Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

GARANTİ SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

0212 709 03 53

Garantili su deposu temizliği firması olarak ilk gayemiz, en azından yılda bir kez yapılması gereken su deposu temizliği bilincinin kullanıcılarına yerleştirilmesidir. Şu iyi bilinmeli ki temizlenmeyen bir su deposu hijyenlikten uzak ve kötü kokulu ve bulanık renkli bir su oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle de metal bir yapıdan yapılmış olan su depolarında tabakalar oluşmaktadır. Bu metal depolarda oluşan tabakaları sökmek için kuvvetli ve asidik malzemeler bulunmakta olup bunların kullanılmasını ise sakıncalı görmekteyiz. Şebekeden tertemiz ve sağlıklı bir şekilde evlerimize kadar gelen içme sularının bu şekilde bakımsız depolarda kirlenerek sağlıksız su oluşmasına sebep olmak oldukça yanlış bir düşüncedir. Bir çokları içme suyun olarak kullanmadığı suları başka temizlik amacıyla da kullandığı için aslında yine bu suyla tamas halinde olduğunun farkında değildir. Damacana suyunu içme suyu olarak kullandığı için bu sulardan etkilenmeyeceklerini düşünmektedirler. Temizliği yapılmayan bu su depolarında bir çok bakteri üremekte ve buna bağlanılarak ta bir çok hastalığa yakalanma riskinde artış meydana gelmektedir.
Garantili Su Deposu Temizliği

Su Deposunun Kirlenme Sebepleri

Şebeke suyu kesildiğinde devreye giren su deposu, bu süre boyunca suyu içerisinde beklettiğinden bakteri oluşmasına zemin hazırlar.
• Bunun yanında haşereler suyu kirlenebilir
• Deponun belli aralıklarla temizliğinin yapılmaması da kirlenmeye sebep olur
• Depo izolasyonlarının eskimiş olması da kirlenmeye sebep olmaktadır.
Garantili Su Deposu Temizliği

Garantili su deposu temizliği firmamız, verdiği hizmetlerde oldukça titiz davranmakta ve bunun için de depoya da zarar vermeyecek dezenfektanlar kullanmaktadır. Eskiden çamaşır suyu gibi ilkel ve mekanik yollarla yapılan şu su deposu temizlikleri oksijen yetersizliğinden dolayı ölümlerle sonuçlanmakta idi. Ancak günümüzde bir çok sağlığı tehdit etmeyen ve gayet iyi bir temizlik imkanı sunan dezenfektanlar sayesinde bu işlem çok daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Amacımız, kurulduğumuz günden bu güne kadar sizlere sunduğumuz tüm hizmetlerde yaptığımız işin hakkını vererek çalışmalarımıza yön vermektir. Hayat kaynağımız olan suyu, ticari amaçlı hedef olarak kullanmayıp, sağlıklı bir su kullanımı için hizmet vermekteyiz. Okul, cami, hastane gibi birçok kamu kurumlarında bulunan su depolarını yeri geldiğinde ücret bile almadan temizlediğimiz bilinmektedir. isttas.com.tr web sitesini ziyaret ederek sizlere sunmuş olduğumuz tüm hizmetleri buradan da takip edebilir ve isterseniz buradan form doldurarak ta hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Depo Çevresinin Ve Aynı Zamanda Çatısının Temizliği
Garantili Su Deposu Temizliği

Garantili su deposu temizliği hizmetlerimizde su deposunun çevre kısmı ve çatısının temizlenmesi hizmeti de bulunmaktadır. su deposunun iç kısmına maksimum seviyede hijyen koşullarına ulaştıktan sonra deponun dış kısmını da ve ayrıca çatı kısmında temizlemekteyiz. Hem bu şekilde deponun dış kısmında zararlı etkenlerden temizlenmiş olmasını sağlamaktayız. Bu arada ayrıca su deposunun çatı izolasyonu da sorunsuz bir şekilde olması gerekir. Böyle olmadığı takdirde yapılan temizliğinde bir anlamı kalmayacak ve yine çok kısa sürede deponun kirlenmesine sebep olacaktır. Yine de bu çevresinde de suya zarar verecek etkenlerin ortadan kaldırılması için özel temizleyici maddelerin iş bulunmaktadır. Bunun için özel ilaçlama yöntemlerimiz bulunmaktadır. Bu şekilde de bu iş çevrede bulunan zararlıların suyun içerisine girmeden ortadan kaldırılması sağlanmış olur. Yine bu konuda da isttas.com.tr sitesini izleyerek merak ettiğiniz garantili su deposu temizliği ve diğer konular hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 916337
REFERANSLARIMIZ