Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

SAĞLIKLI SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

0212 709 03 53

Sağlıklı su deposu temizliği ile su depolarının çok daha işlevsel olmasını sağlayabilirsiniz. Su depolarının profesyonel bir şekilde temizlenmesi önemlidir. Yapılan doğru uygulamalar, depo içerisinde bekletilen suyun çok daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Alanında uzman olan ekibimiz ile insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan özel kimyasallar vasıtasıyla su deposunun temizliğini gerçekleştiriyoruz. Farklı yapı malzemelerinden oluşturulan depoların tamamıma hakim olan uzmanlarımız, işlemleri profesyonel bir şekilde tamamlayarak size iş bırakmaz. Kullanıcı deneyimini iyileştiren temizlik hizmetlerimizi eski ve yeni tüm depolarda tercih edebilirsiniz. Depo içerisini tamamen boşalttıktan sonra aydınlatmasını gerçekleştiren ekiplerimiz, bu sayede em küçük detayların bile atlanmadan temizlik işlemlerinin tamamlanmasını sağlar. Depo içerisindeki zararlı mikroorganizmaların tamamıyla ortadan kaldırılmasını sağlayan temizlik hizmetlerimiz sayesinde depolarda uzun süreli hijyen elde edeceksiniz.

SU DEPOLARI NEDEN KİRLENİR

Sağlıklı Su Deposu Temizliği İşlemleri

Depo diplerinde bulunan tortuların temizliği ile başlayan işlemlerimiz, deponun en ince detaylarının zararlı mikroorganizmalardan arındırılması ile devam eder. Yaptığımız temizlik işlemleri sonrasında depoya doldurulan suyun pH değerini ölçeriz. Bu sayede siz de sağlıklı suya ulaşmanın gönül rahatlığını yaşarsınız. Kamu kurum ve kuruluşları, Siteler, hastaneler, okullar ve çok daha fazla alanda değerlendirilen sağlıklı su deposu temizlik işlemlerimizden memnun kalacaksınız. Son teknolojik ekipmanlar ışığında gerçekleştirdiğimiz temizlik hizmetleri, her ölçekten deponun kısa süre içerisinde kullanılabilir hale gelmesine olanak sağlar. Bu sayede iş akışınız kesintiye uğramadan en doğru sonuçlara ulaşmış olursunuz.

Su deposu yapılarda şebeke suyunu depolayıp kullandığımız, geçmişten günümüze kullanılan bir su depolama sistemidir. Su depoları bilindiği üzere bakım isteyen ve özen gösterilmesi gereken bir sistemdir. Su depoları devletimizce çıkartılan yasalara göre en az yılda bir temizlenmesi gerekir. Peki neden su depolarını temizliyoruz, çünkü birçok nedeni var.


WhatsApp Hizli Basvuru


Su depoları zamanla kireç ve pas lekeleri tutar. Bazı mikroplar zamanla su deposunu sarar. Kullanıcılar bu nedenle hastalıklara yakalanabilirler. Yapılan araştırmalara göre de geçmişte birçok kişi bu mikroplardan hayatını kaybetmiştir.

Su depolarındaki bu unsurların yanı sıra farklı problemler de ortaya çıkabilir. Su depoları uzmanlar tarafından temizlendiği zaman diğer problemlere de çözüm buluruz. Sadece sağlıkla ve hijyenle bitmiyor problemler.

Temizlenmeyen depolar zamanla ömrü azalır ve kullanılmayacak duruma gelir. Bu durumda maddi olarak zarar oluşturmuş olur.
Su deposun uzun ömürlü, hijyenik ve yapıya zarar vermemesi için Su Deposu İzolasyonu ve Su Deposu Temizliği yapılması gerekir. Deponuz da eğer izolasyon yok ise buda büyük bir risktir.

Peki su depoları nasıl temizleniyor, hangi işlemlerle bu sorunların önüne geçiliyor?

• Depomuzun suyu boşaldıktan sonra yüzeyine ve tabanına uygun dezenfekte ilaçları ile temizlenir.
• Depomuzun duvarları bir fırça yardımıyla ilaç sürülür ve çözülmesi beklenir.
• Yüksek basınçlı yıkama makinesiyle deponun her yeri yıkanır ve dalgıç pompa yardımıyla dışarı atılır.
• Depodaki su giriş vanaları ve şamandıranın çalışması kontrol edilir ve yüzeysel temizlenir.
• Ultra viyole lambasının çalışması kontrol edilir ve yüzeysel temizlenir.
• Depo içindeki galvaniz borular kontrol edilir.

Bu işlemler bittiği zaman uzmanlar size depoda bir eksik olup olmadığını ve deponun durumu ile ilgili bilgi verir. Su deposu işlemi bu şekilde tamamlanır.WhatsApp Hizli Basvuru

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 536834
REFERANSLARIMIZ