Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstaş Su Deposu Temizliği Talimatı

0212 709 03 53

Su, hayatımızın yapı taşlarından bir tanesidir. Eğer temiz ve sağlıklı bir suya erişimiz yok ise hayat kalitemizde de düşüş yaşanacaktır. Var olan bulaşıcı hastalıkların çok büyük bir kısmının sular aracılığı ile bulaştığı bir dünya da yaşamaktayız. Bundan dolayı da sularımızın temizliğine hayati önem göstermemiz gerekmektedir. Bu durumda su depolarına da önem göstermemiz gerekmektedir. Su depolarının temiz olması demek, suların temiz olması demektir. Bu ikili ilişki içerisinde su depolarının temiz olmasını sağlamak adına yapabileceğimiz en büyük şey bu alanda hizmet veren firmalar ile çalışmak olacaktır. İstaş su deposu temizliği firması konusunda en tecrübeli firmalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Sizde isttaş su deposu temizliği talimatı vererek tüm su depolarınızın temizliği konusunda hizmet alabilirsiniz.
İstaş-su-deposu-temizliği
 
İsttaş Su Deposu Temizliği Firmasının Sağladığı Hizmetler

Günümüzde her evin, iş yerinin kendisine ait bir su deposu bulunmaktadır. Bu su depolarının seçiminden bakımına kadar her adımda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Biz isttaş su deposu temizliği firması olarak sizlere sahip olduğunuz su depolarını en temiz ve en sağlıklı şekilde kullanmanız için gerekli hizmeti sağlıyoruz. Su deposu satın alırken de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle su deposu yapımında kullanılan materyaller çok önemlidir. Su içerisinde yosun vb fiziksel oluşuma izin vermeyen maddeler kullanılmalıdır. Ve alacağınız depo hacimsel olarak ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde olmalıdır. Üzerinde kırık, çatlat olan su depoları tercih edilmemeli bu konuya dikkat edilmelidir. Sızan sular zamanla yapınıza zarar verebilir. Tüm bağlantı işlemlerinden sonra ise su deposu kapakları kesinlikle kapatılmalıdır. Aksi halde bu kapaklardan her türlü pislik su deponuz içerisine girebilir ve suyunuz kirlenebilir. Tüm bu durumlara dikkat etmiş olsanız bile su deponuzu her yıl en az bir kere temizletmelisiniz. Bu durumda isttaş su deposu temizliği talimatı vererek gereken her zamanda isttaş ekibi tarafından su deponuzun gerektiği şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.
İstaş-su-deposu-temizliği

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

Su deposu temizliği güçlü kimyasalların kullanılması ile yapılan ve konusunda uzman olmayan kişiler için oldukça risk yaratabilecek bir durumdur. Bu işlemi için tercih edebileceğiniz ve sektörde ismini en çok duyuran firma isttaş firmasıdır. Vereceğiniz isttaş su deposu temizliği talimatı sonucu, su deponuzu temizleyecek olan ekip öncelikle bu işlem için özel koruma giysilerini giyer ve gerekli koruma maskesi, gözlüklerini takarlar. Ardından su deponuzun içerisi öncelikle tüm fiziksel kalıtınlar dan arındırılmak için şiddetli sular ile yıkanır. Bu işlemin ardından ise kimyasal maddeler ile su deponuzun içerisi tamamen temizlenir. Bu işlemin amacı su deponuzda bulunan ve gözle görülmeyen ancak zararlı olabilecek olan tüm kimyasal atıklardan su deponuzu temizlemektir.
İstaş-su-deposu-temizliği
 
Bu işlemin ardından ise son adım olarak su deponuz tamamen durulana kadar içerisi su ile yıkanarak kimyasal maddelerden arındırılır. Böylelikle tamamen temiz bir su deposuna sahip olursunuz. Tüm bu işlemler yaptırmak ve isttaş su deposu temizliği talimatı vermek için yapmanız gereken bizi telefon numaramız ile aramanız ya da http://www.isttas.com.tr  üzerinden ilgili başvuru formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 962317
REFERANSLARIMIZ