Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Telefonla Ara

Ortam Dezenfeksiyonu

0212 709 03 53

ORTAM DEZENFEKSİYONU

Ortam dezenfeksiyonu sayesinde ortamda bulunan zararlı mikroorganizmaların yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Zararlı mikroorganizmalara karşı oldukça etkili olan dezenfeksiyon hizmetlerimiz, yüzeylerde görünmeyen zararlıların ortadan kaldırılmasını sağlar. Sağlık Bakanlığı onaylı olan kimyasal çözeltiler sayesinde istediğiniz mekanın güvenle steril hale gelmesini sağlıyoruz. Steril bir ortamda güvenle yaşamak isteyenlerin ortak noktası olan ortam dezenfeksiyonu hizmetinde profesyonel sonuçlar doğuruyoruz. ULV dezenfekte cihazları ile gerçekleştirdiğimiz işlemler için dilediğiniz gün ve saati seçebilirsiniz. Bu sayede siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Canlılara ve cildinize zarar vermeyen dezenfekte ürünleri, püskürtme yöntemiyle alanlara işlenir.

Ortam DezenfeksiyonuOrtam Dezenfeksiyonu ile Sağlıklı Sonuçlar

Ev, işyerleri, ofisler, dükkanlar ve çok daha fazla alanda tercih edebileceğiniz dezenfeksiyon hizmetlerimiz sayesinde ortamlarda bulunan küf, bakteri, mantar ve diğer zararlı mikroorganizmaların tamamıyla yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Her ölçekte alan için tercih edebileceğiniz dezenfeksiyon hizmetlerimiz, alanında uzman olan ekiplerimiz sayesinde kısa süre içerisinde tamamlanır. Size de rahat bir yaşamın keyfini çıkarmak kalır. Okul ve hastane gibi hijyen önemli olduğu alanlar için tercih edebileceğiniz ortam dezenfeksiyon hizmetlerini aynı zamanda evleriniz ve diğer iç mekanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Koruyucu ekipmanları ile alana gelen uzmanlarımızı, herhangi bir eşyaya veya yüzeye zarar vermeden işlemlerini gerçekleştirir. İşlem sonrasında belirli bir süre ortam temizliği yapılmaması gerekir. Uygulama yapılan kimyasalların etkinliğini sağlaması beklenmelidir. Ortamda tekrar virüs ve bakteri gibi zararlı mikroorganizmaların oluşmaması için periyodik temizliklere devam edilmelidir.


Ortam dezenfeksiyonu en küçük evlerden devasa işletmelere kadar her alan için geçerlidir. İnsanların sağlığını korumak adına yapılan dezenfeksiyon işlemi, amacına uygun şekilde üretilen ve sertifikalı ortam dezenfeksiyonu araçları ile yapılır. Dezenfekte etmeden önce temizlik işleminin yapılması, tüm sektörlerde geçerli olan ve herkesin bildiği altın bir kuraldır. Sağlık ve gıda endüstrisinden miras kalan bu kural ortam dezenfeksiyonu önemini ortaya koyar. Bir gün içerisinde ihtiyaç duyulan tüm alanların dezenfekte işlemini yapan firmamız, tüm ortamların stabilize edilmesine yardımcı olur. Ortam dezenfeksiyon sayesinde stabil olan alanlarda yediden yetmişe herkes güven içerisinde bulunabilir.

Ortam Dezenfeksiyonu

Ortam Dezenfeksiyon İşleminin Yapılması

Ortam dezenfeksiyonu işleminin yapılması özel çözeltilerin dezenfeksiyon makineleri ile, uzmanlar tarafından yapılması ile gerçekleşir. Kamuya açık alanlar, hijyenin önemli olduğu hastane ve okul gibi yapılar, AVM’ler ve toplu taşıma araçları gibi her alanda yapılabilen ortam dezenfeksiyonu işlemini birkaç saat gibi kısa bir süre içerisinde yapıyoruz. 

Gıda Endüstrisinde Ortam Dezenfeksiyonu

Gıda endüstrisi süreçleri, toprağı işlemek için tasarlanmamış ürünleri hızla tüketebilen yüksek miktarlarda organik ve inorganik kalıntı üretebilir. Bu durumlarda, temizleme adımı, dezenfektanın etkinliğine müdahale etmekten kaçınmak için, dezenfeksiyondan önce görünür kirleri yüzeylerden uzaklaştırmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, görünür miktarda yüksek kalıntı üreten bir üretim işlemi için dezenfeksiyondan önce bir temizleme aşaması gereklidir. Ardından ortam dezenfeksiyonu uzmanlarımız, dezenfeksiyon için özel olarak üretilen giysilere işlemin yapılacağı ortama gelerek her bir detayın dezenfekte edilmesini sağlar.


