Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstaş Kombi

0212 709 03 53

Kombi arızaları büyük bir güçlüktür ve genellikle sürpriz olarak karşınıza çıkar. Evinizde istediğiniz en son şey, kışın geldiği zaman kombinizin arızalanması sizi ve ailenizi evinizin konforlu ortamında soğukta bırakmaktır. Zahmetli bir kombi acil durumundan kaçınmak için düzenli bakım kombinizin de uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Temel kombi bakımı, sadece sisteminizi ve göstergeleri esas alarak siz yapıyor olabilirsiniz. Ancak iyi bir kullanıcının bile yıl bazında sistemlerini uzmanlara kontrol ettirmesi gerektiğini unutmamalısınız. Kombiniz yaşlıysa ve işlevselliği konusunda endişeleriniz varsa, kombinizi değiştirmeniz en iyi seçenek olabilir. Kombinizin değiştirilmesinin gerekip gerekmediğinden emin değilseniz, sisteminizi işin uzmanlarına teslim etmeniz ve herhangi bir hasar olup olmadığına bakmanız önerilir.
istaş-kombi-servisi
 
Bazı Temel Kombi Bakım Önerileri
• Herhangi bir çatlak veya sızıntı olup olmadığını araştırın.
• Basınç ölçerini kontrol edin. 
• Bacaları mutlaka kontrol edin.
• Her kıştan önce düzenli mesleki bakım planlayın.

Yeni bir kazanın zamanı gelip gelmediğinden hala emin değilseniz, burada göz önüne almanız gereken bir başka faktör var demektir. Kazanınız ne kadar büyük olursa, bakımın düzgün çalışmasını sağlamak için daha fazla bakım gerekir. Bir kaç büyük tamirattan sonra kombilerde mutlaka büyük hasarlar da görülmesi söz konusu. Kazanınız tamamen parçalanmadan önce değiştirilmesi, özellikle soğuk havanın başlaması durumunda herhangi bir yaşam kalitesinin düşmesini önlemenin en iyi yoludur.
istaş-kombi-servisi
 
Bacalı Kombilere Dikkat

İstaş kombi bakım uzmanları bacalı kombi kullanıcılarını, alüminyum flex baca aparatları kullanılmaması konusunda uyarıyor. Uzman ekibimiz, sağlıklı bir kombi için çelik flex baca aparatları kullanmanızı tavsiye ediyor.
 
Bakım Hizmetinde Neler Yapıyoruz?

İSTAŞ kombi bakım uzman kadrosuyla kombinizin sıcak su ve kalorifer yanma durumu kontrol eder, tozlanma kontrolünü yapar, gerekliyse temizler. Kombinizin yanma odası brülörü kontrol edilirken, su ısınma kazanı, gaz walf ayarlarını elden geçirir. Kombi içerisinde yer alan elektrik ve elektronik bağlantılarının kontrolü yapılır. Kombinin otomatik gaz kesme durumu kontrol edilmelidir. Kalorifer dönüş hattı pislik tutucu filtresi temizlenir. Son kontrolleri de yapıldıktan sonra size teslim edilir.
istaş-kombi-servisi 

Ayrıca yoğuşmalı yeni sistem kombilerde cihaz farklılığından dolayı İstaş uzman kadrosu, bacalı kombilerde limit sensoru kontrolünü ve bacanın çekiş durumunu kontrol ederken, yoğuşmalı kombilerde de su haznesini ve kalorifer gidiş hattındaki çamur ayrıştırıcı filtreyi temizleyerek size teslim ederler. Siz kombinizi teslim aldıktan sonra da bakım hizmetinizi bizden almanız dolayısıyla 1 yıl ücretsiz olarak servis garantimiz altında olduğunuzu da unutmayın. Kombinizin sağlığı için, sizleri uzun vadeli düşünmenizi tavsiye ediyoruz o yüzden de kombi bakım hizmetinize talibiz.
 
Kalifiye Uzmanlarla İstaş Sizinle
istaş-kombi-servisi

İSTAŞ kombi profesyonelleri ile firmamız, mümkün olan en iyi kombi bakım servisini sizlere sağlamayı taahhüt eder ve bizimle çalışırken gözünüz arkada kalmayacak ve sağlıklı sıcak ev ortamında geçireceğiniz bir kışı karşılayacak olmanın rahatlığını yaşayacaksınız. Sizde hemen kombi bakımınız için, ücretsiz teklif formumuzu doldurabilir, mail adresimize isteklerinizi mail atabilir veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, en kısa sürede sizi arayarak, en uygun kombi bakımı konusunda size yardımcı olacak ve keşif randevu işleminizi gerçekleştirecektir

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 525821
REFERANSLARIMIZ