Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

DEMİR DÖKÜM SARGON CONDENSE KOMBİ ARIZA KODLARI

0212 709 03 53

F0 ikazı: düşük basınç hatası kalorifer tesisat suyunun basıncı 1 barın altına düştüğünde veya 3 barın üzerine çıktığında lcd ekranda anahtar sembolü yanar ve f0 kodu okunur.


F1 ikazı: aşırı ısınma emniyet termostatı  su sıcaklığının aşırı artması ve cihaz bünyesinde yer alan ntc sensörlerinin de devreye girmemesi durumunda cihazınızı emniyete alır kumanda panalindeki reset yazısı ve anahtar sembolü yanar  ekranda f1 kodu okunur. Bu durumda servisimizi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.


F2 ikazı: kullanım suyu sensörü  kullanım suyu sensöründe  problem olduğunda ekranda anahtar sembolü yanar ve F2 kodu okunur  cihaz tesisat suyunun belirli sıcaklık değerleri arasında çalışabilir Bu durumda servisimizi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.
F3 ikazı: tesisat suyu sensörü tesisat suyu sensöründe problem olduğunda ekranda anahtar sembolü yanar ve F 3 kodu okunur  cihaz kendini emniyete alır. Bu durumda servisimizi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.


F4 ikazı gazın kesilmesi kombinize giren gazın kesilmesi durumunda cihaz kendini emniyete alır  kumanda panalinde reset yazısı ve anahtar sembolü yanar ekranda F4 kodu okunur bu durumda reset düğmesine birkez basınız sorun devam ederse. Bu durumda servisimizi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.


F5 ikazı hava akış anahtarı (pressostat)emniyeti kombinizde kullanılan hava akış anahtarı (pressostat) sayesinde  atık gaz çıkışı veya taze hava girişi sırasında  herhangi bir problem (geri tepme tıkanma vs ) meydana gelmesi durumunda cihazınız emniyete alınır kumanda panelinde anahtar sembolü yanar ve ekranda f5 kodu okunur bu durumda reset düğmesine 1 kez basınız  sorun devam ederse. Bu durumda servisimizi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.


F6 ikazı dış hava sensörü  dış hava sensöründe problem olduğunda ekranda anahtar sembolü yanar ve f6 kodu okunur cihaz dış hava sensörü olmadan ön panel üzerindeki tesisat suyu sıcaklık ayar düğmesi ile çalışmasına devam edebilir. Bu durumda servisimizi arayarak yardım talebinde bulunmalısınız.


OC  dış hava sensörünün devrede olduğunu gösterir
CC  dış hava sensörünün devrede olmadığını gösterir bir hata kodu değildir kombinin enerjisi kesilip tekrara verildiğinde bu bilgi lcd ekranda görülür


NOT: Ekranda reset yazısı ile arıza kodu görüldüğünde arızanın giderilmesi ile beraber sistemin yaz kış konum seçim anatarı düğmesini 0 konumuna getirerek resetlenmesi gerektiğini göstermektedir.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 149681
REFERANSLARIMIZ