoları genellikle binaların çatılarında veya evlerin balkonların da bulunduğu için çoğu zaman gözümüzden kaçan elemanlardır. Ancak sızıntı yaşamaya başlayan su depolarının ihmali halinde hem ciddi su faturalarına maruz kalacağınız hem de binanızın zarar göreceği açıktır. Diğer yandan su sızdıran bir depo, uzun süre şebeke suyunun gelmemesi sebebiyle boşalıp en fazla ihtiyacınız olduğu anda susuz kalmanıza sebep olabilir. Ayrıca şebeke suyunu muhafaza eden su depolarında yosunlanma, kireçlenme, kirlenme gibi sebeplerle tıkanıklıklar oluşur. Bakteri üremesine de sebep olan böyle durumlar için depolarınızın düzenli olarak temizlenmesi ve en önemlisi yalıtımının gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdir de hem binanın su sızıntısı sebebiyle gördüğü zarara katlamak hem de deponuzu yenilemek zorunda kalırsınız.


Telefonla Ara
» Su Deposu Temizliğinden Dezenfektan Çalışmalarına Kadar Birçok Hizmetimizde Özel İndirim Uygulanmaktadır  
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 487382
REFERANSLARIMIZ