Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

FAYANS DEPO

0212 709 03 53

Fayans depolar beton deponun içine fayans ile izolasyonunun yapılmış halidir. Fayans depo genelde kullanım su depolarının arasında en çok tercih edilendir. Fayans su deposunun bakımı belirli sürelerde yapılır ise çok ideal bir depo şeklidir. Fayans derzleri dökülmüş, zamanla yerinden oynayan fayans taşlarının tamiri yapılmaz ise depoda sızdırmalar olmasına sebebiyet verebilir. Erken uyarılar ve müdahaleler ile ciddi sorunları başlamadan noktalayabiliriz.

Su depoları sağlığımız için önemli olduğu kadar yaşam alanlarımızda etkileyen bölümlerdir. İyi izolasyon yapılmamış su depoları yapının duvar ve taşıyıcı sitemine nüfuz ederek binanın zayıf düşmesine sebebiyet verebilmektedir. Beton depolar da fayans kaplama oldukça kaliteli malzeme ve iyi işçilik gerekmektedir. Su deposunu periyodik olarak temizlik sağlanıyor olması metal türevli deponuzun temiz olacağı anlamını taşımamaktadır. Sadece depoların sızdırması ile kaplama çalışmalarının yapılması gerektiğini düşünmek çok yanlış bir yaklaşımdır. Betonarme, sac, galvaniz, fayans kaplı depoları uzun vadede içmeye elverişli hale getirebilecek materyaller ile korumak mümkündür. Önemli olan depo içerisine kaplanılacak malzemenin kalitesidir. Su deposu izolasyonunda kullanılacak her malzeme içme ve kullanma suyuna uygun, kullanılabilir belge ve sertifikaları bulunmalıdır. İzolasyon malzemesi, uygulanan depoda suya karışmamalıdır. Kesinlikle bu malzemeler solvent içermemelidir. 

fayans-depo

Su kaçağı olan su depolarında kaçak yerleri tespit edilip izolasyonu yapılmadan önce deponun türüne göre mutlaka tamir harcı uygulaması yapılmadır. Bu uygulama yapılmadan izolasyon yapmak sağlıklı bir yapı oluşmamasına sebebiyet verebilir. Eskimiş ama su kaçırmayan su depoları yapılacak izolasyon hizmetinden sonra ilk günkü gibi yeni ve steril bir saklama alanı haline gelebilir. Su kaçağı olan depolar da ise durum biraz daha geniş ele alınmalı suyu kesmek için en doğru metot kullanılmalıdır. 

Telefonla Ara
» Su Deposu Temizliğinden Dezenfektan Çalışmalarına Kadar Birçok Hizmetimizde Özel İndirim Uygulanmaktadır  
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 309444
REFERANSLARIMIZ