Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Plastik Su Deposu Yosun Tutuyor

0212 709 03 53

Su depoları günümüzde her evin, her iş yerinin daha doğrusu yaşamın var olduğu her yapının gereksinimi haline gelmiştir. Böylelikle bu su depoları ile istediğimiz her hacimde suyu olası su kesintisine karşı el altında tutabiliyor ve ihtiyaç anında kullanabiliyoruz. Bu su depoları farklı malzemelerden yapılıyor olsa da günümüzde en çok satılan su depoları plastik malzemelerden yapılan su depoları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise ekonomik olması, taşınma işlerinin kolay olması ve piyasada rahat bulunabilirliği olması. Plastik su depoları zaman ile su deposunun iç yüzeyinde yosun oluşmasına neden olur. Bu oluşan su da ister istemez kullandığımız suların içerisine karışarak suyun kalitesinde ciddi bir düşüş sağlar. Bunun önüne geçmek için yapabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler ile plastik su deposu yosun tutma sorununuzun önüne geçebilirsiniz.
İstaş-su-deposu-temizliği
Plastik Su Deposunu Yosundan Koruma

Eğer bir plastik su deponuz varsa ve plastik su deposu yosun tutma şikayetine sahipseniz yapmanız gereken şey deponuzu temizletmek olacaktır. Bu alanda en iyi hizmeti size İsttaş su deposu temizleme firması olarak sunmaya hazırız. İsttaş olarak alanında uzman bir kadro ile her ebat ve hacimde ki su depolarının temizliğini sağlamaktayız. Bu işlemi yaparken herhangi bir kırma ya da ekstra zarar verici bir işlem yapılmamaktadır. Sektörde ki en başarılı firmaların başında gelmemiz ve referanslarımız firma olarak ne kadar başarılı olduğumuzun bir göstergesidir. Tüm plastik depolarınızı bize güvenle emanet edebilir ve sonrasında güvenle kullanabilirsiniz.

Plastik Su Deposu Nasıl Temizlenir?

Plastik deponuz yosun tutuyor ise bu durumda size fiziksel ve kimyasal temizlik hizmetleri sunuyoruz. İsttaş tarafından gerekli tüm eğitimleri verilen temizlik konusunda ki uzman ekibimiz plastik su deponuzun tüm temizliğini yerinde ve oldukça kısa süreler içerisinde sizlere sunuyor. İstediğiniz takdir de ileriye dönük bir plastik su deposu yosun temizleme talimatı oluşturarak deponuzun her zaman temiz olmasını sağlayabilirsiniz. Plastik su deposu yosundan temizleme işlemi şu şekilde gerçekleşir;
Öncelikle yosun tutan plastik su deposu tamamen boşaltılır. Ardından gözle görünür olan tüm bu yosun ve tortular yüksek basınç verilmiş su ile yerlerinden ayrıltılacak temizlenir ve deponuz görsel olarak temizlenmiş sayılır. Ancak bu yosunlardan ve tortulardan dolayı plastik su deponuzun içerisinde oluşan ve gözle görülmeyen zararlı atıklarda vardır.
İstaş-su-deposu-temizliği
İkinci işlem olarak ise plastik su deponuz firmamızın su deposu temizleme üzerine kullandığı kimyasal maddeler ile komple yıkanır. Bu işlem ile plastik su deposu yosun atıklarının gözle görülmeyen parçacıkları da temizlenir. Bu kimyasal maddeler oldukça zararlı oldukları için kullanımı esnasında gerekli tüm koruma giysileri, koruma maskeleri ve koruma gözlükleri kullanılarak işlem gerçekleştirilir.
Bu gözle görünmeyen atıkları da temizledikten sonra depo içerisinde kalan kimyasal atıklardan kurtulmak için ise depo tekrardan komple yıkanır. Bu yıkama işlemi depo tamamen temizlenen kadar devam eder ve sonrasında depo tekrar kullanılmak üzere bağlantıları üzerinden bağlanır.
Plastik su deposu yosun tutma sorununuz var ise ve deponuzu emin ellere bırakmak istiyorsanız bize telefon numaralarımız üzerinden ulaşabilir ya da bizim sizi aramamız için de http://www.isttas.com.tr web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 152638
REFERANSLARIMIZ