Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Telefonla Ara

Klima Bakımı

0212 709 03 53

KLİMA BAKIMI

Klima bakımı ile her ölçekten ve her türden mekanın çok daha sağlıklı bir ortama dönüşmesinisağlayabilirsiniz. Dört mevsim boyunca kullanılabilen klimalar, içerisinde çeşitli bakterin vemikropların üremesine sebebiyet verebilir. Soluduğunuz havanın bakteriler ile dolu olmasınıistemiyorsanız sizde klima bakım hizmetlerini tercih edebilirsiniz. İç ünitelerin temizliği ile başlayanklima bakım işlemlerimizde ünitelerin temizliği ile devam eder. Toz filtresinin doğru bir şekildetemizlenmesi, soluduğunuz havanın çok daha verimli ve sağlıklı olmasına yardımcı olur. İşlemlerimizbununla bitmez. Plastik aksamın temizlenmesi ve evaporatör aksamının steril hale getirilmesinisağlarız. Ardından hava çıkış bölümlerinin doğru bir şekilde temizlendiğinden emin oluruz. İçerideelektriksel parçaların temizlemesi ve kontrol işleminden sonra sıra dış ünitelerin bakımına gelir.

Klima Bakımı

 Klima Bakımında Dış Ünitelerin Temizliği

Dış ünite gövde temizliği ile başlayan dış ünite bakımımız arzudan kondenser temizliği ile devam eder.Fan temizliği ile de klimaların doğru bir şekilde temizlenmesini sağlarız. Klima temizliği sonrasındabasınç kontrolü, bağlantı noktalarının kontrolü gibi işlemler sayesinde de temizlik işleminin yanı sırabakım hizmetlerinin doğru bir şekilde yapıldığından emin oluruz. Emiş sıcaklıklarından üflemekontrolüne kadar tüm süreçlerin ölçümünü gerçekleştirmiş olduğumuz hizmetlerimiz sayesindeklimalılarınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Eğer klimanıza zamanında bakım yaptırmazsanız, buaraçlar sizin için bir konfor unsurundan çok sağlığınızı tehdit eden bir unsura dönüşürler. Klimanızısatın aldığınız gündeki verimlilikte ve performansta kullanmak için tercih edebileceğiniz bakımhizmetlerini periyodik olarak yaptırmalısınız ve aksatmamalısınız.Klima bakımı  ortamların doğru bir şekilde iklimlendirilmesi için gerekli olan bir hizmettir. Profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gereken bu hizmet sayesinde iç mekanların çok daha temiz bir hava sirkülasyonuna sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Gaz dolum işlemlerini yapmak, klimaların montaj ve demontaj işlemlerini gerçekleştirmek, klima modellerinde oluşabilecek problemlere karşı çözüm üretmek için tercih edebileceğiniz klima bakımı hizmeti sayesinde ortamların ideal bir şekilde iklimlendirilmesini sağlarsınız. Isı transferi sürecinde oluşabilecek mikrobiyolojik varlıkların yok edilmesine olanak sağlayan bu hizmetler, klimanın ömrünün uzatılmasına yardımcı olur. Cihaz performansını düşmesini istemiyorsanız siz de profesyonellerden destek alarak oluşabilecek kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Doğru çözümleri için tercih edebileceğiniz bu hizmetler mevsimsel değişikliklere göre farklı sonuçlar doğurabilir. 

