Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Telefonla Ara

Petek Bakımı

0212 709 03 53

PETEK BAKIMI

Petek bakımı ile kalorifer peteklerimizde uzun süreli koruma sağlıyoruz. Ev ve iş yerlerinde tercih ettiğiniz peteklerin ilk günkü performansında çalışabilmesi için ihtiyacınız olan Petek bakım hizmetlerini tek bir merkezden sunuyoruz. Kirli suyun peteklerden boşaltılması işlemi ile başlayan hizmetlerimiz Petek içi kimyasal temizlik ile devam eder. Evinizde veya iş yerinize kendi imkanlarınız ile gerçekleştireceğiniz temizliklerden çok daha fazlasına sahip olabileceğiniz Petek temizleme hizmetlerimiz ile mevcuttaki Petek tıkanıklıklarının da önüne geçmesini sağlıyoruz. Kimyasallar ile gerçekleştirdiğimiz temizlik işleminden sonra peteklerin içi yıkanır. Petek koruma işlemlerimiz bununla bitmez. Temizlik işlemlerinden sonra yaptığımız temizliğin korunaklı olması için koruyucu önlemleri hayata geçiriyoruz.

Otel Su Deposu Dezenfektesi
Petek Bakımında Koruyucu İşlemler

Peteklerinizin çok daha uzun süre korunaklı olmasına olanak sağlayan petek bakımı hizmetlerimiz sayesinde uzun yıllar boyunca mekanların çok daha işlevsel olmasını sağlayacaksınız. Döküm radyatör, çelik, panel ve alüminyum gibi farklı ham maddelerden üretilen peteklerin tamamı için hizmet veren firmamız, eski ve yeni tüm peteklerden en doğru sonuçları almanızı sağlar. Siz de her ölçekten alanın petek bakımı için bizi tercih edin, tüm kışı rahat geçirin. Hijyen ve işlevsellik konusunda en doğru sonuçlara ulaşabileceğiniz petek bakımı ve çok daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Temizlik sonrasında %30’a varan tasarruf imkanlarından faydalanabilirsiniz. Peteklerin bölgesel ısınma problemlerine karşı etkili çözüm elde edebileceğiniz bu süreçte, hizmet maliyetlerini kolayca amorti edebilirsiniz. 
Petek bakımı son derecek önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Dünyanın büyük bir kısmı artık en temiz ısınma sistemi olan doğalgaz sistemleri ile ısınmakta. Ülkemizde de halen kömür ile ısınmak da alternatif olarak tercih edilirken hem daha sorunsuz ve tehlikesiz bir sistem olması hem de çevreyi çok daha az kirletmesi sebebiyle doğal gaz ile ısınmak çok daha cazip bir seçenek olmakta. Evin her yerini eşit bir şekilde ısıtan bu sistem, merkezi sistem aracılığıyla ya da kombiler aracılığıyla kullanılmakta. Ancak kombilerin bu konuda biraz daha dezavantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar istediğiniz kadar yakarak faturalarınızı bir miktar kontrol edebiliyor olsanız da merkezi sistem binalarda oturan kişiler daha az doğal faturası ödemekte. Özellikle evinizde yalıtım bulunmuyorsa ve kombileriniz tesisat bakımından yıpranmış ise çok daha fazla fatura ödemeniz ve bunun karşılığında çok az bir miktar ısınmanız söz konusu olabilir. Kombi tesisat problemlerinden en önemlisi, kombi peteklerinin tıkanmış olmasıdır. Müşterilerimize, petek temizliği ve kombi tesisatı bakımı konusunda vermiş olduğumuz hizmet sayesinde yaktığınız doğalgazı çok daha etkili bir şekilde ısınmak için kullanabilecek ve bunun yanında daha az fatura ödeyebileceksiniz. Özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında faturaların yükseldiği, doğalgaza zam geldiği bu dönemde kombi peteklerinize bakım yaptırarak faturalarınızı düşürebilirsiniz.Peteklerinin bakıma ihtiyaç duymasının bazı belirtileri bulunmakta. Öncelikle bu belirtilerden biraz bahsedelim.


