Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstaş Dezenfekte İzolasyon ısıtma ve soğutma sistemleri

0212 709 03 53

İstaş yıllardır yaptığı dezenfekte çalışmalar ile ülke ekonomisine ve kalkınmasına büyük destek sağlayan saygın bir endüstri şirketidir. 1986 yılına faaliyetlerine başlayan İstaş dezenfekte AŞ 30 yıldır hizmetlerine devam etmektedir. Günden güne genişleyen üretim yelpazesi ile yurt içi ve yurtdışı endüstri çalışmalarına devam etmektedir. Yıllardır birçok endüstriyel tesisin imalat, kurulum ve servis hizmetleri ile büyük başarılara imza atmıştır. Firmamız kurulduğu günden beri kalite standartlarına önem vermiştir. Yaptığı kaliteli çalışmalar neticesinde İstaş İSO 9001:2008, İSO 14001:2004,OHSAS 18001:2007 kalite sertifikaları ile dünya çapında hizmet vermeye devam etmektedir. İstaş Endüstri firmamız enerji, endüstriyel izolasyon ve tasarım alanlarında hizmet vermektedir. Firmamızın merkezi Ankara'dır. Mekanik imalatlar Ankara ili Kazan ilçesinde yapılmaktadır.
İstanbul Su Deposu Temizliği

İstaş Çalışma Alanları

İstaş Dezenfekte Aş olarak enerji alanına termik santraller, kombine enerji çevrim santralleri, 5 petrokimya tesisi, 8 şeker fabrikası, 11 çimento fabrikası, 2 savunma sanayi projesi, 5 maden işletme tesisi, 9000 MW 'ye yaklaşan enerji üretimi 2000000 metrekareye yaklaşan izolasyon uygulaması, 8500 tona yaklaşan çelik konstrüksiyon, HRSG modülleri,endüstriyel baca gibi pek çok alanda endüstriyel çalışmalar yapmaktadır. Enerji alanında yaptığı bu çalışmalar ile ülke ekonomisine büyük katkıda bulunan İstaş aş her yeni teknoloji ile gelişip büyüyerek çalışmalarına devam etmektedir. Firmamız endüstriyel izolasyon, mekanik tasarım, imalat ve montaj, HVAC, sondaj ekipmanları tasarım ve imalatı, HRSG imalat ve kurulum alanlarında yaptığı üstün çalışmalar ile sektöründe lider bir kuruluştur. Tasarım alanında 8 ar-ge mühendisi ile faaliyet gösteren firmamız statik analizler, endüstriyel tesis tasarımları, stres analizleri, boru projelendirmeleri, CFD analizleri, imalat resimleri alanlarında İstaş Endüstri AŞ olarak mükemmel çalışmalar sergilemektedir.
İstaş-su-deposu-temizliği

İstaş Dezenfekte İzolasyon Çalışmaları

İstaş Endüstri Aş. günden güne artan enerji ihtiyacını azaltabilmek amacıyla izolasyon uygulamalarında sunduğu yeni çözümler ile alanında lider bir firma olmuştur. Isıl kaybın en aza indirilmesi için yaptığı çalışmalar ile enerji kullanımı azaltılarak tasarruf sağlanmış olmaktadır. İzolasyon uygulamalarında sunduğu akılcı projeler ile enerji kullanımının azaltılması hesaplanmıştır. En başarılı izolasyon uygulamalarına imza atan firmamız son yıllarda ülkemize yatırım yapan yabancı firmalar ile en iyi projelerde birlikte hareket ederek lider firma durumuna geçmiştir. Bu firmalar arasında Kawasaki, Heat groub, OMW, RWE, Doosan, Simens, Ge, Vitkovice, FLS, Elex, Noel-Krc, bulunmaktadır. Bu firmaların tüm projeleri tamamlanarak sunulmuştur.
İstaş-su-deposu-temizliği

İstaş su deposu temizliği 

İstaş Endüstri Aş. olarak aylık 500 ton mekanik üretim ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Özellikle kalite konusunda hassas davranan firmamız en kaliteli ürünleri üretip piyasaya sunmaktan gurur duymaktadır. Ankara üretim fabrikamızda endüstriyel tesisler için çelik konstrüksiyon borulama, endüstriyel baca, eşanjör, sondaj ekipmanları, HRSG modülleri gibi ürünler tasarlanıp, üretilip kurulumu yapılmaktadır. Firmamız atık ısı kazanları konusunda hazırladığı projeler ve üstün çalışmalar ile Tübitak ile çalışmalar yaparak Ar-ge çalışmalarına devam etmektedir. Son yıllarda artan Jeotermal enerji santralleri konusunda firmamız sondaj ekipmanları tasarım ve üretimi ile sektöre hizmet vermektedir. Isı değiştiricileri ve çimento siloları gibi pek çok alanda sektörel hizmetlerimiz artarak devam etmektedir. İstaş Endüstri aş. Hizmetlerimizden faydalanmak için internet sitemizden teklif form doldurarak başvuruda bulunabilir ya da telefon ile irtibat kurabilirsiniz. Yılların verdiği tecrübe ile kaliteli ve güvenilir en iyi hizmeti sizlere sunmaktan gurur duyan firmamız alanında öncü firma olmaktan gurur duymaktadır. Ülke ekonomisine özellikle enerji bazında sağladığımız faydalar ile lider firma olma yolunda ilerlemekteyiz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 830101
REFERANSLARIMIZ