Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

Telefonla Ara

Corona Virüs Ortam Temizleme

0212 709 03 53

CORONA VİRÜS ORTAM TEMİZLEME

Corona virüs ortam temizleme işlemleri için alanında uzman ekinimiz ile 7/24 yanınızdayız. İnsan sağlığına herhangi bir zarar vermeyen dezenfektanlar ile gerçekleştirmiş olduğumuz corona virüs ortam temizleme hizmetlerimiz sayesinde ortamların çok daha sağlıklı birer yaşam alanına dönüşmesini sağlıyoruz. Son teknolojik ekipmanlarımız ile gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizde ortamın büyüklüğüne göre ekip arkadaşlarımızı yönlendiriyoruz. Bu sayede ortamın büyüklüğü ne olursa olsun kısa süre içerisinde işlemlerin tamamlanmasını sağlıyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan dezenfektanlarımız, evcil hayvanlarınıza da zarar vermez. Direkt olarak amacına uygun olarak gerçekleştirdiğimiz işlemler, en doğru sonuçları almanıza yardımcı olur. 

CORONA VİRÜS ORTAM TEMİZLEMECorona Virüs Ortam Temizleme İşlemleri ile Gelen Sağlık

Corona virüs ortam temizleme işlemlerini istediğiniz mekanda değerlendirebilirsiniz. Evler, iş yerleri, dükkanlar ve çok daha fazla kapalı alanlarda tercih edebileceğiniz hizmetlerimizi açık mekanlarda da değerlendirebilirsiniz. Özel koruma kıyafetleri ile alana gelen uzmanlarımız, ortamdaki yağ, kir ve toz artıklarının temizlenmesinin ardından dezenfektan işlemini gerçekleştirir. İşlem gerçekleştikten sonra birkaç gün boyunca temizlik yapmamanız gereklidir. İlacın etkisini en iyi şekilde gösterebilmesi adına kullanım talimatlarına uygun olarak hareket etmelisiniz. Bu sayede temizlik işleminden maksimum sonuç alırsınız. Dezenfektan işlemlerini ayağınıza kadar getiren markamız sayesinde corona virüs ortam temizleme işlemlerinde profesyonel sonuçlar elde edeceksiniz. Hijyenin önemli olduğu okul ve hastane gibi alanlar başta olmak üzere yaşamın her yerinde değerlendirebileceğimiz hizmetlerimizden memnun kalacaksınız. Corana Virüs Ortam Temizleme


Çin'de başlayan ve dünya çapında yayılan Corona Virüsün patlak vermesinin ardından kamusal ve özel alanların dezenfekte edilmesi bir zorunluluk haline geldi. Kişisel hijyende dezenfektan,  temizleyiciler ve yüzey mendilleri etkili olurken daha detaylı ve gerçek bir temizlik için Corona Virüs Ortam Temizleme hizmetlerimiz açık ve kapalı alanların hijyen açısından kontrol altında tutulmasını sağlıyor. Temizlik ve tesis şirketleri için enfeksiyon kontrol çözümleri sunan firmamız, profesyonel Corona Virüs Ortam Temizleme sistemleri sayesinde açık ve kapalı tüm alanların gerçek anlamda dezenfekte edilmesini sağlıyor.

Güvenli ve Temiz Alanlar

Corona Virüsün temizlenmesinde kullandığımız profesyonel dezenfektan çözümleri, alanların steril edilmesine yardımcı olur. Alanında uzman saha temsilcilerimiz, temizlenmek istenen alanı yakından inceleyerek ihtiyaç duyulan ekipmanları ve çözeltileri belirler. Ürünlerimiz temizliği daha güvenli ve kolay hale getirir. Sağlık, giyim, yeme içme gibi sektörlerde son derece etkili olan Corona Virüs Ortam Temizleme hizmetlerimiz, ulaşılması zor alanlarda dahi son derece etkili çözümler sunar. Püskürtme yolu ile uyguladığımız dezenfekte çözeltisi havada kalarak solunum yoluyla bulaşabilen hastalıkların da önlenmesine yardımcı olur. Virüslerin yayılmasını önlemek için ihtiyaç duyulan dönemlerde bulunduğunuz her alanın profesyonel bir şekilde dezenfekte edilmesini sağlayabilirsiniz. Hijyenin korunması için belirli dönemlerde Corona Virüs Ortam Temizleme işlemlerini tekrarlatmanız gerekebilir.

