Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstaş Kurumsal Su Deposu Temizliği

0212 709 03 53

Yaşam kaynağımız olan suyu her zaman iyi bir şekilde korumalı, depolamalı ve yönetmeliyiz. Bunun aksi bir durumda hayatımıza su olmadan devam edemeyiz. Geçmişten bugüne, bugünden yarına su her zaman ihtiyacımız olduğu ve olacağı bir maddedir. Bundan dolayıdır ki her birimizin ya oturduğu evde, sitede, apartmanda su depoları bulunmaktadır. Biliyoruz ki su olmaz ise hayat da olmaz. Bundan dolayı suyu elimizin altında tutmaya çalışıyoruz. Ancak bunu yaparken bazı şeyleri de yanlış yapıyoruz. Bu durumda istaş kurumsal su deposu temizliği firması olarak sizlere suyunuzu en sağlıklı şekilde kullanmanız için gerekli temizlik hizmetini sağlıyoruz.
Su Deposu Temizliği istaş

Su Depolanırken Yapılan Hatalar

Sularımızı depolarken kullandığımız su depoları oldukça büyük önem taşımaktadır. Öncelikle bakmamız gereken şey, kullanılacak olan deponun yapılmış olduğu malzeme su kullanımına uygun mu, değil mi olmalıdır. Depo içerisinde oluşabilecek olan pas ve tortu gibi oluşumlar suyun kalitesini ciddi oranda düşürmektedir. Depoların kapakları her koşul ve durumda kapalı olmalıdır. Aksi halde içerisine girecek olan pislik ve kirlerin önüne geçemeyiz. Ve sadece bununla da kalmayarak sokak hayvanları bir sığınak olarak düşünüp depo içerlerine girebilir ve geri çıkamazlar bu durumda da ölü hayvan bedeni suya karışmış olur. Bu durumlar haricinde ise depo bağlantıları da oldukça önemlidir. Tüm bunlar oldukça dikkat edilmesi gereken hususlardır.
Su Deposu Temizliği istaş

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?

Sahip olduğumuz su depolarına düzenli aralıklarla bakım yaptırmalıyız ki yukarıda belirtmiş olduğumuz istenmeyen durumlar ile karşılaşmayınız. istaş su deposu temizliği firması olarak, kendi alanın da öncü bir firma olmanın yanı sıra çok başarılı bir kadro ile sizlere gereken tüm hizmetleri sunmaktayız. Sahibi olduğunuz depoların temizliğini sağlamak ve gönül rahatlığıyla kullanmaya devam etmek için yapmanız gereken tek şey bizleri aramak ya da bilgi formumuzu doldurmak olacaktır. Su deposu temizlik işlemlerinden bahsedecek olursak
Su Deposu Temizliği istaş

Temizlenmesini istediğiniz su deposu içerisinde ki tüm suyu tüketmeniz gerekmektedir. Eğer İstaş su deposu temizliği firmasından gelen ekip arkadaşlarımız depo içerisinde su ile karşılaşırsa bu sular boşaltılacaktır. Aksi halde bir temizliğe başlanamaz. Boş olan depo öncelikle yüksek tazyikli sular ile yıkanarak depo iç yüzeyini kaplayan kir, pas gibi fiziksel olan atık maddelerden kurtulması sağlanır. Bu işlem ardından depo görünüm olarak temiz olsa da gözle göremediğimiz kimyasal atıklar da vardır. Bu kimyasallara karşı sodyum hipoklorat adı verilen yüksek derişime sahip olan kimyasal ile yıkanır. Bu kimyasal temizlik ile deponuz tamamen arınmış olur. Ancak kimyasal kalıntısı olmaması için depo defalarca yıkanır. Bu geri yıkama işlemi de tamamlandıktan sonra artık deponuz tamamen temiz duruma gelir. Bağlantıları tekrar yapılan depo rahatlıkla kullanılmaya devam eder.
su-deposu-temizliği-istaş

İşlemi gerçekleştiren istaş kurumsal su deposu temizliği çalışanı arkadaşlarımız ile kendinize uygun bir bakım planı hazırlayabilir ve böylelikle gerekli aralıklar ile temizlenen deponuz her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tüm bunlar için bizleri telefon ile aramanız ya da bilgi formumuzu doldurarak bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle size yönlendirilen ekibimiz ile her boyutta ki ve ebatta ki depolarınıza temizlik işlemini sağlayabilirsiniz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 337493
REFERANSLARIMIZ