Ortam DezenfeksiyonuGıda ve işleme endüstrisinde, kasaplarda, fırınlarda, gıda toptancıları ve perakendecilerinde, otel ve restoran ticaretinde ürün kalitesi, dayanıklılığı ve mikrobiyolojik güvenliği için talepler sürekli artmaktadır. Titiz ve uzman dezenfeksiyon firmamız, profesyonel hijyen yönetimi ile bu alanların insanlar ve hayvanlar için bir tehdit olarak ortaya çıkmasını engeller.


Ortam Dezenfeksiyonu


Hijyenin Önemli Olduğu Yerlerde Dezenfeksiyon

Mikroplar, bakteriler, virüsler ve mantarlar hem insanların hem de hayvanların sınırlı alanlarda ve gıda üretiminde bir arada bulunduğu yerlerde bulunur. Tüm ortamlar için özel olarak sunduğumuz ortam dezenfeksiyonu araçları başarılı bir hijyen yönetiminin kilit unsurudur. Dezenfeksiyon çözeltilerinin yoğun bir şekilde buhar olacak çıkması, çözeltinin en küçük çatlaklara ve köşelere bile ulaşan tüm yüzeylerde eşit dağılımını sağlar. Dezenfeksiyon çözeltisi uzun süre havada kalır ve etkili bir ortam havası dezenfeksiyonu sağlar. Hacim başına düşük su tüketimi, tahliyeyi engelleyen yüzeyleri ıslatır; çözüm düzgün bir şekilde etkilidir.

Hayvanların Bulunduğu Ortamlarda Dezenfeksiyon

Hayvan ahırlarında hastalıklara esas olarak virüsler, küfler, bakteriler ve parazitler gibi çeşitli mikroorganizmalar neden olur. Olumsuz bir ortamda, ortam dezenfeksiyonu yapılmazsa mikroplar önemli ölçüde artabilir ve hastalıklara yol açabilir. Özellikle hayvanların bulunduğu üretim ortamlarında üretkenliği güvence altına almak için, metodik kararlı hijyenle mikropların yok edilmesi kaçınılmazdır. Bunu başarmak için, uyguladığımız hijyen yönetimi türlere özgüdür.  Kapsamlı temizlik ve dikkatli dezenfeksiyonun yanı sıra, bakteri basıncını mümkün olduğunca uzun süre düşük tutan ekibimiz, hiçbir canlıya zarar vermeden ortam dezenfeksiyonu işlemini tamamlar.

Kamuya Açık Ortamlarda Dezenfeksiyon

Toplu taşıma araçlar, restoranlar, endüstriyel mutfaklar, hastaneler, büyük toplu toplantı salonları veya kritik bir hijyen ortamı gibi yerler mikropların üremesi için elverişli bir ortam oluşturur. Bu mikroplar insanlara farklı yollarla bulaşabilir. Damlacık veya temas enfeksiyonu olarak bulaşabilen mikropların yok edilmesi ve sağlıklı bir ortamın oluşabilmesi için ortam dezenfeksiyonu şarttır. Kamuya açık ortamlarda bulunan mikroplar sağlıklı insanları etkilemese dahi yaşlı insanlar veya çocuklar üzerinde etkili olabilir. Bu hedef grupta zararsız bir enfeksiyon bile ciddi sağlık bozukluklarına neden olabilir. Ağır enfeksiyonlar çok hızlı yayılabilir. Sonuç salgın hastalıklar olacaktır.

Ortam Dezenfeksiyonu


Temas Enfeksiyonunu Önlemek için Dezenfeksiyon

Kontamine yüzeylerin temasıyla yayılan enfeksiyonlar genellikle yüzeylerin dezenfeksiyonu ile kontrol edilebilir. Damlacık enfeksiyonu ile havaya yayılanlar için önceden önlem alınması gereklidir. İnsanların kişisel olarak kullandığı normal dezenfeksiyonunun yeterli olmadığı durumlarda, direnç oluşumunu önlemek için alan ve yüzey dezenfeksiyonu dahil olmak üzere özel hijyen yönetimi gereklidir. Bu noktada devreye giren ortam dezenfeksiyonu uzmanlarımız, hastane ve okul gibi hijyenin önemli olduğu alanların her detayının dezenfekte edilmesini sağlar.