Peteklerin Yarıya Kadar Isınması
Kombilerinizin alt kısmı ısınıyor üst kısmı ısınmıyor ise, kombi peteklerinizde bir problem var demektir. Bu tıkanma probleminin işaretçisidir. Odalarınızın etkili bir şekilde ısınmasını engelleyen bu problem sebebiyle fazladan doğalgaz faturası ödersiniz ve odalarınız ısınmaz.


En Son Peteğin Isınmaması
Kombiye en uzak olan petek hiç ısınmıyor ise bu da yine peteklerde kirden tıkanmanın bir belirtisi olmaktadır. Kombi tesisatı bir bütün halindedir ve kombiden her peteğe bir boru çıkmaz. Sıcak su tek bir hat üzerinden tüm peteklere ulaştırılır. Sıcak suyun akışı tıkanma sebebiyle yavaşladığından ya da hiç akış gerçekleşmediğinden son petek buz gibi olmaktadır. Diğer peteklerde, sırasıyla giderek daha oranlarda ısınmış olurlar. Bu durumda yine bir problemden şüphelenebilirsiniz. Böyle bir durum odalarınızın eşit oranda ısınmasını engelleyerek ısı kayıplarına neden olmaktadır.


Kombi Peteklerinden Küflü Su Sızıntısı
Bunun haricinde kombi peteklerindeki problemlere işaret eden bir diğer durum da peteklerden küflü su sızıntısı sorunu olmaktadır. Yeteri kadar ısınmayan petekleriniz, vana kısımlardan su damlatıyor ve bu suların büyük bir kısmı küflü olabilir. Bu durum peteklerinizin artık temizlenmeye ihtiyacının olduğunun göstergesidir. Peteklerinizi her 2  yılda bir temizletmeniz gerekmektedir. Eğer uzun yıllardır kombi tesisatı bakımı yaptırmamış iseniz bu size dezavantaj olarak geri dönecektir.

Tıkanmış Petekler Kombi Performansını ve Ömrünü Azaltır
Tıkanmış kombi tesisatı kombinizin çalışma performansını da düşürecektir. Kombi filtresinin tıkanması genellikle bu problemden kaynaklanmaktadır. Kombinin suyu ısıtmak ve göndermek için çok daha fazla çaba harcaması söz konusu olacağından kombinizin kullanım ömrü de kısalacaktır.


Kimyasal Petek Yıkama İşlemi
Kimyasal Petek Yıkama İşlemi nasıl yapılır konusuna gelecek olursak bu işlem için teknolojik ekipmanların varlığının önemli olduğunu söyleyebiliriz.Peteklerinizin temizliğine kombi tesisatınızdan başlayarak en son peteğin tesisatına kadar, tesisat boruları dahil kimyasal temizleme ilaçları ile temizliyoruz, odalarda ki hiç bir petek yerinden sökülmeden yapılan bu işlemlerde banyodaki havlupandan veya gider ve suya en yakın olan petekten çıkış sağlayarak peteklerinizin içinde oluşan pis suyu lavabo giderinden geri gönderiyoruz.Bu işlem yaklaşık olarak 45 dakika ya da 1 saat sürmektedir. Bunların yanı sıra sadece sorunlu peteklerde yıkama işlemi de mümkün olabilmektedir.


Temiz Ve Konforlu Hizmet
Bu işlemlerin diğer bir avantajlı yanı ise evlerinizi kirletme gibi bir durumun söz konusu olmamasıdır. Profesyonel hizmetin en önemli avantajlarından biri konfordur. Bu şekilde işlem tamamlandıktan sonra, geriye temizlemeniz gereken bir enkaz bırakılmaz. Tüm işlemler usulüne uygun olarak evinize zarar verilmeden gerçekleştirilmektedir. Sizler de profesyonel petek yıkama hizmetine ihtiyaç duyduğunuzu düşünüyorsanız, İSTAŞ KOMBİ olarak bizlerle iletişime geçerek anında  petek temizleme işlemini yaptırabilirsiniz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 669050
REFERANSLARIMIZ