Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Telefonla Ara

Corona Virüs Temizleme

0212 709 03 53

CORONA VİRÜS TEMİZLEME

Corona virüs temizleme işlemleri için adresiniz belli! Alanında uzman olan ekibimiz ve Sağlık Bakanlığından onaylı olan kimyasallarımız sayesinde yüzeylerin zararlı mikroorganizmalardan arındırılmasını sağlıyoruz. Ofislerden tuvaletlere, mutfaklardan alışveriş merkezlerine kadar yaşamın her alanında tercih edebileceğiniz dezenfeksiyon hizmetlerimiz sayesinde beklentilerinizi tam olarak karşılayacaksınız. Personel, çevre ve tüm yüzeyler için tercih edebileceğiniz bu ürünler sporlara, mantarlara, virüslere ve bakterilere karşı gücü kanıtlanmış ürünler olarak karşımıza çıkar. Bağışıklık geliştirmeden öldürücü etkiye sahip olmak için tercih edebileceğiniz corona virüs temizleme hizmetlerimiz, tüm mikroorganizmaların ortadan kaldırılmasına olanak sağlar.

Corona Virüs Temizleme

Corona Virüs Temizleme Hizmetleri İnsan Sağlığına Dost

Hayvanlar insanlar için güvenli olan corona virüs temizleme hizmetleri, direkt olarak istenmeyen virüslerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Herhangi bir toksik etkisi bulunmaya bu maddeler, yeni mikroorganizma oluşturmadığı içinde oldukça avantajlıdır. Spor, alg, mantar, bakteri ve virüs gibi alanda istenmeyen mikroorganizmalar için tercih edebileceğiniz corona virüs temizleme kimyasallarımız daha geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yemekhane, büro, restoran, cami, otel, hastane ve ev gibi alanlarda rahatlıkla tercih edebileceğiniz corona virüs temizleme hizmetleri pazarlama, taşıma, paketleme, işletme ve üretim gibi farklı endüstrilerde de rahatlıkla kullanılabilir. Düşük bir maliyetle sahip olabileceğiniz temizlik hizmetleri yüksek kalitede sizlere sunulur. Ortamdaki patojen yükünün tamamıyla ortadan kaldırılmasına yardımcı olan kimyasallarımız yetişkin, çocuk ve bebeklerin bulunduğu tüm yaşam alanlarında rahatlıkla tercih edilebilir.


Son dönemin en büyük salgınlarından olan Corona Virüsün temizlenmesi için kişisel hijyenden çok daha fazlası gereklidir. İnsanlar arasında kullanılan yüz maskeleri geçerli bir yöntem değildir. Çünkü Corona Virüs nefes yoluyla olduğu kadar temas yoluyla veya hayvanlardan da insanlara bulaşabilen bir virüstür. Corona Virüs Temizleme işlemi için profesyonel dezenfeksiyon hizmeti veren firmamız, şüpheli alanların tam anlamıyla steril kalmasına yardımcı olur. Profesyonel Corona Virüs Temizleme ekipmanları ile toplu taşıma araçlarından alışveriş merkezlerine, kamusal alanlardan evlerin içlerine kadar her ortamda maksimum hijyen sağlar.

Corona Virüs Temizleme


Hastanelerde Corona Virüs Temizleme 

Dünyanın dört bir noktasında görülen Corona Virüs Temizleme işlemi en çok hastaneler için gereklidir. Corona Virüs vakalarının diğer insanlara bulaşmaması için gerekli olan dezenfeksiyon sistemi için uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz. Dezenfeksiyon uzmanlarımız, steril edilecek alan için ön araştırma yaparlar. Alanın büyüklüğü ve alanda kullanılacak ekipmanların ön araştırmasından sonra dezenfeksiyon için kullanılacak çözeltiler belirlenir. Ardından belirlenen gün ve saatte, birkaç saat içerisinde profesyonel dezenfeksiyon ekipmanları ile steril etme işlemi tamamlanır. Saha uzmanlarımız dezenfeksiyon için hazırlanan özel kıyafetlerle tüm işlemleri gerçekleştirirler.

