Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstaş Firması

0212 709 03 53

Kullandığımız ve içtiğimiz suların temiz olması oldukça önemli bir durumdur. Ve bu durum insan sağlığını hatta hayatını doğrudan etkilemektedir. 
Bunun için bazı önemleler almayı, bazı hususlara dikkat etmeliyiz.
su-deposu-temizliği-istaş
 
• Öncelikle bir su deposu ihtiyacımız var ise ihtiyacımızı karşılayacak kadar büyüklükte bir hacme sahip su deposu almalıyız. Bu su deposunun içerisinde su bekletilmemeli sürekli olarak kullanılarak suyun kendini yenilemesini sağlamalıyız. Böylelikle su beklemiş olmayacak ve kimyasal bakterilerin oluşmasını yavaşlatmış olacağız. 
• Depo kesinlikle suyun depolanması için uygun olmalı, pas, yosun tutmuyor olmalıdır. Aksi halde bu yosunlar ve paslar suya karışarak bizlere tehdit oluştururlar.
• Su deposunun kapağı her zaman sıkı bir biçimde kapalı olmalıdır. Aksi halde bu kapak içerisinden tozlar ve pislikler su deposuna girerek sularımıza karışırlar. Bu da istenen bir durum değildir. Bunun dışında sokak hayvanları da bu su depolarını bir ev olarak görebilir ancak girdikten sonra geri çıkamayacakları için su içerisinde ölebilirler. Bu durumda hayvan cesedinde oluşacak olan bakteriler de sularıma karışır.
Su deposu kullanımı oldukça basit ve kolay bir durum gibi dursa da aslında değildir. Bu gibi durumlarla başa çıkmak ve gerekli temizliği sağlamak için yapılabilecek olan en iyi iş bir firmadan yardım almak olacaktır. İstaş firması olarak uzun yıllardır su deposu temizliği konusunda sizlere kurumsal bir hizmet sunmaktayız.
 
İstaş Firması Neler Yapmakta
su-deposu-temizliği-istaş

İstaş firması su deposu temizliği olarak her hacimde ki deponuzu yerinde temizleyerek sağlıklı bir kullanıma uygun hale getiriyoruz. Ve bu temizlik ardından istaş firması sağlamış olduğu düzenli temizlik talimatı ile gerekli aralıklarda su deponuzun temizlenmesini sağlıyoruz. İstaş firması olarak alanında uzman bir ekip ile her zaman sizlere gereken tüm desteği vermeye hazır durumdayız. Bunun için tek yapmanız gereken bizleri telefon numaramız ile aramak ya da internet üzerinden başvuru formumuz ile bize ulaşmak.

Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?
su-deposu-temizliği-istaş

İstaş firması üzerinden gelen ekip arkadaşlarımız su deposu temizliği su deposunun olduğu yerde tüm işlemlerini herhangi bir fiziksel zarar yaratmadan yapmaktadır. Bu işlemler için gereken tek şart su deposunun tamamen boş olmasıdır. Boş olmayan su depoları ekibimiz tarafından boşaltılacaktır. Sonrasında su deposu içerisi öncelikle gözle görünür atıklardan temizlemek için yıkanır. Bu işlem esnasında basınçlı sular kullanılır. Ardından ise kimyasal atık adı verilen gözle görülmeyen mikro organizmalardan arındırmak için su deposu iç yüzeyine kimyasal maddeler ile müdahale işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sonucunda ise su deponuz tamamen temiz duruma gelir. Bu sefer de kimyasal maddelere karşı temizlik sırasında kullanılan kimyasal maddelerin atıklarını temizleme amacı ile su deponuz tekrardan ilk başta ki gibi basınçlı sular ile durulanır. Bu durulama işlemi ardından su deposu artık kullanım için oldukça güvenli bir duruma gelmiştir. 
Tüm bağlantıları tekrardan sağlanan su deponuz içerisine su doldurularak tekrardan kullanılmaya devam edilir. Bu temizlik işlemi yılda en az bir defa yapılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonra ekibimiz ile beraber bir temizlik programı ayarlayabilirsiniz. Böylelikle gereken her aralıkta deponuz temizlenir ve sizler de sularınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 242604
REFERANSLARIMIZ