WhatsApp Hizli Basvuru


A’dan Z’ye Temiz Klimalar

Klimanın içinde bulunan soğutucu gazın etkin bir şekilde işlev görebilmesi için 6 ayda bir bakım işlemlerinin gerçekleştirilmesi gereklidir. Eğer bakım işlemlerini aksatırsanız cihazın veriminin düşmesine ve daha fazla enerji tüketmesine sebep olabilirsiniz. Bu nedenle elektrik faturalarınızın olumsuz yönde yansımasını istemiyorsanız düzenli bakım kontrollerinin profesyonellerce yapılması gereklidir. Düzenli bakım işlemleri klimanızın verimliliğini önemli ölçüde arttıracaktır. İster ev tipi kullanımlarda isterseniz de profesyonel kullanımlarda tercih edebileceğiniz bu bakım hizmetleri aynı zamanda enerji tasarrufunun yapılmasına da yardımcı olur. Sağlıklı bir şekilde işleyen klimalar uzun yıllar boyunca ilk günkü performansını sergileyebilir. Eğer klimaların bakımı düzenli olarak yapılmazsa ortamda kötü kokular oluşabilir. Bakteri üretimine zemin hazırlayan bakımsız klimaların etkin bir şekilde çalışabilmesi için hijyenik bir ortama ihtiyacı vardır. Klimaların filtrelerinin temizlenmemesi demek alanda tıkanıklık oluşması anlamına gelir. Bu da ileride çok daha büyük arızaların meydana gelmesine sebep olabilir. Bu nedenle düzenli bakım her türlü klima için oldukça önemlidir. 


Klima Bakımı

Klima Servisi ile Klimanızı Gençleştirin
Klimanın sadece bakımı değil, aynı zamanda montaj ve yedek parça işlemlerinin de doğru bir şekilde yapılması gereklidir. Bu nedenle bir klima satın aldığınıza montaj işlemlerini de alanında profesyonel insanlara bırakmalısınız. Müşteri memnuniyetinin üst seviyede olması, kaliteli bir kullanıma sahip olmak ve klimanın güvenliğini sağlamak için alanında uzmanlardan alacağınız destekler ileride ayıracağınız bütçeden çok daha az olacaktır. Yedek parça kullanımı açısından da en doğru çözümlere ulaşarak kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Hem ısıtma hem de soğutmada tercih edebileceğiniz klimalar, yaşam alanlarının çok daha konforlu olmasına olanak tanır. Bu konforun bir zarara dönüşmesini istemiyorsanız siz de alanında uzman personellerden destek almalısınız. Klimanızı uzun süre boyunca kullanabilmek için belirli periyotlarda temizlik işlemlerin yapılması gereklidir. Dış görünüş olarak temiz dursa da klimaların iç temizliğinin doğru bir şekilde yapılması ve değerlerinin kontrol edilmesi gereklidir. 


Klima Bakımı

Klima Temizliği Ne Zaman Yapılır?
Yaz ve kış aylarının başlangıcında tercih edebileceğiniz periyodik bakım hizmetleri için bize danışabilirsiniz. Alanında uzman personellerimiz ve son teknolojik ekipmanlarımız sayesinde her markadan klima için bakım hizmetleri sunuyoruz. Bakım işlemlerini gerçekleştirildikten sonra sizlere bir rapor sunuyoruz. Bu rapor sayesinde klimanızın hangi işlemlerin gerçekleştirildiğini kolay bir şekilde görebiliyorsunuz. Bir sonraki bakım dönemi geldiğinde alanında uzman olan ekibimiz sizinle iletişime geçerek hatırlatmada bulunur. Bu sayede sizde klima temizliği için herhangi bir not tutma veya hafızanızda yer etme gibi problemler yaşamak durumunda kalmazsınız. Alanında uzman olan ekibimiz klima bakımının yapılacağı alana geldikten sonra cihazın basınç değerlerinin kontrollerini de gerçekleştirir. Sadece basınç değerleri değil, aynı zamanda elektrik tesisatı kontrolünün de yapıldığı firmamızda bağlantıların doğru bir şekilde kontrol edilmesi sağlanır. Gerekli durumlarda hava filtresi değişimini gerçekleştiren uzmanlarımız, fan pervanelerin temizliğini yaparak ortamların ideal bir şekilde iklimlendirilmesine olanak tanır. İşinin ehli olan profesyonel uzmanlarımız sayesinde bir sonraki bakım dönemini de hatırlamak zorunda kalmazsınız. Çünkü; belirli periyotlarda gerçekleştireceğiniz hizmetler için size hatırlatmada bulunuruz. İleride çok daha büyük meblağ ile karşılaşmak istemiyorsanız klimanızın periyodik bakımını zamanında yaptırmalısınız. 


