Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

BURSA SU DEPOSU TEMİZLİĞİ

0212 709 03 53

Bursa su deposu temizliği ile sağlıklı suya kolayca erişin. Zaman içerisinde klor özelliğini yitiren sular, depolarda zararlı mikroorganizmaların çoğalmasına sebebiyet verir. Mikroorganizmalar için elverişli ortamların oluşması, yaşamı tehdit eder. Bu durum da bakteri ve koku oluşumuna sebep olur. Depo içerisinde uzun süre bekleyen su, depo içerisinde paslanma, dökülme ve çamurlaşma gibi problemleri de beraberinde getirir. Bu problemler, suyun kullanılabilirlik ve içilebilirlik özelliklerinin kaybolmasına neden olur. Belirli bir sirkülasyonda kullanılan suda da çeşitli problemler meydana gelebilir. Depolarda meydana gelen kirleticiler, genellikle şebeke hatlarında meydana gelen bakım ve onarım çalışmaları sonrasında oluşur. Tüm bunların yanı sıra depo içinde kanalizasyon bağlantısı varsa, bu da kirletici bir sebeptir. Ayrıca Su Deposu İzolasyonu ve Su Deposu Yalıtımı da çok önemlidir.

Bursa su deposu temizliği

su depBursa Su Deposu Temizliği ile Sağlık Risklerini Ortadan Kaldırın

Sağlık risklerini ortadan kaldırabileceğiniz Bursa su deposu temizliği sayesinde en doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. İnsan sağlığını tehdit eden canlı organizmaların ortadan kaldırılmasına olanak sağlayan bu hizmetler, üstün standartlar ile hayata geçirilir. Suyun kullanım amacını koruyabileceğiniz temizlik işlemlerimiz, yasal mevzuata uygunluk gerektiren alanlarda da en doğru sonuçlara ulaşmanıza olanak sağlar. Eski ve yeni tüm depolara temizlik hizmeti veren uzmanlarımız, deponun imal edildiği ham maddeye uygun olarak işlemlerin tamamlanmasını sağlar. Siz de Bursa su deposu temizliği alarak temizlikte en etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek olacak. Su depolarımızdan musluğumuza gelen su ile evimizde her türlü ihtiyacımızı karşılıyoruz. Temizlenmemiş su depoları ise halk sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. Depoların temizliği esnasında bakteri, mikrop, çamur gibi olumsuzlukların yanı sıra zaman zaman hayvan ölülerine de rastlamaktayız. Sürekli kullanıma açık olabilecek su depolarımız adeta bir hastalık yuvası haline gelmektedir. Su deposu temizliği çoğunlukla ülkemizde ihmal edilen bir hizmettir. Bunun sebebi nelerle karşılaşacağının ve doğuracağı sonuçların net bilinmesi ve su depolarının genelde gözden uzak yerlere kurulmuş olmasıdır. Su deposu temizliği yapılmadığında hem kendimizi hem de ailemizi ciddi sorunlarla karşı karşıya bırakmış oluruz. Ve bu hastalık veya sorunlardan korunmanın tek yolu düzenli periyotlarla su deposu temizliği yaptırmaktır. 


Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 853607
REFERANSLARIMIZ