Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Telefonla Ara

Otel Su Deposu Dezenfektesi

0212 709 03 53

OTEL SU DEPOSU DEZENFEKTESİ

Otel su deposu dezenfektesi ile su depolarının çok daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Birçok kişiye ayın anda hizmetlerin verildiği otellerde, suyun kirli olması, aynı anda yüzlerce insanın sağlığını tehdit edebilir. Misafirlerine kaliteli hizmet sunmak ve onlara konforlu bir yaşam vaat etme misyonu ile faaliyetlerini sürdüren otellerde meydana gelebilecek bir su kirliliği, markanın değerini düşürebileceği gibi müşteriler nezdinde de olumsuz bir intiba oluşmasına neden olur. Alanında uzman olan ekibimiz ve insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan dezenfektanlarımız ile otellerinizde bulunan su depolarının profesyonel bir şekilde dezenfekte edilmesini sağlıyoruz. Her ölçekten ve hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun her depoda maksimum performans sunuyoruz.

Otel Su Deposu Dezenfektesi
Otel Su Deposu Dezenfektesi ile Kaliteli Hizmet

Otel su deposu dezenfektesi sayesinde müşterilerinize her açıdan kaliteli hizmet sunabilirsiniz. Dermatolojik olarak test edilerek sizler ile buluşan dezenfeksiyon ürünleri, cildi tahriş etmez. Patojenlerin sonraki nesillerine karşıda etkili olarak piyasaya sunulan özel kimyasallar sayesinde su depolarındaki zararlı mikroorganizmaların tamamıyla yok edilmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda küf, mantar ve haşerelerin oluşturduğu kötü kokuların da ortadan yok edilmesine olanak sağlayan bu hizmetlerimiz, tertemiz depoların oluşumunda oldukça etkilidir. Düzenli kullanımlarda depoların çok daha hijyenik ve yüksek performanslı olmasını sağlayan dezenfeksiyon hizmetlerimiz sayesinde meyve sebze yıkamasından kişisel temizliğe kadar hayatın her alanında kullanılan suların güvence altına alınmasını sağlayabilirsiniz. Otel su deposu dezenfektesi ticari işletmeler için oldukça önemlidir. Bu hizmeti alarak otellerde kullanılan suların çok daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Oteller, butik olarak veya yüksek kapasiteli olarak hizmet verebilir. Hangi ölçekte olursa olsunlar mutlaka su deposuna ihtiyaç duyarlar. Misafirlerini eksiksiz olarak ağırlamak için su kesintisinin olmadığı durumlarda onlara yardımcı olabilmek için su depoları ve bu depolarda su muhafazasının sağlanması oldukça önemlidir. Bu muhafazanın sağlanması tek başına yeterli değildir, aynı zamanda su deposunun dezenfekte edilmesi gereklidir. Otel su deposu dezenfektesi işlemlerinin yapılmaması durumunda duş almak, yiyecek yıkamak veya su içmek gibi temel ihtiyaçlar neticesinde kullanılan sudan kaynaklanan bulaşıcı hastalıklara maruz kalınabilir. Bu durum, hem otelin itibarını olumsuz yönde etkileyecek hem de insan sağlığının tehdit altına alınmasına sebep olacaktır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka otel dezenfeksiyon işlemlerinin zamanında ve işinin ehli firmalar tarafından gerçekleşmesi gereklidir. Sektörde uzun yıllara dayanan tecrübesi ile kendi başına bir marka haline gelen İsttaş, otel dezenfeksiyon hizmetleri sayesinde beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılar. Yüksek nitelikli personelleri ve son teknolojik imkanları sayesinde su depolarında bulunan, gözle görülmeyen zararlı mikroorganizmaların etkili bir şekilde yok edilmesine olanak sağlayan ekibimiz, en doğru sonuçları almanız için Sağlık Bakanlığı ve çeşitli üniversiteler tarafından onaylanan dezenfeksiyon çözeltileri ile alana müdahale eder. İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan, su ile temas ettiğinde tepkimeye girmeyen dezenfeksiyonu çözeltileri bu sayede içme suyunda dahi kullanılabilirler.