Klima Bakımı

Klima Temizliği Hastalıkları Uzaklaştırır
Bakımsız klimalar vasıtasıyla havadan bulaşan hastalıklarla baş etmek sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir. Klimalarda oluşabilen bakteriler ve toz parçalarına maruz kalmadan hastalık etkenlerini ortadan kaldırmak için klima bakım hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Farklı hava koşullarının ortamların iklimlendirilmesinde kullanan klimalarda biriken pislikler ve tozlar sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Kirli hava solumak istemiyorsanız klima bakımı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Sunduğumuz bakım hizmetleri kapsamında gaz ilavesinin gerekli olduğu durumlarda makineye gaz ikamesi gerçekleştiririz. Estetik görüntü kontrol hizmetlerini sunan alanında uzman ekibimiz, aynı zamanda hava filtrelerinin temizliğini gerçekleştirir. Tüm bağlantıların kontrollerini gerçekleştiren uzmanlarımız doğru ve tam bir şekilde çalıştığından emin olduktan sonra iç ve pervanelerin temizliğini, drenaj tavası ve hattının temizliğini de gerçekleştirir. Yüksek ve alçak basınç değerlerinin kontrolü gerçekleştiren personellerimiz voltaj akım değerlerini kontrol ederek klimanın uzun süre daha sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Klima Temizliğine Özel Çözeltiler
Kondenser klima temizleme ilaçları vasıtasıyla cihazın etkin bir şekilde temizlenmesi mümkündür. Basınçlı su ile gerçekleşen temizlik işlemlerimiz sayesinde klimanız en ihtiyacınız olduğu zamanda arızalanmaz, bu sayede sizi mağdur etmez. Klimanın performansını artırmak için tercih edebileceğiniz klima bakımı hizmetlerimiz sayesinde klimanızın ortamları kışın daha iyi ısıtmasını ve daha yazın daha iyisi soğutmasını sağlayabilirsiniz. Bakımı düzenli olarak yapılan klimalar daha az elektrik harcar. Bu da elektrik faturalarından tasarruf etmeniz anlamına gelir. Uzun ömürlü olan bu cihazlar düzenli çalışması sayesinde de beklentilerinizi doğru bir şekilde karşılar. Ortalama 1/4 verim farklılığı oluşturan klima bakımı hizmetlerimiz sayesinde elektrik faturalarından %10 tasarruf edebilirsiniz. Ortamlarda daha yüksek konfor sağlamak için tercih edebileceğiniz bu hizmetlerimiz, makinede meydana gelebilecek daha büyük problemlerin oluşmasını engelleyecektir. Solunum yolu enfeksiyonları arasında önemli bir yere sahip olan lejyonerlik bakterisinin tamamen bertaraf edilmesine olanak sağlayan klima temizlik ve bakım hizmetlerimiz klima arıza, filtre temizliği, montaj tamir yer değişimi, klima gazı dolumu, klima sökme, takma ve klima tamiri gibi çok çeşitli hizmetlerde sizlere sunulur. Hem konforlu bir ortama sahip olmak hem de ekonominizi korumak için alanında uzman personellerimiz ve son teknolojik ekipmanlarımızın desteğinden faydalanabilirsiniz.


Klima Bakımı

Bize Hemen Ulaşın
Klimalarınızın temizliği ve bakımı konusunda profesyonel destek almak istiyorsanız bize Adres: İzzetpaşa Mahallesi, Yeni Yol Cd. No:3, 34387 Nurol Tower kat 2 ofis 1 Şişli/İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz. Telefon ile yapacağınız görüşmeler içinse 0212 709 03 53 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. İster evinizdeki tek bir klima için, isterseniz de devasa oteliniz için bakım hizmeti talep ediyor olun fark etmez; alanında uzman ekibimiz ve son teknolojik ekipmanlarımız sayesinde her ölçekten yapının taleplerine karşılık verebilecek güce sahibiz. Klimalarınızın bakımı hakkında bilgi almak ve aklınızdaki soruları sormak için info@isttas.com.tr üzerinden de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Nitelikli bir bakım hizmetine sahip olmak için sektördeki yarım asra yaklaşan tecrübemiz ve yenilikçi yüzümüzden faydalanabilirsiniz. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak çözümlerimiz ile klimanızdan aldığınız verimin katbekat artmasını sağlamak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacak.
 

WhatsApp Hizli Basvuru

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 883582
REFERANSLARIMIZ