Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SU DEPOSU AÇISINDAN YALITIMIN ÖNEMİ

0212 709 03 53

Su deposu açısından yalıtımın önemi  göz ardı edilemez. Depoda meydana gelen kaçaklar, binanızın temellerine zarar verir. Bu durum, binanın taşıyıcı aksamlarının çürümesi anlamına gelir. Bunun yanı sıra, yalıtımı yapılmayan binalarda su çürümesi başlar. Su çürümesi, suda renk değişimi ve koku değişimini de beraberinde getirir. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak uygulanan su deposu yalıtım işlemleri, depolarda mikrop barınmasını engeller. Bu işlemler, aynı zamanda yosun tutmasını da engeller. Depolarda koku oluşumunu da engelleyen yalıtım hizmetleri, eski ve yeni tüm su depolarında rahatlıkla kullanılabilir. CE belgeli olan yalıtım malzemelerimiz, aynı zamanda Tarım Bakanlığı tarafından da izinlidir. Zaman içerisinde su kaçırmayan ve çatlamaz özellikteki su deposu yalıtım malzemelerimiz, elastik bir yapıya sahip olduğu için uzun yıllar boyunca kullanılabilir.   

Su deposu açısından yalıtımın önemi

Su Deposu Açısından Yalıtımın Önemini Kavrayın

Depreme karşı alacağınız önlemler arasında yer alan su deposu yalıtımı, binanızın temellerini, kiriş ve kolonlarını %100 oranında korur. Yalıtım malzemesi kullanılan alanlarda ekstra olarak fayans ve sıva uygulaması yapmanıza gerek kalmaz. Çıplak betona direkt olarak uygulanabilen yalıtım hizmetleri, beklentilerinizi tam olarak karşılar. Suyun, kullanıldığı alanlarda dengeli bir biçimde dağılmasına olanak sağlayan su depoları, aynı zamanda hidrofor sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışmalarına olanak sağlar. Çatlakları bulunan su depolarını yenisi ile değiştirmek, çok daha yüksek meblağ ile karşılaşmanıza neden olur. Su deposu yalıtımı malzemeleri ve ustalarımız sayesinde gerekli bütün onarım ve güçlendirme işlemlerini yapmaktayız. Bu sayede sağlam ve dayanıklı su depolarına sahip olacaksınız. Su deposu yalıtımı hizmetleri konusunda yenilikçi anlayışımızla kendimizi sürekli yeniliyoruz. Su deposu yalıtımı, deyince yaşam mahallerini (bina, fabrika, barınak, ev) uzun yıllar içerisinde su barındıran su depoları aklımıza gelen ilk durum olarak adlandırabiliriz. Su yalıtımı, yapıların uzun yıllar korunması ve konforlu bir hayatın sürdürülebilirliği için günümüzde daha çok önem kazanmıştır. Bu nedenle binaların su depolarının ömürlerini ve dayanıklılığını arttırmak ve insan sağlığı açısından daha hijyenik bir ortam yaratmak amacıyla uygulanan bir sistemdir. Su Deposu Temizliği ve Su Deposu İzolasyonu da çok önemlidir.

Su Deposu Açısından Yalıtım Neden Önemlidir ?

Su yalıtım, binalar da uygulanmasına ihtiyaç duyulan birçok soruna karşı alınan tedbirlerdir. Su yalıtım çeşidinde alınan tedbirler sayesinde su sızması, su akması gibi stres yapan sorunlar ortadan kalkmaktadır. Su deposu yalıtımında tercih edilecek olan izolasyon malzemesi içme suyuna temas edeceği için belgeli ve sertifikası olan bir malzeme olmalıdır. Tonlarca ağırlıktaki su basıncını zamanla taşıyamayan su depolarında kaçaklar ve sızıntılar oluşabilmektedir. Betonarme, fayans ya da plastik su depoları çok çabuk aşınabilen malzemelerdir. Dışarıdan sürekli olarak güneş ışınlarına maruz kalacak olan plastik su depoları kısa sürede çatlamaya başlayacaktır. 
Firma olarak temizlik hizmetinin dışında deponuzun kendini muhafaza edebilmesi için su deposu yalıtımı da yapmaktayız deponuzun gerekli olan bütün işlemleri firmamız tarafından memnuniyet ilkelerine bağlı olarak yapılmaktadır. İlerleyen dönemlerde herhangi bir sorun oluşmaması için güvenlik önlemlerini de dikkate almaktayız. Böylece kullanmakta olduğunuz su her zaman için sizlerin arzu ettiği kalitede olacaktır.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 437144
REFERANSLARIMIZ