Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstaş Su De Posu Temizliği Yönetmelik

0212 709 03 53

Gelişen dünya daha sağlıklı hayatlar sürdürmemizi sağlamaktadır. Yaşamımızın olmazsa olmazı olan su için kullanılan su depolarının temizliği önemlidir. Su depoları farklı boyutlarda olup, isteğe göre kapasitesini tercih edebiliyoruz. Su depolarının ebatlarının dışında özellikleri de oldukça farklıdır. Günümüzde kullanılan poliüretan özellikli su depoları hala kullanılmaya devam ediyor. Özellikle de günümüzde paslanmaz çelik özelliği olan su depoları ve beton, fayans gibi su depoları daha çok tercih edilmektedir. Peki bu depoların temizliği nasıl olmalı ve yönetmeliklere uygun olarak su depolarının temizliği yapılıyor mu? Günümüzde bu hizmeti hijyen kurallarına uygun ve yönetmeliklere uygun olarak yapan sayılı firma mevcuttur. Bu firmalar arasında yer alan firmamız istaş su de posu temizliği yönetmelik kurallarına uygun olarak faaliyetlerini sürdürmekte ve depolarınızı temizlemektedir.
İski Su Deposu Temizliği
 
Su Depolarının Temizliği Neden Önemlidir?

Su depolarının özelliği ne olursa olsun, zaman içerisinde kir, pislik ve çeşitli atıkları içerisinde barındırabilmektedir. Tüm bu kir ve atıklar ise zaman içinde depoların kirlenmesine ve bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Bu oluşumlar ise sağlık açısından zararlı bir durum olması nedeni ile su depolarının düzenli aralıklarla temizlenmesi son derece önemlidir. Sizde su deposu kullanıyor ve bu depoların özelliklerine bakmaksızın istaş su de posu temizliği yönetmelik şartlarına uygun olarak çalışmalarını sürdüren firmaları tercih etmelisiniz. Son derece kaliteli ve güvenilir hizmet sunan firmamız su depolarınızı temizlemek için günün teknolojisini kullanmaktadır. Yönetmeliklere uygun olarak yapmış olduğumuz hizmetler birinci sınıf hizmet kalitesi ile sunuluyor. Tüm bu hizmetlerimizden yararlanmak istediğinizde bizi aramanız ya da sitemizden talep etmeniz yeterli olup, Avrupa standartlarında hizmet sunarak hijyenik su depoları kullanmanızı sağlıyoruz.
Su Deposu Temizliği istaş
 
Su depoları eğer hijyen kalitesi ile temizlenmezse sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Dezenfekte yapılırken su depolarının boş olması gerekiyor. Boşalan depolara uzmanlarımız özel kıyafetlerle girmekte ve dezenfekte uygulaması ile kirlenen su depolarınızı yönetmeliklere uygun olarak temizlemektedir.

Su Depolarının Yönetmeliklere Uygun Olarak Temizlenmesi İçin Bize Ulaşın

Son yıllarda su depolarının zaman içinde hijyen sorunlarına neden olduğu biliniyor. Bu nedenle su depolarının sağlık sorunları oluşturmaması için firmamız tarafından özel teknikler ve uygulamalar ile temizlenmektedir. Kurumsal istaş su de posu temizliği yönetmelik hizmetleri ile faaliyetlerini sürdüren firmamız son derece ilkeli ve prensiplerinden taviz vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir. 
İstaş-su-deposu-temizliği

Su depolarını temizletmek istediğinizde alanında uzman ve yönetmeliklere uygun olarak hizmet veren firmaları tercih edin. Bu seçim size daha sağlıklı su depoları kullanmanıza imkan tanıyacaktır. Su depolarının ebatlarının dışında özellikleri de oldukça farklıdır. Günümüzde kullanılan poliüretan özellikli su depoları hala kullanılmaya devam ediyor. Özellikle de günümüzde paslanmaz çelik özelliği olan su depoları ve beton, fayans gibi su depoları daha çok tercih edilmektedir. Kaliteli ve kurumsal hizmet sunan firmamız su depolarınızın özelliği ne olursa olsun, en uygun şekilde dezenfekte yaparak su depolarınızı mikroplardan arındırmaktadır. Hizmetlerimizden yararlanmak isteyen müşterilerimiz bize çağrı merkezimizden ulaşabilirler. Sitemizden talep oluşturabilir ve su depolarınızın temizlenmesi konusunda firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. 

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 370710
REFERANSLARIMIZ