WhatsApp Hizli Basvuru


Sağlıklı Su Tüketimi için Su Deposu Dezenfeksiyonu

Bekleyen sularda zamanla klor etkisini yitiren sularda oluşan kötü koku tat ve bakteri oluşumu gibi problemler ile başa çıkabilmek için mutlaka otel su deposu dezenfektesi işlemlerini yaptırmalısınız. Otel depolarındaki sular genellikle yüksek tonajlı oldukları için uzun süre depo içerisinde bekleyebilir. Suyun beklemesi demek bayatlaması anlamına gelir. Çünkü; su da bayatlar. Suyun içindeki klor, zamanla etkisini yitirerek su içerisinde bakteri ve mikrop oluşumunu tetikler. İnsan ve suyu kullanan diğer canlıların sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu etkenler oldukça zararlı sonuçların alınmasına sebep olabilir. Depo içerisindeki suyun devamlı olarak sirküle edilmesi gereklidir. Otel depolarında kullanılan sular daimi olarak sirkülasyonu uğramıyorsa su deposu içerisinde bakteri ve yosun gibi oluşumlar meydana gelebilir. Suyun yüzeyinde veya deponun belirli bölümlerinde meydana gelebilen yosunlar, suyun kalitesini olumsuz yönde etkiler. Zaman içerisinde depo içine haşere girişi de yapılarak suyun içinde boğulmak meydana gelebilir. Su deposunun içerisinde ölü haşereler ile karşılaşmak hiç kimse istemez. Bu nedenle oteller başta olmak üzere su deposu bulunan tüm alanların belirli periyotlarda temizlenmesi ve gözle görülmeyen zararlı mikroorganizmalara karşı olarak da dezenfekte edilmesi gereklidir.


Otel Su Deposu Dezenfektesi

Otel Ziyaretçilerinizin Sağlığını Koruyun
Otel su deposu dezenfektesi işlemleri, hem sizin hem de işletmenizin ziyaretçilerinin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübelerimizden ve yenilikçi yüzümüzden faydalanmak istiyorsanız bizimle İzzetpaşa Mahallesi, Yeni Yol Cd. No:3, 34387 Nurol Tower kat 2 ofis 1 Şişli/İstanbul adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz 0212 709 03 53 no.lu telefonumuzdan da bize ulaşabilir veya info@isttas.com.tr adresinden e-posta göndererek taleplerinizi dile getirebilirsiniz. Sadece işlemler esnasında değil, müşteri iletişimi konusunda da oldukça profesyonel olan firmamız, talebinizin bize ulaşmasından itibaren hemen harekete geçerek sizin için en uygun olan gün ve saati belli eder, ardından alan keşfine gider. Alan keşfi yapılması sonrasında uygulama yapılacak dezenfeksiyon işlemi haricinde, uygulama için tercih edilecek personel sayısı gibi kriter belirlenir. Tüm bu kriterler belirlendikten sonra dezenfeksiyon işleminin gerçekleşeceği gün, uzman personellerimiz yanlarında son teknolojik ekipmanlar, nitelikli temizleme solüsyonları, enfeksiyon araçları ve koruyucu giysiler ile alana gelirler. Alana geldiklerinde depo içerisine herhangi bir zararlı etki bırakmamak adına koruyucu giysiler giyerek depo içine iniş yaparlar. Dezenfeksiyonun deponun her 1 metrekaresine doğru bir şekilde yayılması için öncelikle temizlik işlemleri yapılır. Temizlik işlemleri oldukça önemlidir, çünkü bir kir tabakası üzerine dezenfeksiyon çözeltisinin dökülmesi herhangi bir etki etmeyecektir. Bu nedenle dezenfeksiyon işlemi öncesinde mutlaka temizlik işleminin de yapılması gereklidir. İşlemler tamamlandıktan sonra deponun içi basınçlı su yardımıyla tamamen temizlenir, ardından dezenfeksiyon işlemi yapılır ve depo kurumaya bırakılır.


