Şişli / İSTANBUL
Sitede Ara

BETONARME SU DEPOSU YALITIMI

0212 709 03 53

Betonarme su deposu yalıtımı , su depoları başta olmak üzere pek çok alanda kullanılabilir. Çimento esaslı olan bu ürünler kapiler ve çift komponentli sistemler ile en doğru sonuçları almanıza olanak sağlar. Depoların ideal bir şekilde izole edilmesi için tercih edebileceğiniz bu uygulama, içten dışa doğru yapılır. Atmosferdeki gazlara ve tuzlara karşı engel oluşturan bu ürünler, UV dayanımlı olduğu için açık alanlardaki depolarda da en doğru sonuçları almanıza olanak sağlar. Akrilik ve çimento esaslı olan betonarme su deposu yalıtımı ve su deposu temizliği avantajlarından faydalanarak siz de en doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

Betonarme su deposu yalıtımı
Betonarme Su Deposu Yalıtımı Nerelerde Kullanılır?

Zengin bir kullanım alanına sahip olan betonarme su deposu yalıtımı klor atakları bulunan alanlarda kullanılabilir. Karbonlaştırma ihtiyacı bulunan yüzeylerde tercih edebileceğiniz yalıtım sistemleri, tuzlu sulara karşı su geçirmezlik ve koruma isteyen alanlarda da tercih edebilir. Tüm bunların yanı sıra deniz suyu kanalları, hamam ve kaplıca gibi alanlarda da tercih edebileceğiniz yalıtım sistemleri, teraslarda, istinat duvarlarında, temel yalıtımlarında, yatay ve düşey uygulamalarda, iç ve dış mekanlarda kullanılabilir. Mükemmel yapışma özelliği ile bilinen bu ürünler, çözünme ve donma dengesine dayanıklı olduğu için ısı farklılıklarının yüksek olduğu alanlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. UV ışınlarına dayanıklı olan betonarme kaplamaların çalışma süresi uzundur. Kolay bir şekilde uygulaması yapılan bu ürünleri test raporları mevcut olan içme suyu depolarında değerlendirebilirsiniz. Su deposu yalıtımı yapılmamış betonarme su depolarında yaşanan en büyük problemler içerisinde bulunan suyu dışarı sızdırması veya yer altı sularının betondaki kılcal çatlaklardan içeri sızarak suyu kirletme riskidir. Betonarme su depolarında en çok düşülen hata ise su yalıtımı yapılmadan sadece fayans ve kalebodur gibi seramik kaplamalar ile deponun korunabileceğini, su sızdırmalarının engellenebileceğini düşünmektir. Kalebodur ve fayans aralarındaki derz dolgular su yalıtımını sağlayarak sızmalara neden olmakta ve bununla birlikte birkaç sene içerisinde tamamıyla özelliğini yitirerek su sızmalarını artırmaktadır.

betonarme-su-deposu-yalıtımı

Seramik Kaplama Yalıtımı

Seramik kaplamanın altındaki betona geçen su sızıntıları betonun ve içerisindeki demir donatının çürümesine neden olarak betonarme yapının ömrünü kısalttığı gibi su israfına neden olmakta veya deponun üst tabliyesinden içerisine giren zararlı bakterilerin depomuzda çoğalarak sağlığımızı tehlikeye atmaktadır. Betonarme depolarda izolasyon yapılırken sadece iç yüzeyi seramik ile kaplamak yetersiz ve sağlıksız yalıtım sağlamakla beraber betonun dış yüzeyi dışarıdan gelen tehlikelere açık olmasına neden olmaktadır. Topraktaki  akıntı ve sızma sularına maruz kalan beton ve içerisinde demir donatı çürüyerek ömrü kısalmakta büyük oranda su kayıplarına neden olmaktadır.

Telefonla Ara
Bizi Arayın
Sık Sorulan Sorular
Su depoları ne kadar zamanda temizletilmelidir ?

Sağlık bakanlığının 2007 yılında yayınladığı genelgeye göre 3 yada 4 ayda bir temizletilmelidir

Depolar sürekli kullanılmalı mıdır ?

Periyodik bakımı yapılan su depolarının kulanılması şebeke hattının kullanılmasından daha sağlıklıdır

Su Deposu Nasıl Temizlenir?

1.Depodaki mevcut su tamamen boşaltılır.
2.Kaba temizlik, kimyasal temizlik, ince temizlik ve durulama yapılır.
3.Dezenfeksiyon işleminin ardından son durulama yapılır.
4.Temizlik sonunda depoya temiz su verilir, içme sularına yönelik gerekli test ve analizler yapılır, parametreler kayıt altına alınır.

Niçin Temizlik Gereklidir?

Düzenli periyotlarda temizlenmeyen su depolarından musluğumuza gelen suyu kullandığımızda hastalıklara sebebiyet verir.
Bu tip suların tadı ve rengi bozulmaya uğrar.

Su Deposunun Temizlik Periyodu Nedir?

İçtiğimiz, yemeklerde kullandığımız, dişimizi fırçaladığımız, banyo yaptığımız, çocuklarımıza içirdiğimiz suyun temiz olması için depo temizliğini günü gelmeden yaptırmalıyız.

Depo Temizlenmezse Ne Olur?

1.Su isale hattındaki borular demir boru ise depoda pas birikir.
Zamanla depoda çamur birikintisi oluşur.
2.Sirkülasyon olmayan yani durgun olan su deposu 4–10 gün süre zarfında kendi kendine bakteri üretir.
3.Sac depoların yüzeyi zaman içerisinde paslanabilir ardından da çürüyüp delinir.
4.Mantar tabakası oluşabilir ve böceklere yuva olur.

Temizlik Süresi?

Ortalama 3 saat içerisinde işin bitirilmesinin ardından depo tekrardan kullanıma açılır.

 » Güvenlik Kodu : 416595
REFERANSLARIMIZ