Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

İÇME SUYU DEPOSU TEMİZLİĞİ

0212 709 03 53

Yaşamımızı idame ettirebilmek adına ihtiyaç duyduğumuz su yaşamın en temel taşlarından bir tanesidir. Ancak çoğu zaman özellikle kuraklığın ve kırsallığın bulunduğu tarımsal alanlarda fazla miktarda gerekmekte olan su ihtiyacı kolay karşılanamamaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak adına kurulmakta olan su depoları bulunmaktadır. İlgili depoların kurulması sırasında dikkat edilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Öncelikli olarak deponun hangi amaç için kurulacağının ve yer olarak nereye kurulacağının belirlenmesi gerekmektedir. İlgili depo çeşitleri arasında yer almakta olan içme suyu depoları arasında en sık tercih edilen depo türü polietilen depolardır. Bu depo kurulumu sırasında özellikle deponun temizlenebilirlik özelliğine oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. İç yüzeyinin kolay temizlenmesi bir çok alanda fayda sağlamaktadır. Böylelikle su ihtiyacı içme suyu depoları ile karşılanmış olmaktadır. Dikkat içeren bir husus da İçme suyu deposu fiyatları olmaktadır. Depo kurulması alanında fiyat ta oldukça önemli bir yer içermektedir.
İçme Suyu Deposu Fiyatları

İçme Suyu Depoları Temizliği

Sağlığa zarar veren nitelikler taşıyan çoğu bakterinin üreyebilmesi adına su oldukça elverişli ir ortamdır. Bu nedenle özellikle içme suyunun depolanması adına kullanılmakta olan depoların temizliğine son derece önem verilmesi gerekmektedir. Özellikle zaman içerisinde depo dibinde yeşil renge dönüşmekte olan su oldukça büyük zararların oluşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle iştaş firması olarak biz su deposu kurma, temizleme, depolama gibi alanlarda sunduğumuz hizmetler ile sıklıkla tercih edilmekte olan firmalar arasında en başta yer almaktayız. Özel dezenfekte yöntemlerimiz ile ve uygun içme suyu deposu fiyatları ile hizmetlerimizi sizlere tanıtmaktayız.
İçme Suyu Deposu Fiyatları

Temizliğinde oldukça büyük bir dikkat gerektiren bu su depoları yıl içerisinde en az 1 defa içerisinde bulunan su tamamen boşaltılarak firmamız da yer almakta olan özel kimyasal maddeler ile dezenfekte işlemi yapılmaktadır. 
Temizlik işlemleri sırasında firmamız istaş tarafından alanında uzman personellerimizin yaptığı ilk adımlar şu şekildedir.

• Öncelikle temizlenecek olan su deposu içerisindeki su tamamen boşaltılmaktadır.
• Daha sonra temizliğin son derece itina ile yapılması adına ilgili aydınlatma işlemi sağlanmaktadır.
• İş güvenliği kapsamındaki tüm önlemleri almış olan firmamız personeli iş kıyafeti adı altında bilinmekte olan tulum, çizme, eldiven ve maske gibi teçhizatlarını tamamladıktan sonra işe başlamaktadır. Bu firmamıza ait bir prensiptir. Personellerimizin tamamı firmamızın sorumluluğundadır.
• Yapılacak olan işlemler sırası ile öncelikle depo içerisinde ve zemininde bulunan tortu, çamur gibi büyük çaplı kirler temizlenmektedir. Sonrasında ise güçlü bir dezenfekte aracı olan çamaşır suyu ile su karıştırılarak deponun tüm duvar ve zemine sürülerek uygulanır. Yaklaşık olarak yarım saatlik bir süreç beklendikten sonra sert ve hızlı su ile yıkama işlemi gerçekleştirilmektedir.
İçme Suyu Deposu Fiyatları

Firmamız özellikle içme suyu depoları için temizlik esaslarını oldukça önemseyen bir firmadır. Bu nedenle güven problemine yer vermeden gözünüz kapalı başvuru için internet adresimiz üzerinden başvuru formunu doldurarak, danışman arkadaşlarımızın tarafınıza dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz. Hizmetlerimiz arasında yalnızca temizlik işlemi bulunmamakta olup beraberinde depo satış hizmeti de verilmektedir. İçme suyu deposu fiyatları diğer firmalar ile karşılaştırıldığında en uygun fiyat seçeneklerinin firmamızda olduğunu göreceksiniz.
Eğer sizde ihtiyacınız olan içme suyu deposuna sahip olmak istiyorsanız internet sitesi aracılığı ile firamız linki üzerinden ürünlerimizi inceleyebilir ve kolaylıkla alt kısımda yer almakta olan içme suyu deposu fiyatları konulu listeden fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 564856
REFERANSLARIMIZ