Corana Virüs Ortam Temizleme


Enfeksiyon Kontrol Planı

Özellikle kamuya açık alanlarda enfeksiyon kontrolünün yapılması önemlidir.  İş yerlerinin çalışanları ve müşterileri için alacağı bir dizi enfeksiyon kontrol planı olmalıdır. Bunlar; temiz el yıkama tesisleri sağlamak, düzenli tesisler mevcut olmadığında alkol bazlı el dezenfektanları sunmak, kapı kolları, tutamaklar, korkuluklar, su ısıtıcıları vb. sık sık dokunulan nesneleri daha sık düzenli dezenfektanlar veya sabun ve su ile temizleme, doku kutularının sağlanması ve kullanımlarının teşvik edilmesi gibi şeyler olabilir. Tüm bu önlemlerin işe yaraması için çalışma veya yaşama alanının kendisinin hijyenik olması gerekir. Bu nedenle özellikle insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde Corona Virüs Ortam Temizleme hizmetimizden faydalanarak profesyonel hijyenin verdiği güveni yaşayabilirsiniz. Enfeksiyon kontrol planı dahilinde dezenfekte edilmesini istediğiniz alanları kontrol ediyor, alanın ihtiyacına uygun ekipmanlar ve dezenfeksiyon çözeltileri ile profesyonel makinelerle hizmet veriyoruz.

Corana Virüs Ortam Temizleme

Kişisel Önlemlerinizi de Alın

Profesyonel dezenfeksiyon hizmetlerimizi tamamladıktan sonra ortam hijyeninin sürekliliğini sağlamak için kişisel olarak da çaba sarf etmeniz gereklidir. Bu nedenle özellikle iş yerlerinde ve insan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde; personele bardak, bulaşık ve çatal bıçakları paylaşmamalarını hatırlatmalı, kullanımdan sonra bulaşıkların sabun ve su ile yıkandığından emin olmalı, dergi ve kağıtları bekleme alanlarından veya ortak odalardan çıkarmayı ve havalandırma sistemlerinin düzgün çalıştığından emin olmalısınız. Çünkü profesyonel Corona Virüs Ortam Temizleme hizmetlerimizden yararlanmış olsanız dahi kişisel önlemlerinizi almadıkça çevresel faktörlere bağlı olarak virüse yakalanma riskiniz her zaman bulunacaktır.

Vaka Tespitinde Anında Temizlik

Bir kişinin bir enfeksiyondan şüphelenilmesi veya tanımlanması durumunda bulunduğu diğer alanların Corona Virüs Ortam Temizleme hizmetlerimizle dezenfekte edilmesi, virüsün diğer insanlar veya hayvanlar tarafından etkisi altına alınmadan yok edilmesi anlamına gelir. 
Corona Virüsler zoonotiktir, yani genellikle hayvanlarda başlarlar. Nadiren de olsa insanları enfekte etmek için gelişebilir. Bazı durumlarda, Corona Virüs mutasyona uğrayabilir ve kişiden kişiye yayılabilir. Bulaşma yolu her zaman bilinmemektedir, ancak virüslerin genellikle insanlar yakın temasta olduğunda solunum damlacıkları ile yayıldığı düşünülmektedir. Bu nedenle virüs olsun ya da olmasın hijyenin önemli olduğu alanlarda Corona Virüs Ortam Temizleme hizmetlerimiz kullanılmaktadır.

Corana Virüs Ortam Temizleme


Hastanelerde ve Diğer Kamusal Alanlarda 

Hastaneler, hastalıklar nedeniyle enfeksiyonlara daha yatkın olan hastaları enfekte etmeyi bekleyen bakteri ve diğer mikroplarla doludur. Bu özellikle çok ilaca dirençli organizmaların oranı artmaya devam ettiği ve tedavisi gittikçe zorlaşan enfeksiyonlara neden olduğu için hijyen önemlidir. Enfeksiyon kontrolü tüm hastane kültürünün önemli bir parçasıdır; çevre temizliği ve dezenfeksiyon ise kapsamlı bir planın kilit bileşenidir. Odaların ve ekipmanın hastalar için güvenli olmasını sağlamak için titiz temizlik yöntemleri gereklidir. Hastane odaları ekipmanla doludur, bu da çevre yoluyla enfeksiyon almayı daha da kolaylaştırır. Cihazlar, ekranlar, monitörler ve tüpler, diğerleri arasında, bakterileri barındırabilir.


