Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Deposu Temizliği

0212 709 03 53

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su Deposu Temizliği ile bulaşıcı hastalıkların en yaygın geçiş yolu su ile olmaktadır. Su depolarında suyun sağlıklı hale getirilmesi için uygulanan klorlama işlemi ve uzun süre depolarda bekletilen suyun içinde ki klor belli bir zaman sonra aktifliğini kaybeder. Işıksız, havasız ortamda muhafaza edilen durgun su ya da tam tersi gün ışığına ve hava koşullarına maruz kalan durgun su artık bakteri üretmeye, kokmaya ve rengi değişmeye başlar.

SU DEPOSU TEMİZLİĞİ NEDEN YAPILMALIDIR?
Bu durum suyun içilebilir seviyede olması ve kullanım özelliğini ortadan kaldırır. Su temizliğinin belirli aralıklarla yapılmadığı zamanlarda su sağlığı ciddi alanda tehdit edip bulaşıcı hastalıkların yaygınlaşmasına sebebiyet verir.

istaş su deposu temizliği
Toplum sağlığı açısından su depolarının temizliği uygun ürünlerle donanımlı ekip tarafından mutlaka yaptırılmalıdır. 
Bu nedenle su depolarımızı bu konuda yetkili ekip tarafından belirlenen periyotlarda dezenfekte ettirmeli ve
1) Bulaşıcı hastalıkların yayılmasına sebep olan patojen mikroorganizmaların varlığını bitirmek 
2) içme sularında kötü tat ve kokuya sebep olan madde ve organizmaları bu dezenfekte işlemleriyle yok etmeliyiz.

Ayrıca şebeke suyunun uzun süre depolarda bekletilmesiyle su da fiziksel ve kimyasal değişiklikler ortaçta çıkar. Bu değişiklikler; biyolojik kirlilik, çamurlaşma, bakteri oluşumu, renk, tat ve koku değişikliği gibi belirtilerle ortaya çıkar. Bunlarda zamanla insan sağlığını tehdit edem hastalıklar olarak kendini göstermeye başlar. 

WhatsApp Hizli Basvuru
 
Bunun dışında şebeke suyunun sağlandığı hatlardaki çalışmalar esnasında su hatlara verildikten sonrada suya bazı kirletici maddeler bulaşabilir. Bunun giderilmesi için de depo temizliği yaptırılmalıdır. Su deposunun içinden geçen bağlantı hatlarından (kanalizasyon, Petek tesisatı gibi) sızan sularda suyumuzun kalitesini ve temizlik açısından güvenilirliğini düşürür. 

Sonuç olarak deponun suyunun temiz, sağlıklı, güvenilir olarak muhafaza edilebilmesi için dezenfektesi yani temizliği mutlaka belirlenen periyotlarla yaptırılmalıdır.

İstanbul Su Deposu Temizliği ve su depolarının sağlıklı olması için yapmamız gereken bazı çalışmalar mevcuttur. Bu çalışmalar amatörce yapıldığında istenilen sonuçları vermeyebiliyor. Bu nedenle bu konuda profesyonel destek almak oldukça önemlidir. Su depolarını düzenli aralıkları ile temizleterek oluşacak olumsuz sağlık sorunlarının önüne geçebilirsiniz. İstanbul büyükşehir  Su deposu temizliği konusunda vatandaşlarını ciddi şekilde uyarmakta ve bu konuda dikkat etmeleri gerektiğini her fırsatta hatırlatmaktadır. İSKİ hattından gelen sular gelene kadar birçok hatta uğramakta ve bu hatların kimileri hijyenik olurken, kimileri ise sağlık sorunu oluşturabiliyor. Sağlık sorunu oluşturacak bu hatlar tüm suyu olduğu gibi kirletebilmektedir. Firmamız su depolarının temizliği konusunda son derece dikkatli ve son derece titiz hizmet sunuyor.

İstanbul Su Depo Temizliği Ve Su Depo Çeşitleri
Su depolarında zaman içinde bakteri oluşumuna neden olacak birçok etken mevcuttur. Su depolarının çeşitleri farklı sorunları ortaya çıkaracağından bu su depolarının her biri farklı bakım ve temizlik istemektedir. Su depolarının çeşitlerini incelediğimizde en çok kullanılan su depoları günümüzde şunlardır.

Su Depo Çeşitleri Nelerdir?
• Beton su depoları,
• Fayans su depoları,
• Pvc mebran su depoları,
• Fiber su depoları,
• Saç su depoları
• Paslanmaz çelik su depoları

 
 WhatsApp Hizli Basvuru

Son yıllarda su depolarının temizliği önemli konuların başında gelmekte olup, istaş tarafından su depolarının bakımlarının düzenli ve kurumsal hizmet sunan firmalara yapılması gerektiği uyarılar ve tavsiyeler gelmektedir. Sizde İstanbul büyükşehir  su deposu temizliği konusunda yapılan çağrılara kulak vererek sağlık sorunu yaşamadan su depolarının temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde su depo çeşitleri sayıları artmakta olup, bu konuda farklı su temizliği hizmetleri sunulmaktadır. Fayans su depoları ile beton su depolarının temizliklerini bir tutmak yanlış olur. 

istaş Su Deposu Temizliği
Firmamız İstanbul Su deposu temizliği konusunda son derece tecrübeli ve kurumsal hizmet sunmaktadır. Sağladığımız hizmet kalitesi beraberinde sağlıklı su depoları elde etmenizi sağlayacak ve güvenle su depolarınızı kullanabileceksiniz. Kurumsal su depo temizleme hizmeti sunan firmamız alanında uzman çalışanları ile birinci sınıf hizmet sunmaktadır. İstanbul büyükşehir su deposu temizliği konusunda yapılan çağrılara en iyi hizmeti alabileceğiniz firmamız uzun yıllardır su depolarının temizliğinde en iyi hizmeti sunmak için özenle faaliyetlerini sürdürmektedir.

İstanbul Su Deposu Temizliği Olarak Kurumsal Hizmet Kalitesi İle Sizlere En İyi Hizmeti Sağlıyoruz
İstanbul su deposu temizliği hizmeti sunan firmamız gelen çağrılarına Avrupa standartlarında yanıt vermektedir. Hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Son derece güvenilir ve kaliteli hizmet sunan firmamız online hizmetle de faaliyetlerini sürdürüyor. İnternet sitemizden talep formu oluşturabilir ve isteklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Güvenilir ve kaliteli su depolarının temizliği için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden yararlanmaktır. Son derece sağlıklı yaşam alanları oluşturmak ve hijyenik su depoları elde etmek için firmamız birinci sınıf hizmet sumaktadır.

Çağrı merkezimizi arayarak hizmetlerimizden yararlanarak sizde su depolarınızı temizletebilir ve güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz. Su depolarının düzenli aralıklarla temizlenmesi hijyenik sorunları ortadan kaldıracağından sizde bu konuda bizden destek alarak güvenle profesyonel hizmet sunan firmamızdan hizmet alabilirsiniz. istaş aş şirketi olarak büyük şehir belediyesi ile bir bağımız yoktur.

WhatsApp Hizli Basvuru

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 876787
REFERANSLARIMIZ