Otel Su Deposu Dezenfektesi

Otel Su Deposu Dezenfektesinin Yararları
Otel su deposu dezenfektesi işlemi sayesinde deponuzun derz aralarında biriken en küçük organizmaların bile yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Su depolarında, canlı sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan dezenfeksiyon çözeltisi kullandığımız için otel suyunuzu rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey ise suyun bekletilmemesi hususudur. Bekleyen su bayatlayarak bir mikrop yuvası haline dönüşebilir. Bu da oldukça yaygın olan su vasıtasıyla bulaşan bulaşıcı hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bu nedenle suyun daimi olarak sirküle edildiğinden emin olmalı ve su deposunun içerisinde kaçak olmadığından emin olmalısınız.


Otel Su Deposu Dezenfektesi

Su Deposunu Temiz Tutun
Su deposunun içerisinde bulunan su kaçakları deponun kirlenmesine sebep olabilir. Su kaçaklarının içinden gelen kumlar ve çakıllar, suyun içerisine geçerek suyun kirlenmesine sebep olur. Kanalizasyon boruları, atık boruları, yağmur suyu boruları ve diğer borulardan sızan suların yapınıza girmesi de sağlık açısından olumsuz bir durum oluşturur. İçme suyu olarak kullandığınız suya kanalizasyon veya diğer suların karışması, suyun hem fiziksel hem de kimyasal olarak değişime uğramasının sebepleri arasındadır. Hem kendi sağlığınız hem de mesuliyetiniz altında bulunan diğer canlıların sağlığını korumak için su deposu dezenfeksiyonu hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede otel ziyaretçileriniz de otelinizden memnun bir şekilde ayrılacaktır. Mutlu müşteri demek sadık müşteri demektir. Otelinizi bir kez ziyaret eden ziyaretçiler memnun kalmaları durumunda tekrar tekrar ziyaret edeceklerdir. Onların sağlıklarına herhangi bir zararda bulunmayan dezenfeksiyon çözeltileri ile gerçekleştirdiğimiz müdahaleler sayesinde siz de yaşamımızda değer katacak çözümleri sahip olabilirsiniz. Alanında uzman personellerimiz ile gerçekleştirdiğimiz işlemler sayesinde normal şartlar altında gözle görülmeyen mikropların da yok edilmesini sağlarsınız. Dünyada meydana gelen hastalıkların büyük bir bölümü sudan bulaşan rahatsızlıklar olduğundan bu süreçte suyun niteliği oldukça önemlidir.


Otel Su Deposu Dezenfektesi

Sudan Bulaşan Hastalıklardan Korunun
Tifo, dizanteri, tifüs gibi rahatsızlıklara davetiye çıkaran kirli su, yaşamınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu tip problemlere maruz kalmak istemiyorsanız otelinizin deposunda bulunan suyun temiz kalmasını istiyorsanız dezenfeksiyon ve temizlik hizmetlerimizden faydalanmalısınız. Kısa süre içerisinde deponuzu yeniden kullanılabilir hale getiren ekibimiz, bu sayede gündelik iş akışının da sekteye uğramasını engeller. Aynı gün içerisinde deponuzu kullanabilecek duruma getiren uzman ekibimiz, deponun tekrar dolumu sonrasında da pH ve klor ölçümü yaparak suyun temizliğinden emin olur. Siz de zengin temizlik yelpazemiz arasından ihtiyacınız olanı tercih ederek hemen işlemlere başlatabilirsiniz. Bu süreç içerisinde sizin herhangi bir efor sarf etmeniz gerekmez, tüm süreç uzman ekibimiz tarafından yürütülür ve kontrol edilir. Bu sayede siz de gündelik işlerinizi aksatmak zorunda kalmazsınız. Otel işleyişi için oldukça önemli olan su, İsttaş’ın güvenli çatısı altında bambaşka bir forma dönüşüyor. Sağlıklı su için İsttaş’ı seçin. 

WhatsApp Hizli Basvuru

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 159244
REFERANSLARIMIZ