Corana Virüs Ortam Temizleme
 

Virüs Kamusal Alanda Çabuk Yayılır

Corona Virüs gibi bulaşıcı virüsler hastane odasında kalmaz. Hemşireler, doktorlar, gün boyunca hasta odalarına giren diğer sağlık çalışanları ile tek bir kişinin kontamine bir yatak rayına veya telefona dokunması ve bu bakterileri hastanedeki diğer kamu yüzeylerine aktarması yeterlidir. Bu durum diğer kamusal alanlar için de geçerlidir. Virüslerin bu aktarımı insanların arasında hızla yayılmasına sebep olur. Corona Virüs Ortam Temizleme hizmeti veren uzman ekibimiz dokunmasız teknoloji olan hidrojen peroksit buharı ile alan dezenfeksiyonu sağlayarak organizma riskini azaltır.

Dokunmasız Teknoloji ile Hijyen

Hidrojen peroksit buharıyla dekontamine edilen bir alanlar, zararlı mikroorganizmaların üremesini engeller. Bu yeni temizlik teknolojileri geleceğin dalgasıdır. Corona Virüsten korunmak için kullanılan tek temizleme yöntemi dezenfeksiyon olmamalıdır, ancak dezenfeksiyon hizmetlerimizin mevcut temizleme yöntemlerine ek olarak kullanılması önerilir. Tüm alanlarda görev alan ve insan gücüyle çalışan temizlik personeline yardım etmek için bu yeni teknolojik çözümlerden faydalanabilirsiniz. Dezenfeksiyon araçları ile verdiğimiz sterilizasyon hizmetimizin teknolojisi temizlikte çok daha etkilidir. 

Temizlikte Profesyonel Destek Alın

Araştırmalar normal temizleme işlemlerinin her zaman tüm organizmalardan kurtarmadığını göstermiştir. Corona Virüs dezenfekte araçları ile temizleme yöntemleri olmadan ortadan kaldırılması özellikle zor olan patojenlerdir. Bu nedenle profesyonel dezenfekte hizmeti almadan salgınlardan kaçınmak zordur. Dünyada kabul gören fikir birliği yeni teknolojilerin en zor bakterileri bile yok etmede etkili olabileceğidir. Dezenfeksiyon için kullandığımız hidrojen peroksit buharı, kamusal alanlarda mükemmel çevre dezenfeksiyonu sağlamak için altın standart olarak kabul edilir. Otomatik teknolojilerimiz, çok yönlü temizlik yaklaşımının bir parçası olarak kabul edilir. 


Corana Virüs Ortam Temizleme


Kişisel Hijyeninize de Önem Gösterin

Kamusal alanlarda dezenfeksiyon için kullandığımız hidrojen peroksit buharı ile yapılan temizliklerden sonra kişisel temizliğinizi göz ardı etmemeniz ve mevcuttaki hijyenik ortamı korumanız önerilir. Eğer çevrenizde Corona Virüse yakalanmış bir hasta varsa kişisel koruyucu ekipman giymeden virüslü bir hastanın oda veya bakım alanı dahil olmak üzere 2 metre içinde olmak veya virüsü olduğu bilinen bir kişiyle ilgilenmek veya yaşamak sizi tehlikeye sokar. Virüsten etkilenen birinin öksürmesinden veya hapşırmasından kaynaklanan damlacıklar ile doğrudan temas etmekten kaçının. Bir kişi bulaşıcı sıvılarla kontamine bir yüzeye dokunduğunda ve sonra ağzına, burnuna veya gözlerine dokunduğunda virüs tehdidi altında demektir. Ortam profesyonel sistemlerimizle dezenfekte olmuş olsa dahi virüs ilgili alana yayılacağından dikkatli olmanız önerilir.

Corona Virüs Semptomları

Her Corona Virüsün semptomu, neden olduğu enfeksiyonun şiddetine göre değişecektir. Daha ciddi vakalarda, enfeksiyon, solunum sorunlarına, böbrek yetmezliğine ve bazen ölüme neden olabilir. Bu virüsün belirtisi ateş ve alt solunum yolu hastalığının belirtileriyle ortaya çıkar. Ateş tüm hastalarda olmayabilir.  Corona Virüsü olan bireylere bakan insanlar, akut bakım hastanelerindeki sağlık çalışanları, rehabilitasyon hastaneleri, akıl sağlığı hastaneleri, uzun süreli bakım tesisleri, acil servisler ve müşterilerine yakın çalışan kişiler hastalığa yakalanma açısından en büyük risk altındadır. Dünya Sağlık Örgütü, insanların kişisel sağlıklarını korumaları için bazı tedbirler almalarını önermiştir. Bu tedbirler; alkol bazlı el ovma veya sabun ve su kullanarak elleri sık sık temizleme; öksürürken ve hapşırırken ağzınızı ve burnunuzu kapatma; ateşi ve öksürüğü olanlarla yakın temastan kaçınma şeklindedir.

Corana Virüs Ortam Temizleme

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 591807
REFERANSLARIMIZ