Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SU DEPOLARI NEDEN KİRLENİR

0212 709 03 53

Su depoları neden kirlenir sorusu, son dönemde çok daha fazla bir hedef kitle tarafından araştırılıyor. Su depolarının önemi günümüzde bir kez daha ortaya çıktı. Özellikle su kesintilerinin sık olduğu alanlarda oldukça önemli bir yere sahip olan su depoları, aynı zamanda istediğiniz zaman suya erişmenizi de yardımcı olur. Su depolarını kirleten birçok faktör vardır. Bu faktörler insan kaynaklı ve çevresel olmak üzere temelde ikiye ayrılır. İnsan kaynaklı faktörler su depolarının zamanında temizlenmemesi ile ortaya çıkan kirletici sebeplerdir. Çünkü depo içerisindeki su bekledikçe klor etkisi azalır ve suyun içerisinde bulunan mikroorganizmalar ayrışır. Bu durum, deponun içerisinde yosun, küf ve bakteri oluşmasına sebep olabilir. Böylesi durumlarda Su Deposu Temizliği ve Su Deposu Dezenfektesi hizmetlerimiz yardımınıza koşuyor.


WhatsApp Hizli Basvuru


Su Depolarında Meydana Gelen Çevresel Kirlilikler
Su depolarında meydana gelen çevresel kirlilikler ise depo içerisine düşen yaprak, böcek, sinek, arı ve diğer haşereler olabilir. Tüm bunların yanı sıra depolarda meydana gelen çatlaklar da su deposunun kirlenmesine sebep olan bir diğer faktördür. Çatlakların içerisinden sızan yeraltı suyu, yağmur suları, kanalizasyon suyu gibi etkenler su depolarının kirlenmesini sebep olabilir. Kedi köpek ölülerinden kutucuklara, solucanlardan böcek ölülerine kadar birbirinden farklı haşerelerin kirlettiği su depolarının zamanında temizlenmemesi dizanteri, kolera ve tifüs gibi salgın hastalıkların meydana gelmesine sebep olabilir. Bu hastalıklar kusma, ishal, ateş, karın ağrısı gibi belirtiler ile kendisini gösterebilir. SU DEPOLARI NEDEN KİRLENİR

Arıtması tam yapılmadan verilen şehir suları ile gizli boru kırıklarından sızarak ters vakumla depolara kadar gelen çevresel atık sular ve depolar da gördüğümüz böcek ölüleri, solucan, kurtçuklar, kedi köpek ölüleri de su depolarımızı mikrop yuvası haline getirmektedir. İskiden depolarımıza kadar temiz bir şekilde gelen sular maalesef depolarımızda da  dilediğimiz temizlikte sağlıklı bir şekilde depolanamamaktadır. Fiziksel ve kimyasal reaksiyonlar sonucu, suda bulunan demir, mangan, yosun ve kireç gibi maddeler sudan ayrılarak bulundukları depo ve kaplarda birer kirlilik tabakası meydana getirmektedir. 

Birçok kirliliğe ortam hazırlayan su depolarının temizliği düzenli periyotlarla temizlenmelidir Su deposu temizliği hizmetimizle profesyonel su deposu temizliği avantajlarından faydalanabilirsiniz. Su depolarında bekleyen su zamanla içerisindeki klor etkisini yitirmektedir. Ve bu durum su deposunun kullanılabilirlik özelliğini ortadan kaldırır. Ve suyu kalitesiz hale getirir. Depoda bekleyen suyun rengi değişir. Ve kötü kokmaya başlar. Çoğu zaman içme suyu olarak kullanılmadığı için depodaki suyun size zarar vermeyeceği düşünülür. Oysa depo suyu ile sebze ve meyve yıkamak, diş fırçalamak ya da banyo yapmak sudaki bakteri ve virüslerin size kolayca bulaşmasına neden olur. İzolasyonu yapılmış su depoları, daha sağlıklı su muhafaza etmektedir. İsttaş firmamızın Su Deposu İzolasyonu hizmetiyle en kaliteli ve en uygun fiyatlı su deposu izolasyonu imkanı sunuyoruz.

SU DEPOLARI NEDEN KİRLENİR


Depoya gelen suyun niteliği, sıcaklığı ile su deposunun özellikleri suyun kirlenme hızı üzerinde etkilidir. Su Deposu Dezenfektesi en önemli konudur. Su, dünyanı en önemli konusu, suyun muhafazası ise bir o kadar önemlidir. Su Deposu Dezenfektesi hizmetimizle dünyanıın en büyük sorununa çareler sunuyoruz. Suyun sıcaklığının artması daha çabuk kirlenmesine neden olur. Özellikle suyun sıcaklığının arttığı yaz aylarında deponun temizliğine daha çok önem verilmelidir. Genellikle depolar da şebeke suyu kullanılır. Şebeke sularında bulunan klor zamanla etkisini kaybederek mikropların artmasına yol açar. Genellikle su kesintisi olduğunda depodaki su değişir. Ancak depo suyunun arınması için su kesintisini beklememeli sık sık sirkülasyon yapmalısınız. Bu noktada Su Deposu Yalıtımı hizmetimiz size çözüm sunacaktır. Profesyonel ve en iyi su deposu yalıtımı hizmetimizi İstanbul merkezli İsttaş firmamızla Türkiye'nin her noktasına sunuyoruz. Su Deposu Yalıtımı çalışmamız için bizden teklif alabilirsiniz.


WhatsApp Hizli Basvuru


Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 724592
REFERANSLARIMIZ