Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstaş Su Deposu Dezenfekte Malzemeleri

0212 709 03 53

Su hayatımızı devam ettirmemiz için gerekli olan şartlar başında oldukça üst sıralarda yer almaktadır. Temiz bir suya erişim tarih boyunca oldukça önemli bir durum olmuştur. Günümüzde herkesin suya erişimi rahatlıkla olsa da, kullandığımız suların bir çoğu sağlıksız durumdadır. Özellikle de su depolarda bekleyen ve usulüne uygun depoların kullanılması suların son derece kirlenmesine sebep olmaktadır. Bundan dolayıdır ki su deposunu kullanma konusuna dikkat etmeliyiz.
su-deposu-temizliği-istaş-dezenfekte

Su Deposu Alırken Ve Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Su deposu seçimi oldukça hassas bir konudur. Bunun için öncelikle bakmamız gereken su deposunun yapıldığı malzeme ve ihtiyacımızı karşılayacak bir hacimde olmasıdır. Sonrasında bağlantı ve kullanım da son derece önemlidir. Su deposu kapakları muhakkak kapalı olmalıdır. Aksi halde içerisine pislikler dışında sokak hayvanları da girebilir ve geri çıkamayan bu hayvanların ölü bedenlerinde meydana gelen bakteriler sularımıza karışabilir. Su depoları düzenli olarak bakımlara sokulmalıdır. bu konuda istaşsu deposu dezenfekte malzemeleri ile sizlere oldukça kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Kurumsal bir firma olan istaş su deposu dezenfekte malzemeleri, konusunda uzman ekibi ile her boyutta ki deponuzu temizleme konusunda oldukça başarılıdır.

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?
Su Deposu Temizliği istaş

İstaş su deposu dezenfekte malzemeleri ile su deponuzu temizletmek istediğiniz zaman bu işlem oldukça kısa sürede ve sizler için extra bir çaba sarf etmeden gerçekleşmektedir. Bunun için istaş firmasından gelen ekip deponuz içerisinde istaş sudeposu dezenfekte malzemeleri ile gerekli işlemleri sağlar ve bu sayede deponuz tamamen arınmış ve saplıklı kullanıma uygun bir hale gelir. Bu işlemler:

• Öncelikle deponun tamamen boşaltılması gerekmektedir. İçi tamamen boş olan depo öncelikle çok şiddetli basınç verilmiş sular ile yıkanır. Bu işlem ile deponun içinde gözle görülen yosun, pas, tortu gibi tüm atıklar temizlenir.

• Fiziksel temizlik sağlandıktan sonra sıra istaş su deposu dezenfekte malzemeleri kullanarak deponun kimyasal maddeler ile içerdiği kimyasallardan arındırılması işlemi yapılır. Böylelikle gözle görmediğimiz ancak sağlığınızı tehdit eden tüm kimyasal varlıkların yok edilmesi sağlanır.
Su Deposu Temizliği istaş

• Kullanılan kimyasal maddeler çok yoğun malzemeler oldukları için deponun içi kimyasal maddelerden arındırılına kadar tekrardan basınçlı sular ile yıkanır. Bu işlemin sonunda ise deponuz artık fiziksel ve kimyasal olarak tüm tehditlerden arınmış bir duruma gelir. 
Tüm bağlantıları tekrar yapılan ve kapağı kapatılan depo artık su doldurulup kullanılmaya hazır haldedir. Depoyu kullanırken, suyu mümkün olduğunca depodan kullanılmalısınız. Suyun depo içerisinde beklemesi de suyun kirlenmesine sebep olmaktadır. Bunun için su sürekli olarak yenilenmelidir. Böylelikle taze suyu sürekli olarak kullanmış olursunuz. Tüm bu su deposu temizleme işlemi bittikten sonra istaş su deposu temizliği firmasından gelen ekibimiz ile ilgili görüşmeleri sağlayarak deponuz için düzenli bir dezenfekte periyodu belirleyebilirsiniz. Böylelikle gereken zaman aralıkları ile depo temizliği yapılarak her zaman sağlıklı ve temiz suya olan erişiminiz devam eder. Bu temizlik işlemini yaptırmak ve geleceğe dönük talimat vermek için tek yapmanız gereken bizi telefon numaramız ile aramak ya da web sitemiz üzerinden formumuzu doldurarak bizim sizlere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz. 

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 283972
REFERANSLARIMIZ