Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

0212 709 03 53

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Deposu Temizliği ile büyük küçük demeden her alanın temizliğini doğru bir şekilde yapan İstaş ile siz de yaşam alanlarınızın standardını yükseltebilirsiniz. Profesyonel olarak sunmuş olduğumuz su deposu hizmetleri sayesinde su depolarından meydana gelen tüm problemlerin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlıyoruz. Meyve sebze yıkamadan bahçe sulamaya kadar birçok farklı alanda kullanılabilen su deposu içerisinde bulunan suların sağlıklı bir şekilde amacına uygun olarak kullanılmasını sağlıyoruz. Su deposunun içerisinde bulunan küf, mantar, bakteri gibi zararlı mikroorganizmaların tamamının ortadan kaldırılmasına olanak sağlayan uzman ekibimiz, aynı zamanda salgın hastalıklara davetiye çıkaran kirletilmiş sulardan da uzaklaşmanızı olanak sağlıyor.


WhatsApp Hizli Basvuru


İstanbul Büyükşehir Su Deposu Temizliği Temizliği ile Salgın Hastalıklardan Uzaklaşın

Tifüs, kolera ‘dezenfekte’ adı verilir. Bu işlem, bulaşıcı hastalıkların yayılmasına neden olan bütün mikropları yok ettiği gibi içme sularına kötü tat ve koku veren organik maddelerle organizmaları da ortadan kaldırır. Dezenfekte işlemi su depolarının yılda en az 1 kez yüzeyde oluşan bakteri, yosunlaşmalar ve mikroplardan arındırılması için yapılması gereken bir işlemdir. Bu temizlik ve dezenfekte işlemini gerçekleştirmediğimiz zaman yüzeyde oluşan mikroplardan dolayı sarılık, tifo, cilt kanseri gibi hastalıklara neden olmaktadır. 

SU DEPOLARI NEDEN KİRLENİR


Dezenfekte işlemi sağlık bakanlığı onaylı insan sağlığını tehdit etmeyen ilaçlar ile yapılmaktadır. Sac (metal), plastik, polietilen, polyester(fiber), çelik, beton, fayans vb. depolara uygulanmaktadır. Geçmiş yıllarda su depoları, bina görevlileri tarafından deterjanla temizlenmeye çalışılırdı. Bu yöntem herhangi bir hijyen sağlamadığı gibi suya deterjan kalıntılarının bulaşmasına neden olurdu. Hatta temizleme işlemi sırasında depo içinde oksijensiz kalan uzman olmayan kişiler hayatlarını bile yitirirdi.  Ülkemizde kentleşme oranının hızlı artışına paralel olarak su tüketimi de hızla artıyor. Milyonlarca insanın ihtiyacını karşılamak için yapılandırılan su kaynakları ise ne yazık ki tam anlamıyla korunamıyor, su güvenliği yüzde yüz sağlanamıyor. Dev bütçelere mal olan alt yapı yatırımlarına karşın sürekli artan talep ve asla bitmeyen bakım onarım ihtiyacı, dağıtım sistemini kirlenme tehdidi taşıyan pek çok etkenle karşı karşıya getiriyor. Bu sorunlar, kaynağından yola çıkan suyun yaşadığımız, çalıştığımız mekanlara ulaşana kadar kirlenmesine yol açıyor. Evlerimizde, apartmanlar da ve iş yerlerinde kullandığımız su depoları, işin uzmanı personeller tarafından düzenli periyotlarla ve ileri tekniklerle temizlenip dezenfekte edilmediği zaman sağlığa zarar veren pek çok mikroorganizmanın üremesi için uygun ortamlar haline gelir. İsttaş olarak su deposu temizliği konusunda üst düzey hassaiyet gösteriyoruz ve su deposu temizliği ile su depolarınız dezenfete olmaktadır. Böylelikle su deposu izolasyonu olmuş oluyor ve daha sağlıklı su içebiliyorsunuz.


Dezenfekte edilmemiş su depoları, su kaynaklı lejyoner hastalığı başta olmak üzere kolera, tifo, ishal gibi birçok hastalığın ürediği bir mikrop yuvasına dönüşür. Bu depolar da balçık, kireç, pas ve beklemiş suyun oluşturduğu tortularda oluşur. Ayrıca kirli depoların zamanla ortaya çıkardığı kimyasal değişiklikler, şebekeden gelen klorlu suyun dahi etkisini yok ederek kullanım suyunun kalitesini bozar. Bu gerçeğin yanı sıra suyumuzu bize ulaştığı andan itibaren özenle koruyacak önlemleri almamızda gerekiyor. Önlem ihtiyacı, suyumuzu depolarda biriktirme kararı aldığımız andan itibaren başlıyor. Evimizdeki su depolarından, iş yerlerimizdeki dev su tanklarına kadar her tür depolama aracının, suyun yaşamın devam etmesinde ve halk sağlığının korunmasında sahip olduğu tartışılmaz öneme uygun şekilde korunması geliyor. Suyunuzu korumak için yapmanız gereken şey, ne kadar büyük harcamalar karşılığında ne kadar iyisini satın almış olursanız olun, bütün su depolarının sürekli ve profesyonel bakıma ihtiyacı olduğunu unutmamaktadır. 


WhatsApp Hizli Basvuru


Telefonla Ara
» Su Deposu Temizliğinden Dezenfektan Çalışmalarına Kadar Birçok Hizmetimizde Özel İndirim Uygulanmaktadır  
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 467851
REFERANSLARIMIZ