Corona Virüs Temizleme

Corona Virüsün Yayılmaması için Alınacak Önlemler

Corona virüs, hijyenin önemli olduğu hastanelerde olduğu kadar insanların yoğun olarak bulunduğu alanlarda da steril edilmek zorunda olan bir virüstür. Bu nedenle Corona Virüs Temizleme işlemi sadece hastanelerde değil; açık ve kapalı her alanda yapılabilir. Bu nedenle metro, otobüs, minibüs, taksi gibi toplu ulaşım araçlarının yanı sıra restoranlar, alışveriş merkezleri, güzellik salonları, kuaförler ve çok daha fazla alanda profesyonel Corona Virüs Temizleme hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Dezenfeksiyon sonrasında güven içerisinde kamusal alanlara girebilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz. Temizlik işleminden sonra Corona virüs taşıyıcısı kimsenin ilgili alanla temas etmesi göz önünde bulundurularak sterilizasyon işlemlerinin belirli periyotlarda tekrarlanması gereklidir.


Corona Virüs Temizleme


Hastanalerin Corona Virüs için Aldığı Önlemler

Bilinen veya şüphelenilen Corona Virüs enfeksiyonu olan bir hastaya bakarken hastaları havadaki enfeksiyon izolasyon odasına yerleştirmek gerekebilir. Çünkü bu virüs havadan da kapılabilir. Dezenfeksiyon hizmetlerimiz, somut alanların sterilize edilmesinde olduğu kadar havanın da dezenfeksiyonuna yardımcı olur. Virüs bulaşan bir hastanın yanına giren kişilerin hava koruması ve göz koruması da dahil olmak üzere temas tedbirlerini kullanması gerekir. Giyilecek kişisel koruyucu ekipman kullanılmalıdır. Bu ekipman ya uygunluğu test edilmiş bir maske ya da elektrikli hava temizleyici solunum cihazı olmalıdır. Uzman ekibimiz, tüm sterilizasyon işlemlerinde, ortamın virüslü olduğunu varsayarak ilgili ekipmanı giyerek dezenfekte işlemlerini tamamlarlar.

Önlemek Tedaviden İyidir

Yüz siperi veya gözlük, koruyucu giysiler ve eldivenler kullanılarak Corona Virüsten kaçınılmaya çalışılabilir. Kişisel önlemlerin yanı sıra Corona Virüs Temizleme hizmetlerimizden faydalanarak ortamların steril edilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Çünkü; eğer hava yoluyla maskeye bulaşan bir virüs varsa, bu virüsü maskenizle birlikte evinize kadar taşımanız mümkündür. El hijyeni, maske takmadan ve çıkardıktan sonra gereklidir. El hijyeni, alkol bazlı dezenfekte jelleri ile ovuşturarak veya sabun ve su ile yıkanarak yapılabilir. Eller gözle kirlenmişse elleri sabun ve suyla yıkamalısınız. Kişisel olarak alacağınız önemlerin yanı sıra profesyonel Corona Virüs Temizleme hizmetlerimizden yararlanarak oluşabilecek risk faktörlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Corona Virüs Temizleme


Corona Virüsün Bulaşma Riskini En Aza İndirgeyin

Corona Virüsün kendi kendine bulaşma riskini en aza indirmek için Corona Virüs Temizleme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamları bir yandan sterilize ettirirken diğer yandan kişisel olarak alacağınız önlemlerle sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Kamusal alanlarda kullanacağınız maskeyi çıkarırken ve atarken çok dikkatli olun. Doktorların acil olmayan cerrahi prosedürleri, hastanın enfeksiyöz olmadığı veya enfekte olmadığı belirlenene kadar ertelemesi gerekir. Mümkünse, ameliyathane yerine havadaki enfeksiyon izolasyon odasında prosedürler uygulanmalıdır. İzolasyon odası tamamen steril olmalıdır. Havadaki bir izolasyon odası çevredeki alana göre negatif basınca sahiptir. Buna karşılık, tipik bir ameliyathane çevredeki alana göre pozitif basınç sağlamak üzere tasarlanmıştır ve gelen hava genellikle akış yönelimli, filtrelenmiş ve sıcaklık ve nem kontrollüdür.


