Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Kurumsal Enjeksiyon Hizmeti

0212 709 03 53

Bir ev sahibi ya da işletme sahibi olmak istiyorsunuz, evinizi ya da işyerinizi satın alıyorsunuz ve yaşamaya, çalışmaya başlıyorsunuz. Yıllar geçtikçe evinizin ya da işletmenizin de sudan nemden sıcaktan soğuktan etkilenebileceğini, taşıyıcı demir iskeletinin sudan etkilenip paslanıp korozyona uğrayabileceğini düşünebiliyor musunuz? Evinizin ya da işletmenizin büyük bölümleri beton içeriyorsa, odalarınızın güzel ve rahat kalması için betonun su geçirimsizliğini düşünebilirsiniz. Gerçek bir beton ev, muhtemelen diğer genel yapı türlerinden daha su geçirmez, sadece çatlaklar, derzler veya pencere ve kapı açıklıkları dikkat gerektirir. İşte bu evrede devreye İstaş ın uzman ekibi devreye giriyor. Profesyonel ekibimiz, en kısa sürede sizi arayarak, en uygun enjeksiyon hizmeti konusunda size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir
su-deposu-temizliği-istaş-yalıtım 
Kurumsal enjeksiyon hizmeti beton yapısının içine işleyen bir uygulama olduğu ve beton içindeki irili ufaklı tüm boşlukları (buna demir donatılar ile beton arasındaki bulunan boşluklar da dahil olmak üzere ) doldurduğu için demir donatıların da korozyona uğramasını engeller ve binanın bir su problemi nedeni ile ömrünün kısalmasına mani olur. 

Poliüretan Enjeksiyon Son Yılların Trendi

Poliüretan çatlak enjeksiyonu şüphesiz dünya genelinde kullanılan en yaygın su durdurucu temel çatlak tamir yöntemidir. Beton çatlak enjeksiyonu için bazen poliüretanın veya harç olarak da adlandırılan poliüretanın yaygın kullanımı, su tutma uygulamalarında poliüretanın doğal olarak çok yönlülüğüne olan talebin göstergesidir. Temel çatlak enjeksiyonu, konutlarda (bodrum su yalıtımı) ve ticari uygulamalarda (otoparklar) yaygın olarak kullanılır.

Bu, konut temel çatlağının poliüretan reçine enjeksiyonunun bir resmidir. Kazı yapılmasına ihtiyaç duyulmadığı için, bu tip su yalıtım onarımının maliyeti, temelin kazılması ve çatlağı dışarıdan su geçirmez hale getirme maliyetinin 1 / 3'ü kadardır. Basınçlı enjeksiyon çatlamayı temel duvarının tüm kalınlığı boyunca dolduracak ve suyun içindeki bina zarfının dışına tutacaktır.
su-deposu-temizliği-istaş-yalıtım
Kurumsal  poliüretan enjeksiyon Hizmeti

Ticari uygulamalarda poliüretan enjeksiyonu için çok sayıda uygulama bulunmaktadır. Fabrikalar, okullar, hastaneler gibi bir çok sosyal ve kurumsal enjeksiyon hizmeti veren İstaş, su yalıtımı konusunda uzmandır.  
Poliüretan, katı yer altı yapılarında beton çatlaklara, kaya çatlaklarına, genleşme derzlerine ve diğer boşluklara enjekte edilen akışkan bir reçinedir. Beton çatlak enjeksiyon uygulamalarında kullanıldığında poliüretan bir çatlağın içine enjekte edilir; birkaç dakika içinde poliüretanın sıvıdan katıya kimyasal dönüşüm gerçekleşir.

Enjeksiyon uygulamaları için poliüretan reçinelerinin çok yönlülüğü ve dolayısıyla popülaritesi, poliüretanın özelliklerinden kaynaklanmaktadır:

• Acil su durdurma için ideal olan çok kısa bir iyileştirme süresine sahiptir;
• Reçine bir temel çatlağının ıslak, aktif sızdırma veya kuru olup olmadığı normal bir şekilde iyileşir;
• Poliüretan, bir zamanlar kirlendiğinde, değişime bağlı olarak oldukça esnek olabilir.

Konut uygulamalarında poliüretan çatlak enjeksiyonu

Enjeksiyonlu su yalıtımı, temelde bir temelin kazılması ve dış temel duvarının su geçirmez hale getirilmesine kıyasla çok daha ucuz olması nedeniyle konut bodrum su yalıtım uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır ve düzgün bir şekilde yapıldığı zaman çok güvenilir bir su izolasyonlu çatlak onarımıdır. Poliüretan enjeksiyon işlemi prensip olarak basit olmakla birlikte, çoğu kişi (su yalıtım malzemeleri dahil) bir müteahhidin bir poliüretan çatlak enjeksiyonunu başarıyla gerçekleştirmesi için sahip olması gereken beceri ve kabiliyeti takdir etmemektedir. Genel olarak, çatlak enjeksiyon işlemi genellikle tamirde çatlak karakteristiklerine dayanan bir miktar düzeltme gerektirir. Başarıyla bir çatlak enjekte etmek için karşılanması gereken koşulların kapsamlı bir anlayışı olmadan, bir teknisyen çatlak tamirinin uzun süre devam edeceğinden emin olamayacaktır. İşte bu evrede devreye İstaş’ın uzman ekibi devreye giriyor. Profesyonel ekibimiz, en kısa sürede sizi arayarak, en uygun enjeksiyon hizmeti konusunda size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 221567
REFERANSLARIMIZ