Son Teknoloji Dezenfeksiyon Cihazları

Taşınabilir veya sabit dezenfeksiyon cihazları ile tüm ortamların titizlikle dezenfekte edilmesini sağlayan firmamız, teknik özellikleri dezenfeksiyon ve vektör kontrolü için mükemmel çözümler üretir. Dezenfeksiyon çözeltisinin eşit dağılımı, sabit bir çalışma hızı ve çıkışı, havadaki damlacıkların etkili bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Bu, tüm yüzeylerin ve ortam havasının dezenfekte edilmesini sağlar. 
Tüm sektörler için kullanılabilen cihazlarımız özel çözümleri ile soğutma kabinlerinin bile etkili bir şekilde dezenfekte edilmesini sağlar. Kullandığımız dezenfekte çözeltileri insan sağlığına zararlı değildir. Bu da gıda sektöründe yapılan uygulamalarda besinlerin hijyenik kalitesinden ödün verilmemesi anlamına gelir. 

Dezenfeksiyon Sürecinde Dikkat Edilen Uygulamalar

Temizleme ve dezenfeksiyon prosedürümüzü uygulamadan önce farklı parametreleri dikkate alırız. Bu parametreler şunları içerir:
Kalıntıların etkileşimi: Dezenfekte edilecek alanda bulunan kalıntıların dezenfektan etkinliği ile olumsuz bir etkileşimi olmadığı biliniyorsa, önceden temizlenmesine gerek yoktur. Bununla birlikte, alanda bulunan kalıntılar dezenfeksiyon çözeltisi ile etkileşime girecekse dezenfekte etmeden önce ayrı bir temizleme adımı gerçekleştiririz.

Kalıntı miktarı: Dezenfeksiyondan önce alanda bulunan kalıntıların temizlenmesi önemlidir. Bununla birlikte, bazı durumlarda ve dezenfektan bileşimine bağlı olarak, düşük bir kalıntı seviyesinin dezenfeksiyondan önce ayrı bir temizleme aşamasına sahip olması gerekmeyebilir. Dezenfekte işleminden önce ortamın temizlenip temizlenmeyeceğine sahada bulunan dezenfeksiyon uzmanlarımız karar verir.

Ortam Dezenfeksiyonu

Dezenfektan bileşimi: Dezenfektan bileşimi, bir temizlik ve dezenfeksiyon prosedürü geliştirmeden önce dikkate alınması gereken önemli bir parametredir. Her bir alana uygun olarak özel üretim olan çözeltilerle dezenfekte işlemini tamamlayan firmamız, tüm alanların en iyi şekilde steril kalmasına yardımcı olur.

Dezenfektan uygulama tekniği: Çok kirli veya kirli alan yüzeyleri, dezenfektan püskürtme veya buharlaştırma gibi mekanik eylemler ile temizlenir. Bu teknik, dezenfektan bir yüzey aktif madde içeriyor olsa bile uygulanabilir. 


Ortam Dezenfeksiyonu


Özel Formül Dezenfeksiyon Çözeltisi

Formüle edilmiş dezenfektan çözeltileri kullanarak yaptığımız mekanik hareket, ortamları dezenfekte ederken temizlemeye yardımcı olur. Alanda hangi tür çözeltinin kullanılacağına saha uzmanlarımız yapacağı testler sonucunda karar verir. Dezenfektan etkinlik çalışmalarımız tipik olarak ortam sıcaklığında yapılır. Bununla birlikte, soğuk oda işlemlerinde, gerekli ıslak temas süreleri, sıcaklığa ve hedef mikroorganizmalara bağlı olarak 3 kat daha fazla olabilir. Bu gibi durumlarda, dezenfeksiyondan önce temizlik yapılması gerekebilir.

Dezenfeksiyon İşlemi Öncesi Ön Araştırma

Dezenfeksiyon yapılması istenen alanı önceden yerinde kontrol ederek saha araştırması yağan uzman ekibimiz, alanın ihtiyacı olan çözeltileri ve ortam dezenfeksiyonu araçlarını belirler. Daha önce incelenen farklı parametreler varsa bunlar da analiz edilir. Değerlendirmenin sonucu, bir veya iki aşamalı temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünün gerekli olup olmadığına karar vermek için bilimsel bir gerekçe ortaya konulur. Bir veya iki aşamalı temizleme ve dezenfeksiyon işlemine gerek olup olmadığını belirlemek için farklı yaklaşımlar kullanırız. Bazı durumlarda, yeni bir yapı için veya yeterli veri olmadığında, alan yetkilisinin verdiği bilgiler dezenfeksiyon prosedürünün belirlenmesine yardımcı olabilir. Yeterli veri veya gözlem imkanı mevcut olduğunda; sayısal bir değerlendirme mümkün olabilir.

Ortam Dezenfeksiyonu


Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 752275
REFERANSLARIMIZ