Corona Virüs Temizleme


Yüzeylerin Potansiyel Kirliliğini Azaltın

Corona Virüse yakalanan hastayı taşıyan sağlık uzmanları, taşıma sırasında hastayla veya kontamine ekipmanla doğrudan temas beklenmediği sürece rutin olarak önlük ve eldiven giymemelidir. Bu durumda, kişinin virüs korucuyu kıyafetleri giymesi önerilir. Eldivenleri ve önlükleri olmayan kişi çevre ile etkileşime girebilir. Bu noktada devreye giren firmamız Corona Virüs Temizleme işlemleri ile çevresel yüzeylerin potansiyel kirliliğini azaltmak için çalışır. Hizmetlerimiz, çevresel kontaminasyonu en aza indirmesini sağlayacaktır.

Her Alanı İzole Edin

Corona Virüs vakalarında, hastanelerde varsa, hava yolu emme işlemi sırasında kapalı bir emiş sistemi kullanılır. Kapalı emiş sistemleri yalnızca kritik bakım ortamında bulunabilir. Ekipmanın ve diğer çevresel yüzeylerin damlacıklarını ve temas kontaminasyonunu azaltmak için tek kullanımlık kapaklar kullanılır. Hasta enfeksiyon izolasyon odasına aktarılır. Ancak günlük hayatta böyle önlemler ve müdahaleler söz konusu değildir. Hastalıktan kurtulmak için değil, hastalığı önlemek için ortamların steril kalması önemlidir. Kişisel temizlik araçları ile yüzeysel bir temizlik yapılabilir. Ancak ulaşılamayan noktalar ve detaylar evlerdeki temizlik araçları ile temizlenemez. Bunun yanı sıra Corona Virüs hava yoluyla da kapılabilen bir mikroorganizma olduğu için havanın da steril edilmesi önemlidir. Profesyonel dezenfeksiyon araçlarımız ve alanında uzman olan ekibimiz ile tüm alanların Corona Virüs Temizleme işlemini yaparak insanların ve diğer canlıların virüsten korunmasını sağlıyoruz.


Corona Virüs Temizleme


Virüs Belirtileri, Belirtileri ve Bulaşması

Bu hastalığın yaygın belirtileri ve semptomları ateş, öksürük ve nefes almada zorluk içerir. Son zamanlarda bildirilen vakalarda, semptomlar şiddetli hastalıktan ölüme kadar değişmektedir. Maruz kalmanın semptom başlangıcına kadar geçen süre iki ila 14 gün arasında değişir. Virüs kişiden kişiye yayılabilir, ancak şu anda insanlar arasında ne kadar kolay yayıldığı belirsizdir. Hastane ve klinik laboratuvarları gibi sağlık hizmetlerinde enfeksiyon riski daha yüksektir. Bu nedenle Corona Virüs Temizleme hizmetlerimiz hastane ve klinik laboratuvarlar üzerinde yoğunlaşmıştır.

Aktif Dezenfeksiyon Sistemi

Corona Virüs, Coronaviridae virüs ailesine aittir. Bunlar Grup IV pozitif anlamda tek zincirli RNA virüsleri kapsamına girer. Tüm ortamları aynı anda temizleyen ve dezenfekte edebilecek bir yüzey aktif deterjanlarından oluşan çözeltilerle Corona Virüsün barınmasını engelliyor ve insanları güvence altına alıyoruz. Corona Virüse karşı etkili olan dezenfeksiyon araçlarımız sadece Grup IV pozitif tek zincirli RNA virüslerine karşı değil, aynı zamanda zarflı virüsler için standart referans organizma olan diğer virüslere karşı da test edilmiştir. Formülünde kullanılan aktif bileşenler sertifikalıdır.

Hijyenin Önemli Olduğu Tüm Alanlarda

Özellikle okullarda, üniversitelerde, kreşlerde ve kolejlerde hastalık yaygındır. Karın ağrıması, ateşlenme, basit bir burun kanaması veya bir virüs salgını vücut sağlığını etkiler. Corona Virüs Temizleme için kullandığımız özel çözeltiler, emici granüller sağlığın korunması için güvenli ve etkili bir yol sağlar. Kuruluşunuzdaki enfeksiyon kontrolü ile ilgili olarak hijyen kontrolünüzün bir parçası olarak kullanılacak bir dizi koruyucu ürünümüz ile her zaman hizmetinizdeyiz. Bunlar arasında, normal temizliğin yapamayacağı, havadaki görünmez virüsleri öldürmek için dezenfektan dağıtan sisleme makineleri bulunmaktadır. 

Corona Virüs Temizleme

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 386091
REFERANSLARIMIZ