Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SU DEPOSU DEZENFEKTESİ KOCAELİ

0212 709 03 53

Su deposu dezenfektesi Kocaeli sayesinde su depolarını güvenle kullanabilirsiniz. Depolarda meydana gelen küf, mantar ve bakteri gibi oluşumların engellenmesinde önemli bir yere sahip olan bu hizmetler, su depolarındaki suyun çok daha sağlıklı olmasına olanak sağlar. Su, bulaşıcı hastalıkların hızlı bir şekilde yayıldığı materyallerden bir tanesidir. Su depolarında bekletilen su, klor etkisini yitirdiğinde bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarır. Biyolojik, kimyasal ve fiziksel kirliliklere maruz kalan su, deponun ve zaman içerisinde kirlenmesine neden olur. Bu kirlenmeler kendisini bakteri, koku, renkte değişim, paslanma, dökülme ve çamurlaşma gibi etkenlerle gösterir. Su depolarının verimli bir şekilde kullanılabilmesi için su deposu dezenfektesi Kocaeli hizmetlerimizden faydalanmalısınız.

Su deposu dezenfektesi Kocaeli
Su Deposu Dezenfektesi Kocaeli ile Sağlıklı Sular

Su depolarının sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için risk oluşturan faktörleri ortadan kaldırmalısınız. Bunun için su deposu dezenfektesi Kocaeli hizmetlerinden faydalanarak su deposu dezenfektesinin zamanında yaptırılması gereklidir. Suyun sağlıklı koşullarda muhafaza edilebilmesi için sadece dezenfektesinin değil, aynı zamanda onarımının da yapılması gereklidir. Eğer depo içerisinde çatlak varsa, yeraltı suyu depoları veya kanalizasyon suyu gibi etkenler, su deposunun içindeki suyu kirletir. Bu gibi durumlarda, deponuzu ne kadar dezenfekte ettirseniz de sonuç hüsran olacaktır. Bu tip problemlerle uğraşmak istemiyorsanız önce deponuzun sızdırmaz olduğundan emin olmalı, ardından dezenfeksiyon hizmetleri almalısınız. Alanında uzman olan ekibimiz, randevu gününden önce alana gelerek analiz yapar. Yapılan analizler neticesinde deponun ideal bir şekilde mikroplardan arındırılması sağlanır. İstaş firmamız dezenfekte ve temizlik konusun da son derece uzman ve ustalarımız her türlü iş güvenliği eğitimi almış ustalardır. Binalar, okul, askeriye, resmi kurum, fabrikalar gibi birçok kuruma hizmet vermekteyiz. Bakım ve dezenfektesi yapılmayan su depoları fazlasıyla tehlike saçmaktadır. Depolarınızın dezenfektesini ve temizliğini yaptırmadığınız takdirde insan sağlığını ölümle sonuçlanabilecek sorunlarla karşı karşıya bırakırsınız. 


İstaş Su Deposu Hizmetleri

Küresel ısınma çevresel olarak özellikle su kaynaklarını derinden etkilemektedir. Su kaynaklarının yetersizliği ile şehirlerde yaşayanlar kimi zaman su kesintilerine maruz kalabilir. İşte bu gibi sorunlardan dolayı su depolarınız daha da önem kazanmaktadır. Binalar da kullanılan çeşme suyundaki tat ve koku gibi değişiklikler su depolarının temizlik ve dezenfektesine dikkat edilmediği zaman oluşan olumsuzluklardır. Su deposu temizliği genel anlamda bakıldığında bir toplum sağlığı konusudur. Işıksız ve havasız ortamda bekletilen suyun diğer sulara göre daha hızlı bakteri ürettiği söylenebilir. Eğer su kokutuyor ve rengi değişmeye başladıysa o su pis ve mikrop kaynağıdır.Şehir su şebekelerinden gelen suya kanalizasyon ve yağmur suyu ile gelen sularında eklendiğini düşünürsek daha büyük sorunlara neden olabilir. Su depoları genellikle alt zeminler de olduğu için varlığı bile unutulabilir. Dezenfektesi yapılmayan bu su depoları içinde mikrop yuvalarının dışında hayvan ölüleri, solucanlar, kum, balçık, inşaat atıkları ve çöplerin bulunduğu görülmüştür. 
Su hayattır!  su, canlılar için hayati önem taşır. Ancak sağlıksız ve kirli su, dünya sağlık örgütünün raporlarına göre ölüm sebeplerin de sigara ve alkolden sonra 6.sıra da gelmektedir. Sağlığınızı tehlikeye atmayın.

su-deposu-temizligi

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 652109
REFERANSLARIMIZ